Jump to content

Który element za co odpowiada


Meka99

Recommended Posts

Cześć, ostatnio bawię się w konfigurację piksela facebook, możecie mi powiedzieć czy właściwie dobrałem pliki? 
 

Wyszukiwanie (Search) - dodałem do pliku search.tpl 
Wyświetlenie zawartości (ViewContent) -  dodałem do pliku product.tpl
Dodanie do koszyka (AddToCart) - dodałem do pliku shopping-cart.tpl
Zainicjowanie przejścia do kasy (InitiateCheckout) - dodałem do pliku order-steps.tpl
Dodanie informacji o płatności (AddPaymentInfo) - dodałem do pliku order-address.tpl
Zakup (Purchase) - dodałem do pliku order-confirmation.tpl 
Zakończenie rejestracji (CompleteRegistration) - dodałem do pliku authentication.tpl
 
 
 mam problem z tym, że nie działa mi Zakup (Pucharse) oraz Zakończenie rejestracji (CompleteRegistration), na pewno linijki mają być w tych plikach do których to wrzuciłem?
 
  

 

Link to comment
Share on other sites

Wyszukiwanie (Search) - dodałem do pliku search.tpl 

częściowo tak, jeżeli włączony jest instant search trzeba bedzie jeszcze dodać wysłanie trackingu w trakcie wyszykiwania "instant". Jeżeli instant search nie jest włączone - to tyle wystarczy.

Wyświetlenie zawartości (ViewContent) -  dodałem do pliku product.tpl

ok

Dodanie do koszyka (AddToCart) - dodałem do pliku shopping-cart.tpl

z włączonym ajax-cart nie będzie działać tracking dodawania z listy produktów oraz ze strony produktu (czyli praktycznie wcale)

Zainicjowanie przejścia do kasy (InitiateCheckout) - dodałem do pliku order-steps.tpl

To już zalezy od Ciebie, jeżeli samo wyświetlenie koszyka jest równoznaczne z ropoczęciem procesu składania zamówienia.

Ja bym dodał nieco dalej, np. w 2 kroku

Zakup (Purchase) - dodałem do pliku order-confirmation.tpl 

co w tym przypadku nie działa?

Zakończenie rejestracji (CompleteRegistration) - dodałem do pliku authentication.tpl

Ciężki temat, 

dodałbym do authentication.tpl i wyświetlanie wyłącznie po logowaniu przy tworzeniu konta, 

przy standardowym logowaniu nie powinno się wysyłać trackingu tego eventu

 
 
Link to comment
Share on other sites

Wyszukiwanie (Search) - dodałem do pliku search.tpl 

częściowo tak, jeżeli włączony jest instant search trzeba bedzie jeszcze dodać wysłanie trackingu w trakcie wyszykiwania "instant". Jeżeli instant search nie jest włączone - to tyle wystarczy.

Wyświetlenie zawartości (ViewContent) -  dodałem do pliku product.tpl

ok

Dodanie do koszyka (AddToCart) - dodałem do pliku shopping-cart.tpl

z włączonym ajax-cart nie będzie działać tracking dodawania z listy produktów oraz ze strony produktu (czyli praktycznie wcale)

 

Czyli co mam z tym zrobić żeby działało? 

Zainicjowanie przejścia do kasy (InitiateCheckout) - dodałem do pliku order-steps.tpl

To już zalezy od Ciebie, jeżeli samo wyświetlenie koszyka jest równoznaczne z ropoczęciem procesu składania zamówienia.

Ja bym dodał nieco dalej, np. w 2 kroku, 

 

Który plik odpowiada za  2 krok? 

Zakup (Purchase) - dodałem do pliku order-confirmation.tpl 

co w tym przypadku nie działa?

 

Zamówienia na sklepie idą a nic się nie zmienia, nawet facebook tego nie wykrył czyli po prostu nie ma tego, nie wiem czemu. 

Zakończenie rejestracji (CompleteRegistration) - dodałem do pliku authentication.tpl

Ciężki temat, 

dodałbym do authentication.tpl i wyświetlanie wyłącznie po logowaniu przy tworzeniu konta, 

przy standardowym logowaniu nie powinno się wysyłać trackingu tego eventu

Jak mam włączyć wyświetlanie wyłącznie po logowaniu przy tworzeniu konta? 

 

 

Edited by Meka99 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...