Jump to content

Had lássuk a Prestashopodat!


fjanos

Recommended Posts

  • 1 month later...

Egy éve még azt sem tudtuk, hogy mi az a Prestshop kb. nulla tudással vágtunk neki oldalunknak, viszont a fórumok nagyon sokat segítettek és többségében saját kútfőből sikerült megoldani a felmerülő problémákat. Az átállás a 1.4.9-ről 1.5.4.1-re az nagyon nehéz volt, de ezt a nehézséget is sikerült megoldani. :) Sok minden van még, de haladunk az "úton"! :D

 

http://www.petdream.hu

 

Így visszatekintve nem igazán választanánk, már mást...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

http://www.bikediscount.hu

 

Lassan egy éve álltam át a Prestashop-ra. Nem volt zökkenőmentes váltás. Előtte hat éven át egy Shopfactory szoftverrel dolgoztam. A csere legrázósabb része a 301-es átirányítások elkészítése volt. 2014 nyarán már volt egy próbálkozás, amikor is "csak" a kb 600 leglátogatottabnak vélt oldal és terméklap átirányítása készült el. Az eredmény akkor katasztrofális volt. A látogatottság egy hét alatt a 20%-ra esett. Öt nap múlva visszatértem a régi webshophoz és az ismételt váltásra csak ez év elején került sor, már jóval megfontoltabban. Ez egy kerékpár alkatrész webáruház. Az üzlet profilja a kerékpár és az ehhez köthető kiegészítő felszerelések, alkaltrészek egyebek forgalmazása. A második váltás alkalmával már elkészült az összes árucikk, fő és aloldal átirányítása. Így sem volt persze forgalomvesztés nélküli a váltás, de már jóval csekélyebb mértékű. A webáruházat egy Tamplatemela témával készítettem, amit kissé átszíneztem, alakítottam. A mostani webshop nagyjából az elmúlt egy évben összegyűjtött tudásra épül. Kereskedő vagyok, nem webfejlesztő, így nyilván nem tökéletes, de talán több ponton is jobb lehet, ha megkritizáljátok és olyan hibákra is felhívjátok a figyelmem, amit magamtól nem veszek észre.

 

A shop elkészüléséhez és működéséhez több alkalommal is nélkülözhetetlen segítséget kaptam Puizl Attila-tól, amiért ezúton és itt is köszönetet nyílvánítok. 

Edited by looksha (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 11 months later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...