Jump to content

Problem z Koszykiem.


vipcyc

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu przerzuciłem się z Shoper'a na Prestę, ilość niedociągnięć w tym oprogramowaniu jest przerażająca :/ Z większością sobie poradziłem, mam jednak problem z koszykiem. Po każdorazowym przeładowaniu strony otrzymuje komunikat  "Produkt dodany poprawnie do Twojego koszyka" komunikat wyskakuje w formie pop-up. W ustawieniach "Wydajności" mam następujące rekordy:
Kompilacja szablonu: Wymuś
Pamięć podręczna: Nie
Użyj pamięci podręcznej: Nie

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Link to comment
Share on other sites

Przerabiam standardowy szablon, niedociągnięcia o których pisałem tyczą się całego systemu, w tym przypadku nie wykluczam jednak że ja coś źle zrobiłem.  Problem pojawił się kiedy przeniosłem koszyk do sekcji top z sekcji nav.

Link to comment
Share on other sites

Witam, jakiś czas temu przerzuciłem się z Shoper'a na Prestę, ilość niedociągnięć w tym oprogramowaniu jest przerażająca

 

W shoperze za 4k PLN można zamówić sobie indywidualny szablon, ale użytkownik sam nie może nawet dodać do niego jednego bita.

A presta jest opensorce i każdy domorosły "informatyk" co liznął dziesięć tagów htmla zaczyna od rozgrzebania kodu aplikacji.

99% błędów zgłaszanych na tym forum to takie właśnie chałupnicze przeróbki kodu przez amatorów pseudo informatyków.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co Twój post miał wnieść do tematu, wykonałem jakieś 50 sklepów na shoperze i można go modyfikować w każdej płaszczyźnie. W PS brakuje multum użytecznych funkcji choćby nawet bloków globalnych i klient musi wprowadzać zmiany tekstów w szablonie. Nie mam zamiaru przedstawiać Ci zad i walet, a rozwiązać problem z koszykiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 i klient musi wprowadzać zmiany tekstów w szablonie

Wcale nie musi, wszystko do wykonania z zaplecza za pomocą funkcji tłumaczeń.

 

ale wracając do tematu,

jaka to wersja prestashop ? (konkretny numer) i w jaki sposób przenoszono koszyk ?

Link to comment
Share on other sites

w prestashop 1.6.x w standardowym szablonie default-bootstrap koszyk jest domyślnie podpiety do sekcji displayTop i nie ma go w displayNav.

Jeżeli przepiąłeś go z displayNav do displayTop to oznacza, że coś jeszcze musiało być zmieniane bo to nie są jego standardowe ustawienia.

 

odinstaluj i zainstaluj moduł ponownie, przywrócone zostaną jego pierwotne ustawienia.

jeżeli były zmieniane również pliki modułu (zarówno te w /modules/blockcart/ jak i w themes/default-bootstrap/css/blockcart , themes/default-bootstrap/js/blockcart , themes/default-bootstrap/modules/blockcart )

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co Twój post miał wnieść do tematu

Zaczynasz post od totalnej krytyki aplikacji, o której nie masz zielonego pojęcia, bo brak znajomości podstawowych funkcji panelu tłumaczeń oznacza dla mnie całkowitą nieznajomość prestashop.

1. Aktualna wersja to 1.6.1.11

2. W aktualnej wersji blockcart działa poprawnie zarówno zaczepiony do hookTop jaki i do hookDisplayNav.

3. Także błąd, który opisałeś, jest skutkiem użytkowania starej zabugowanej wersji lub skutkiem błędnych modyfikacji, które wprowadziłeś do kodu aplikacji.

 

@vekia blockcart obsługuje standardowo oba hooki:

    public function hookTop($params)
    {
        $params['blockcart_top'] = true;
        return $this->hookRightColumn($params);
    }

    public function hookDisplayNav($params)
    {
        $params['blockcart_top'] = true;
        return $this->hookTop($params);
    }

i działa poprawnie w obu zaczepach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaczynasz post od totalnej krytyki aplikacji, o której nie masz zielonego pojęcia, bo brak znajomości podstawowych funkcji panelu tłumaczeń oznacza dla mnie całkowitą nieznajomość prestashop.

1. Aktualna wersja to 1.6.1.11

2. W aktualnej wersji blockcart działa poprawnie zarówno zaczepiony do hookTop jaki i do hookDisplayNav.

3. Także błąd, który opisałeś, jest skutkiem użytkowania starej zabugowanej wersji lub skutkiem błędnych modyfikacji, które wprowadziłeś do kodu aplikacji.

 

@vekia blockcart obsługuje standardowo oba hooki:

    public function hookTop($params)
    {
        $params['blockcart_top'] = true;
        return $this->hookRightColumn($params);
    }

    public function hookDisplayNav($params)
    {
        $params['blockcart_top'] = true;
        return $this->hookTop($params);
    }

i działa poprawnie w obu zaczepach.

 

mówiłem o domyślnych ustawieniach. skoro przepięty był z displayNav do displayTop to oznacza, że jednak było coś więcej zmieniane wcześniej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

w prestashop 1.6.x w standardowym szablonie default-bootstrap koszyk jest domyślnie podpiety do sekcji displayTop i nie ma go w displayNav.

Jeżeli przepiąłeś go z displayNav do displayTop to oznacza, że coś jeszcze musiało być zmieniane bo to nie są jego standardowe ustawienia.

 

odinstaluj i zainstaluj moduł ponownie, przywrócone zostaną jego pierwotne ustawienia.

jeżeli były zmieniane również pliki modułu (zarówno te w /modules/blockcart/ jak i w themes/default-bootstrap/css/blockcart , themes/default-bootstrap/js/blockcart , themes/default-bootstrap/modules/blockcart )

Koszyk na początku projektowania był przeniesiony z pozycji top do nav, w dalszym toku projektowania szablonu uznałem jednak za dogodną pozycje, pozycje domyślną, czyli top. Zainstalowałem środowisko testowe, zaktualizowałem moduł a problem w dalszym ciągu występuje.

 

Zaczynasz post od totalnej krytyki aplikacji, o której nie masz zielonego pojęcia, bo brak znajomości podstawowych funkcji panelu tłumaczeń oznacza dla mnie całkowitą nieznajomość prestashop.

1. Aktualna wersja to 1.6.1.11

2. W aktualnej wersji blockcart działa poprawnie zarówno zaczepiony do hookTop jaki i do hookDisplayNav.

3. Także błąd, który opisałeś, jest skutkiem użytkowania starej zabugowanej wersji lub skutkiem błędnych modyfikacji, które wprowadziłeś do kodu aplikacji.

 

@vekia blockcart obsługuje standardowo oba hooki:

    public function hookTop($params)
    {
        $params['blockcart_top'] = true;
        return $this->hookRightColumn($params);
    }

    public function hookDisplayNav($params)
    {
        $params['blockcart_top'] = true;
        return $this->hookTop($params);
    }

i działa poprawnie w obu zaczepach.

Oddając profesjonalnie stworzoną aplikacje, ciężko jest mówić klientowi że treść slidera zmienia za pomocą funkcji tłumaczeń, nie jestem takim profesjonalistą jak Pan w tego rodzaju aplikacjach, jak zaznaczyłem pracowałem na autorskim oprogramowaniu shopera i tam wiele rzeczy zrobione jest bardziej intuicyjnie, ale to tylko moje zdanie.

 

 

mówiłem o domyślnych ustawieniach. skoro przepięty był z displayNav do displayTop to oznacza, że jednak było coś więcej zmieniane wcześniej

Staram się nie, edytować .tpl i tak było w tym przypadku, podejrzewam że któraś funkcja js nie jest hermetycznie zamknięta i koliduje z moimi funkcjami które testowo też nie zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Już mam, dzisiaj świeższa głowa więc poszło szybko:
Po zainstalowaniu http://flexboxgrid.com/ był konflikt nazw, layer koszyka ukrywany jest za pomocą display: none; Co moim zdaniem jest swoistym błędem gdyż preferuje następujące rozwiązanie: https://css-tricks.com/places-its-tempting-to-use-display-none-but-dont/ . #layer_cart został nadpisany przez flexbox gdyż nie zmazałem pozostałości po bs. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...