Jump to content

Αντικαταβολή με χρέωση


nikosppv

Recommended Posts

Είμαι νέος κάτοχος ενός presta shop και θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ να βάλω χρέωση όταν επιλέξει κάποιος να πληρώσει με αντικαταβολή.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

 

Θα πας στην αριστερή στήλη του dashboard θα βρείς το shipping και μετά στην ενότητα που είναι πάνω πάνω HANDLING και μετά στο πρώτο πεδίο HANDLING CHARGES δίνεις το ποσό που θες πχ 2€.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 1/22/2017 at 7:31 PM, alexis_gyf said:

Καλησπέρα

 

Θα πας στην αριστερή στήλη του dashboard θα βρείς το shipping και μετά στην ενότητα που είναι πάνω πάνω HANDLING και μετά στο πρώτο πεδίο HANDLING CHARGES δίνεις το ποσό που θες πχ 2€.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Δεν μπορώ να το βρω. Εβαλα ενα αλλο προσθετο Cash on delivery with fee (COD)  αλλά δεν μπορώ να το ρυθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και καλή σαρακοστή.

Χρησιμοποιώ τα μεταφορικά έξοδα σε ολές τις παραγγελίες μας. Είναι πολύ εύκολο να το κάνεις! Δημιούργησε ενα Carrier και εκεί μπορείς να το ρυθμίσεις όπως εσύ θέλεις! Είναι πολύ απλό! Checkαρε την παρακάτω εικόνα! Αυτό που έχω κάνει στην ουσία είναι να του πω πως θα χρεώσει 5€ για παραγγελίες εως 50€ και απο 50€ και πάνω είναι 0. Μπορείς να φτιάξεις όσα carrier χρειάζεσαι για να έχεις διαφορετικές παραμέτρους. Αυτό που σου έχω επισυνάψει είναι μόνο για την Ελλάδα. Έχω φτιάξει και δεύτερο για το εξωτερικό.

Screenshot_1.jpg

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nackito said:

Είδα confused reaction.. Ελπίζω να μην κατάλαβα κάτι λάθος με αποτέλεσμα η απάντησή μου να είναι ό,τι να 'ναι.

Δεν ρωτάει πως να χρεώνει μεταφορικά, αλλά πως να βάζει έξτρα χρέωση στον τρόπο πληρωμής "αντικαταβολή" :)

On 1/30/2019 at 4:36 PM, kotheodr said:

Δεν μπορώ να το βρω. Εβαλα ενα αλλο προσθετο Cash on delivery with fee (COD)  αλλά δεν μπορώ να το ρυθμίσω.

Τι ακριβώς σε δυσκολεύει στην ρύθμιση?

Edited by Kefa (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...