Jump to content
  • 0

nie działa tworzenie nowego konta klienta


tomfly

Question

Presta 1.6.1.10

 

www.homedome.pl

 

Mam problem z tworzeniem nowego konta klienta. po wpisaniu emaila i wciśnięciu "Stwórz konto" nic się nie dzieje. Jest tak samo przy zakupie na jednej stronie i przy 5 krokach. Szybkie zakupy działają.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

konsola przeglądarki zwraca błąd

authentication.js:38 Uncaught ReferenceError: baseUri is not defined
    at submitFunction (authentication.js:38)
    at HTMLFormElement.<anonymous> (authentication.js:28)
    at HTMLDocument.dispatch (jquery-1.11.0.min.js:3)
    at HTMLDocument.r.handle (jquery-1.11.0.min.js:3)

i to co trzeba zrobić to go wyeliminować przywracając parametr baseUri który został usuniętu z kodu (najprawdopodobniej)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Spróbuj podmienić ten plik ze świeżej kopii sklepu. Osobiście sprawdził bym plik global.tpl czy masz tam zdefiniowane baseURI tak jak pisał @vekia.

 

w oryginalnym szablonie jest coś takiego:

{strip}
...
{addJsDef isMobile=$mobile_device}
{addJsDef baseDir=$content_dir}
{addJsDef baseUri=$base_uri}
...
{/strip}
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

znalazłem plik authentication.js w szablonie sklepu i zmieniłem jego nazwę tak żeby presta go nie czytał. no i działa, ale czy nie będzie miało to wpływu na coś innego

Ten myk nie działa w zamówieniu na jednej stronie natomiast w zamówieniu przy 5 krokach  mam wrażenie że klient się rejestruje zamiast wypełniać pola które pokazują się przy szybkich zakupach.  Przywróciłem z powrotem plik i jest tak jak było czyli po kliknięciu ZAKUPY BEZ REJESTRACJI  lub  STWÓRZ KONTO otwiera się strona na której wpisuje się email żeby utworzyć konto i po kliknięciu przycisku nic się nie dzieje.

 

Zmieniłem szablon na inny i na innym wszystko działa. Dlatego proszę o podpowiedź które pliki mam podmienić żeby to działało.W pliku global.tpl jest to co powinno być.

 

podmiana authentication.js nic nie zmienia,

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Może podmienić folder dB z działajacego szablonu ? 

 

 

W szablonie nie ma katalogu db. Przynajmniej w domyślnym. Skoro na innym szablonie działa porównywał bym plik po pliku przynajmniej z tych podstawowych i zaczął bym od pliku footer.tpl do porównywania osobiście używam winmerge. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

niektóre moduł powodowały błędy których nie było gdy wyłączona była funkcja pokazywania błędów. nie potrafię naprawić tego dlatego wyłączyłem sprawiające problem moduły i jest ok.

 

Nadal pozostaje problem z początku dyskusji

 


 

Tak jak pisałem wcześniej w innym szablonie szybkie zakupy działają. Przy zakupach na jednej stronie po kliknięciu na SZYBKIE ZAKUPY otwierają się poniżej pola do wpisania danych. W oryginalnym szablonie otwiera się nowe okno Uwierzytelnianie i Stwórz nowe konto po kliknięciu na przycisk stwórz konto nic się nie dzieje. Gdy wyłączę z działania folder js lub sam plik authentication.js cały proces działa niby ok ale zamiast szybkich zakupów tworzone jest konto klienta (klient wpisuje dane i podaje hasło itd)

 

co zrobić żeby się tego błędu pozbyć

 

w pliku global.tpl jest to co potrzeba

Edited by tomfly (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...