Jump to content

Problem z global.css


NieOgarniam

Recommended Posts

Witam. Problem wydaje się banalny ale ręce mi już opadają. Bez zbędnego wstępu opiszę w czym problem. Serwer VPS (Nginx, PHP, MySQL), Prstashop 1.6.0.14. Korzystam z zewnętrznego szablonu i to on właśnie sprawia mi problem. W pliku global.css w pierwszej linijce mam:

 

@import url(http://fonts.googleapis.com/css?family=Raleway:900.............

 

Chciałbym zmienić na „https” bo inaczej przy włączonym SSL nie ładuje mi tych czcionek i strona nie wygląda tak jak powinna. Sprawa wygląda banalnie i każdy kto to czyta stwierdzi, że w czym problem skoro wystarczy edytować plik i wszystko powinno być ok ale paradoksalnie tak nie jest. Wpis w pliku zmieniony, plik zapisany na serwerze a strona i tak ładuje się z tym starym plikiem. Od razu odpowiem, że wszelkie czyszczenia cecha, cookies i tym podobne nie pomagają. Na serwerze jest poprawny plik a podgląd źródła strony i css nadal wyświetla wcześniejszą wersje. W czym może być problem?

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany choć to może nie najlepsze określenie bo po prostu porzuciłem ten szablon. Prawie wszystkie dodatkowe moduły dostarczone z szablonem nie działały z SSL, brak spolszczenia, trochę jednak za bardzo rozbudowany jak na moje potrzeby. 

 

@endriu107 dzięki w ogóle za zainteresowanie.

 

Kolejny problem już na standardowym szablonie (1.6.1.6) to brak możliwości edycji opisów produktu. Po prostu w panelu administracyjnym nie wyświetla mi się ten edytor do opisów. Podobnie sprawa wygląda z edycją tłumaczeń maili. Gdzieś doczytałem, że to problem TinyMCE ale jak to rozwiązać?

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany choć to może nie najlepsze określenie bo po prostu porzuciłem ten szablon. Prawie wszystkie dodatkowe moduły dostarczone z szablonem nie działały z SSL, brak spolszczenia, trochę jednak za bardzo rozbudowany jak na moje potrzeby. 

 

@endriu107 dzięki w ogóle za zainteresowanie.

 

Kolejny problem już na standardowym szablonie (1.6.1.6) to brak możliwości edycji opisów produktu. Po prostu w panelu administracyjnym nie wyświetla mi się ten edytor do opisów. Podobnie sprawa wygląda z edycją tłumaczeń maili. Gdzieś doczytałem, że to problem TinyMCE ale jak to rozwiązać?

 

 

to zależy od tego jaki jest błąd.

sprawdź wyniki konsoli

 

szczegóły:

 

 

product page has several sections like informations ,associations, prices, images etc.

 

each of this section is loaded "in background". While browser trying to load one (or more) from these sections - it generates an error, so in effect you see popup with notification about some troubles, "save" buttons are spinning all the time etc.

 

To find what section generates such problems it will be necessary to:

  1. go to shop back office
  2. go to section catalog > products
  3. turn on browser console (in chrome ctrl+shift+j)
  4. clear it
  5. open product edit page
  6. watch the console output
  7. one of the entry will be red (error)
  8. copy it and paste here
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...