Jump to content
  • 0

Pomoc przy konfiguracji multistore


wojtekk86

Question

Witam

 

Na początku chciałbym zaznaczyć, że przeczytałem większość postów i instrukcji dotyczących multistore jednak cały czas nie potrafię sobie z tym poradzić. Przechodząc do rzeczy: posiadam jeden sklep internetowy, który funkcjonuje na danej domenie, niedawno została zakupiona kolejna domena jest ona już dodana do serwera VPS. Pod adresem nowej domeny ma funkcjonować sklep z takim samym asortymentem, ale trochę pod innym wyglądem, innym logo i innymi cenami. Chciałbym to zrobić na multistore tylko pytania czy tak się da to zrobić. Aby dwa sklepy działały na jednej i tej samej instalacji i bazie danych. Czy na tym drugim sklepie również muszę postawić presteshop? Podstawowy sklep znajduje się na serwerze w katalogu public_html. Nowa domena również na serwerze posiada taki sam katalog. Proszę o wskazówki i z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Da się zrobić na jednej instalacji. Druga domena powinna wskazywać dokładnie ten sam katalog co domena pierwsza, następnie w sklepie zakładka Preferencje > Ustawienia Główne > włączasz multistore, kolejny krok to zakładka Zaawansowane > Multistore i tam dodajesz nowy sklep. Po dodaniu sklepu musisz mu zdefiniować adres z www i bez www najlepiej podać oba.

Przed rozpoczęciem zabawy z multistore zrób sobie kopie bezpieczeństwa bazy danych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Czyli podsumowując mam działający sklep na na danej domenie www.xxx.pl wszystkie pliki sklepu znajdują się na serwerze VPS w katalogu public_html. Drugą domenę mam dodaną również do serwera VPS www.yyy.pl dla niej też się utworzył katalog public_html. I teraz po kolei:

 

1. Włączam obsługę multi sklepu na działającym już sklepie pod adresem www.xxx.pl

2. Wybieram dodaj nowy sklep

3.Wpisuje nazwę sklepu, wybieram szablon, wybieram co ma zaimportować ze sklepu źródłowego i zapisuje

4. Przechodzę do ustawienia adresu url

5. W rubryce domena wpisuje adres www.yyy.pl i w polu domena ssl również wpisuje www.yyy.pl

6. W rubryce wirtualny adres url wpisuje np. nowysklep

7. Zapisuje i rozumiem, że powinno wszystko już funkcjonować

 

Nie rozumiem za bardzo gdzie podać adres z www i bez www w tym jednym polu?

 

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki i pomoc

Edited by wojtekk86 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem czyli przy konfiguracji nowego sklepu w polu domena wpisuje yyy.pl/domains/xxx.pl/public_html i wtedy po wpisaniu www.yyy.pl uruchomi się nowy sklep? Kolejne pytanie o tym o czym wspomniane jest wyżej jak dodać adres z www i bez www gdzie to wpisać?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

skierowanie domeny na konretny katalog ustawiasz po stronie administracji serwera. fizycznie nie tworzysz domeny yyy.pl tylko uzywasz ja jako (no i tutaj wiele nazewnictw tego samego) alias domeny, domain pointer, wskaznik domeny, cname.... co panel to inaczej to sie nazywa, ale zasada powinna byc taka sama. i dopiero po takim ustawieniu ustawiasz ta domene jako kolejny sklep multistore. 

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Czyli wybieram na VPS dodana domenę www.yyy.pl następnie wskaźniki domen i tam mam pole domena źródłowa wpisuje www.xxx.pl to otrzymuje komunikat Nie można używać tej domeny jako wskaźnik ponieważ już istnieje na serwerze.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Czyli mogę usunąć domenę www.yyy.pl z panelu direct admin VPS-a. Przejść do głównej domeny www.xxx.pl wskaźniki domen i tam ustawić yyy.pl i stworzyć alias. I później tą domenę www.yyy.pl ustawić w multistore tak? A mam jeszcze pytanie odnośnie zdefiniowania tego adresu z www i bez www bo nie za bardzo to rozumiem.

 

Z góry dziękuje za cierpliwość i pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie wiem jak to uzyc w innych slowach dlatego odpowaidajac na twoje pierwsze pytanie zacytuje sam siebie: 

 

jak pisalem wczeniej... "fizycznie nie tworzysz domeny yyy.pl" tylko dla domeny xxx.pl dajesz alias (wskaznik domeny) do yyy.pl

 

 

co do drugiego, tak jak pisal endriu wczesniej. do kazdego utworzonego sklepu mozesz dodac po pare adresow url, czyli w tym wypadku tworzysz jeden sklep z www.yyy.pl oraz drugi yyy.pl <- to juz po stronie panelu admina sklepu multistore. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odkopując wątek.
Rozumiem, że wtedy przy głównej domenie sklepu, w ustawieniach Domain Pointers mam wstawić adres do nowego sklepu?
image.png.5b9f484437ffeed1d479d24d0799d0fd.png
I to będzie wsio?
A w BO mam zostawić "/" ?
Czy wpisać /domains/a*********.pl/public_html ?
image.png.5545d1f4a58498f8fb70d78fedc4bcda.png

EDIT:
Zrobiłem jak powyżej ale wywaliło błąd
image.png.7762a8d6359611753a83e4995c036780.png
Rozumiem mam wywalić domenę a****.pl z VPS'a?
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Edited by Dawid (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...