Jump to content

[closed] marire poze produse - thickbox


Recommended Posts

Am definit in BO 3 marimi pentru pozele produselor:
- thickbox (367 x 550)
- prd_large1 (255 x 383)
- prd_sm (77x116).
As vrea, cand am mouseover pe pozele mici sa imi apara deaspura prd_large1 si la clic sa apara thickbox-ul.
Am tot facut teste, dar daca imi apare corect la mouseover mi se incarca o poza mica la clic pe poza.
La linkul urmator se incarca corect poza mare, dar la mouse over, in loc de poza prd_large1, imi incarca large (300 x 300). Si nu-mi dau seama de ce. imi puteti da o mana de ajutor?


Si codul:

{if $have_image}
getImageLink($product->link_rewrite, $cover.id_image, 'prd_large1')}" {if $jqZoomEnabled}class="jqzoom" alt="{$link->getImageLink($product->link_rewrite, $cover.id_image, 'thickbox')}"{else} title="{$product->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}" alt="{$product->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}" {/if} id="bigpic"/>
       {else}
name|escape:'htmlall':'UTF-8'}" />
       {/if}





               {foreach from=$images item=image name=thumbnails}
               {assign var=imageIds value=`$product->id`-`$image.id_image`}

getImageLink($product->link_rewrite, $imageIds, 'thickbox')}" rel="other-views" class="{if !$jqZoomEnabled}thickbox{/if} {if $smarty.foreach.thumbnails.first}shown{/if}" title="{$image.legend|htmlspecialchars}">
getImageLink($product->link_rewrite, $imageIds, 'prd_sm')}" alt="{$image.legend|htmlspecialchars}" height="116" width="77"/>


               {/foreach}

 

Link to comment
Share on other sites

Si nu ne spui si noua cum?

:)

Ba da. Am observat ca undeva in cod apela marimea standard 'large', probabil printr-un scrip js, asa ca am repus codul original si am modificat dimensiunile fotografiilor small, medium, large, thickbox in BO, astfel incat sa fie de dimensiunile de care aveam au nevoie. Deocamdata pare sa mearga bine.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...