Jump to content

Kopia dużej bazy do pliku - przeniesienie sklepu


MyJoy

Recommended Posts

Witam

Używam Presty 1.6.0.14 i chcę sklep przenieść na inny serwer domeny.pl baza sklepu zajmuje ok.2 GB sklep teraz leży również na serwerach domeny.pl i mam problem ze zrobieniem kopi bazy do pliku. Przez phpMyadmin nie pójdzie bo za duża baza. Próbowałem zrobić kopię przez MySQL Front i niby kopia zrobiła się do pliku .sql bo chyba tylko tak pozwala MySQL Front. Spakowałem wszystkie pliki sklepu przeniosłem na nowe konto rozpakowałem, założyłem nową bazę wprowadziłem w pliku config/settings.inc.php nowe namiary na bazę i zaimportowałem do nowej bazy kopię wcześniej zrobionej bazy przez MySQL Front niby zaimportował ale na końcu wyskoczył komunikat 367 unknown waring(s) occurred i tutaj jest chyba problem bo sklep przeniósł się niepoprawnie problem z bazą.

 

Możecie mi pomóc w jaki sposób najprościej bo nie jestem biegły z bazach zrobić kopię dużej bazy danych i wyeksportować ją do pliku a później ją zaimportować. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Bazę można podzielić na mniejsze części i importować sobie też w częściach.  W phpMyAdmin jak masz eksport to sobie możesz wybrać ręcznie które tabele chcesz eksportować. Możesz to zrobić po jednej nawet. Albo jak któraś zajmuje dużo to na wyjściu ustawiasz "Pokaż wynik jako tekst" i sobie kopiujesz ile wierszy Ci pasuje i na nowym serwerze wykonujesz tym zapytanie SQL.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że nie na wszystkich hostingach krzyczą kasę za tę usługę, tylko na tych najgorszych (np. home.pl).

Na porządnych hostingach to nawet na najtańszych pakietach współdzielonych każdy klient ma dostęp do shella i może sobie sam zrobić dump bazy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...