Jump to content

Had lássuk a Prestashopodat!


fjanos

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Üdvözlök Minden Kedves Prestashop Felhasználót!

Ráakadtam erre az oldalra, és a magyar részleg nagyon megtetszett. Külön köszönet azon embereknek, akik itt munkálkodnak, és szem előtt tartják a nyílt forráskód fontosságát. Jómagam pár hete kezdtem el dolgozni prestashop motorral, mert a munkám erre a területre sodort. Jelenleg több motor is fejlesztés alatt van, ezek nemsokára publikusak lesznek (idővel a design és a style majd jobb lesz, a megrendelő szempontjából inkább php és js módosítások vannak => és lesznek, pl.: számlázó programmal való összekötés és egyéB).

Íme a pár napja indított weboldal: www.epitojatekok.hu

Nagyon szívesen várom az észrevételeket, és még egyszer Tisztelet a fórumozóknak!

Attila

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

FTP -> /themes/TE TÉMÁD/css/global.css
Fejből mondom mert nem tudom most megnézni.
Ebben pedig igaziból már ott kell változtatnod amit szeretnél növelni, nem tudom pontosan melyik szám, illetve betüre gondolsz. Ha megtalálod a neked megfelelő CSS részt akkor a következővel tudsz betűméretet módosítani:

font-size:16px;



Vagy ha nem találod, hogy hol kell és melyiket akkor lehet egyszerűbb ha megnyitod azt a .tpl fájlt amelyikben a neked szükséges módosítani való van és pl egy hivatkozás betüméretét a következő képpen tudod megváltoztatni

Eredeti (mondjuk 12px-es szöveg)

Itt a módosítani kívánt szöveg



Módosított:

Itt a módosítani kívánt szöveg



Ugyan ez a helyzet mondjuk egy span-nál vagy egy listaelemnél:

Itt a módosítani kívánt szöveg


Itt a módosítani kívánt szöveg



Üdv
Tomi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

immáron harmadszor próbálok meg belőletek némi véleményt kicsikarni... ennyire gáz? most őszintén.

átesett egy stílusváltáson, egyszerűbbé alakítottam és átláthatóbbá, hogy azokat az embereket se riasszam el akik abszolút idegenek az internet világában. szerintem sikerült egyszerűsíteni a dolgot.

http://szolgaltatasoklapja.hu/

nos...?

Link to comment
Share on other sites

pattila01

 

 

Letisztult és egyszerű, bár nekem túl világos a színvilág. Nem lehet jól látni a modulok fejlécét.

A lap tetején a banner is lehetne kicsit színesebb - és ha már van hely - akkor szélesebb is lehetne a kép.

 

De aztán nehogy megkövezz, hogy le mertem írni! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Egyet kell értsek pattila01 hozzászólásával. Nagyon jó, hogy saját magad próbálkozol az oldal elkészítésével! Az azért látszik (és ez nem baj, hiszen senki sem profin kezdte) hogy a tipográfiai és grafikai területeken van még mit csiszolni. Szerintem törekedj az átlátható, tiszta, világos, lekövethető megjelenésre! Tartsd szem előtt a kevesebb -> több elvet. Betűtípusokból szerintem ne használj árnyékoltat és sokszínűt, a képek pedig egységesebbek legyenek, mert összekuszálják az oldalt.

Nekem az a véleményem (és ezt azért merem leírni, mert az én oldalam is stációkon ment keresztül ), ha komolyan gondolsz egy webáruházat, akkor ne sajnálj kiadni 20-30 ezer forintot (de sokszor ennél jóval kevesebbért is meg lehet úszni!) egy szakemberek által megtervezett template-ért és azt kezd el adaptálni a saját igényeidre. Nagyságrendi különbséget fogsz tapasztalni az oldalad forgalmát illetően és sokszorosan be fogja hozni az árát!

 

cormoransport ( http://digishop.asolo.hu )

Link to comment
Share on other sites

pattila01

 

 

Letisztult és egyszerű, bár nekem túl világos a színvilág. Nem lehet jól látni a modulok fejlécét.

A lap tetején a banner is lehetne kicsit színesebb - és ha már van hely - akkor szélesebb is lehetne a kép.

 

De aztán nehogy megkövezz, hogy le mertem írni! :)

 

Szia!

 

Tudsz abban segíteni, hogy merre találom azt a modult (vagy esetleg abban, hogy hová és milyen linket tettél be) az egyes termékekre vonatkozó facebook like részt illetően? (Egyébként tetszik az oldal! :-) )

 

köszi előre is! ([email protected])

Link to comment
Share on other sites

 

Szia!

 

Tudsz abban segíteni, hogy merre találom azt a modult (vagy esetleg abban, hogy hová és milyen linket tettél be) az egyes termékekre vonatkozó facebook like részt illetően? (Egyébként tetszik az oldal! :-) )

 

köszi előre is! ([email protected])

 

Szia!

 

A modult innen tudod letölteni: http://www.prestashop.com/forums/topic/115844-modulefree-facebook-like-a-lot-prestashop-14-update-2810-with-facebook-open-graph-tags/page__hl__likealot

 

Köszönöm a dícséretet!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Most találtam erre a magyar nyelvű fórum részletre, meg is örültem neki!

Ezzel a webshoppal foglalkozom: http://meinbecken.com/solid-surface-adhesive/

 

Ingyenes francia sablont igazgattam át olyanra ami nekem megfelel. Ami elszomorít, hogy nem kompatibilis az 1.4 verzióval, így hát egyenlőre az 1.3 -ban ragadtam. Van erre valami pirula?

Link to comment
Share on other sites

 

Szia!

 

Tudsz abban segíteni, hogy merre találom azt a modult (vagy esetleg abban, hogy hová és milyen linket tettél be) az egyes termékekre vonatkozó facebook like részt illetően? (Egyébként tetszik az oldal! :-) )

 

köszi előre is! ([email protected])

 

Szia Cormoran!

 

Nagyon korrekt az oldalad! Gratulálok! Milyen sablont használsz? Már ha nem titok...

 

Gábor

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Most találtam erre a magyar nyelvű fórum részletre, meg is örültem neki!

Ezzel a webshoppal foglalkozom: http://meinbecken.co...rface-adhesive/

 

Ingyenes francia sablont igazgattam át olyanra ami nekem megfelel. Ami elszomorít, hogy nem kompatibilis az 1.4 verzióval, így hát egyenlőre az 1.3 -ban ragadtam. Van erre valami pirula?

 

 

Megtaláltam az 1.4 verziót! ... mielőtt bárki is keresné :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem ő az első: http://www.robogo-alkatreszek.hu/ , alap presta sablon, jelenleg 1.4.3, 8500-as termékszám, hetente csv-ből localhoston importált adatbázis. Persze azért még nincs készen ...

Pattila01 ! Ezer köszönet hogy még idejekorán kiszúrtad ... Pedig látta már néhány ember ...

 

Szia wartime!

 

Tudnál nekem többet elárulni a csv-s importálásról? Honnan lehet letölteni az elsőt, hogy az hogyan nézzen ki?

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Sebiferi => köszönöm szépen, örülök minden véleménynek. Górcső alá veszem a javaslatokat és alkalmazom majd az oldalon.

cormoran => köszönöm szépen Neked is, egyetértek... Én is azt vallom amit Te a témákkal kapcsolatban, ezért is alkalmazok fizetett témát több webáruházban is amit üzemeltetek (például a legnagyobb a http://jatek-webaruhaz.net/ ), de a szolgáltatásoklapja -nem tudom mennyire tűnik fel első látásra- de nem webshop. Egy hirdetési rendszert csináltam prestashopból, ami teljesen nonprofit, ergo nekem ebből semmi pénzem nincs, így nincsen rá keret hogy témát vásároljak hozzá.

Photoshophoz meg csak hobby szinten értek, mert amúgy programozó vagyok. De próbálom folyamatosan fejleszteni tudásomat abban is. Köszi hogy véleményezteték! respect.

Attila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sebiferi => köszönöm szépen, örülök minden véleménynek. Górcső alá veszem a javaslatokat és alkalmazom majd az oldalon.

cormoran => köszönöm szépen Neked is, egyetértek... Én is azt vallom amit Te a témákkal kapcsolatban, ezért is alkalmazok fizetett témát több webáruházban is amit üzemeltetek (például a legnagyobb a http://jatek-webaruhaz.net/ ), de a szolgáltatásoklapja -nem tudom mennyire tűnik fel első látásra- de nem webshop. Egy hirdetési rendszert csináltam prestashopból, ami teljesen nonprofit, ergo nekem ebből semmi pénzem nincs, így nincsen rá keret hogy témát vásároljak hozzá.

Photoshophoz meg csak hobby szinten értek, mert amúgy programozó vagyok. De próbálom folyamatosan fejleszteni tudásomat abban is. Köszi hogy véleményezteték! respect.

Attila

 

 

Szia Attila! A játékwebáruház nagyon rendbenben van! Szép munka, gartulálok. Sajnos sokan nem adnak még a webáruházuk vonzó megjelenesésre...

A szolgálatatók oldaladon nem értettem, hogy hol "lövöd vele a nyulat", de most megvilágosultam. Üdv.

Link to comment
Share on other sites

 

Szia Cormoran!

 

Nagyon korrekt az oldalad! Gratulálok! Milyen sablont használsz? Már ha nem titok...

 

Gábor

 

 

Szia Gábor!

 

Nem titok, egy horgász sablont alakítottam át, a baj csak az, hogy a verzió nem kompatibilis az 1.4 prestával, így ugyanazzal a gonddal küzdök, mint Te, éppen most próbálom belehalászni az új funkciókat, egyelőre nem sok sikerrel.

 

Gyuri

Link to comment
Share on other sites

 

Szia!

 

A modult innen tudod letölteni: http://www.prestasho...e__hl__likealot

 

Köszönöm a dícséretet!

 

 

Szia!

 

Ha esetleg át tudnád küldeni nekem az 1.3-hoz való facebook-like-ot, azt nagyom megköszönném, mert amit az általad megadott oldalról le lehet tölteni, az már az 1.4x-hez való és el sem indul miatta az oldalam, ha aktiválom. :-(

 

 

Gyuri ([email protected]) http://digishop.asolo.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A boros websop nekem nagyon tetszik!

Melyik presta verzió? (itt műxik a termék összehasonlítás)

Ha nem titok milyen template van alkalmazva?

 

szia!

 

Már a másik fórumtémában is válaszoltam neked, mert én ugyanezzel a problémával találkoztam. Aztán a végén egy windows gyorsítótár és süti törlés megoldotta a problémát. Nem tudom, hogy ez a presta vagy a windows hibája, de most működik! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

 

Be szeretném mutatni a magyar Prestashop közösségnek áruházunkat: ( kb. 90%-osnak ítélem most a készültségi szintjét... )

 

http://kapcsolo-konnektor.hu [a Kábelgyár Kft. villamossági szerelvény üzletága| kapcsolók, konnektorok, dugaljak]

 

Megtisztelnétek véleményetekkel, építő jellegű kritikátokkal?

 

Köszönöm, Z

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az észrevételeket. CSS fabrikálás közben volt szétesve. ( a gombok még kicsit igen... Hála a nem pontos CSS Sprite technikának.. De dolgozom rajta )

 

Most az optimalizálásra, sebességnövelésre gyúrok. A Google Page Insights már a 100-ból 94-re értékeli. 96-nál megállok az optimalizálással, úgy gondolom nem éri meg több időt beleölni.

 

Plusz volt egy szerverváltás SSD-s tárhelyre, kicsit gyorsított az is a shopon.

 

kapcsolo-konnektor.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok,

 

Gratulálok mindenkinek az oldalához!

 

Az én oldalam most "készült el". Már annyit néztem ,hogy nem veszek észre hibákat de tudom van. A több szem többet lát elvre lenne szükségem. Amit tudok, a fordításokban van még tartalék ezen vagyok most.

 

Az oldal elérhetősége: http://hellovelo.hu

 

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv

Gábor

Edited by hellovelo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

hát, nem fogsz örülni...

kezdjük fentről

- header

sötét háttérképen szürke felirat, nem nagyon látszik (nem csak 20 évesek nézik az oldalt)

nyelvből csak magyar van, de választható, pénz szintén, felesleges és szét van csúszva

- menü

lenyílóba nem illik az a kék szín, a kijelölésnél a fehér meg zavaró sztem

kereső szét van csúszva

új termékek mellett a 3 halvány csík kicsit fura

helyesírás - sztem az egyik legfontosabb az oldalon!

az oldal valahol tegeződő, valahol magázódó (személy szerint nem vagyok híve a tegezőnek, sztem túl személyes és illetlen)

- termék lista

nem 2 perc volt mire rájöttem, hogy ki van, kivel

mindenhol ott van a most megveszem, ami nálam nem müxik, de miért is működne, ha csak nem egy teljes kategóriát akarok venni

a kategóriák túl nagyok, először azt hittem azok a termékek és utána láttam, hogy azok lejjebb vannak

- megtekintés mint

sikerült átállítani, de vissza már nem

termékek az oldalon: 10, 20, 21, 50, a 21-et nem értem, mert a többi nem osztható 3-al

- termék leírás

kicsúszik a megadott méretből, a truncate-n kellene állítani, product-list.tpl-ben

- termék oldal, ez tetszett a legkevésbé és ebben van a legtöbb hiba

legelső lényeg, nem árt több böngészőn is tesztelni!

a méret és cikkszám egybelóg és el van csúszva

ha van cikkszám, akkor máshova kerül az ár

a kosár gomb nagyobb, mint a db szám keret

kosár gomb belelóg a képbe

nem részletezem, mert sok a hiba

amelyik terméket nézem, mindenhol más a hiba

globálisan, nincs meg a termék oldal struktúrája

teljesen szétesik, csúszik az oldal, ha kevesebb vagy több információ van (ez termékenként változó)

vmi chrome alatt jó, vmi ff alatt. megnéztem ie-n is, de ott is káosz

- footer

kiszállítás, jól néz ki, de semmi funkciója, én tennék rá linket, ha már ott van

a footer feletti gyártónál kiszedném a "shape1.png" a fehér jobb lenne, mert fehér a gyártó képe is.

a footerben "bg-footer2.jpg" ezt a képet lecserélném, nincs rendesen megcsinálva a kezdő és végződő pontok és ezért nem folyamatos a kép, hanem csíkos és szétcsúszott.

footer e-mail címed, gondolom hírlevél akar lenni, de ezt más is tudja?

a gomb a kereső gombja, ami szét van csúszva

"Designer by ÉN" sztem kicsit komolytalan

úgy látom, hogy a témában sűrűn megtalálható a "leo" jellegzetességek

kapcsolat oldalon még az eredeti design van

hát van mit csinálni még ezen!

tudnám még folytatni, de nem látom értelmét

az én szavam nem szentírás, nem sértegetésből írtam, én más szemmel nézek egy oldalt.

ezért is nem szoktam kommentálni az olyan oldalakat, amikor feltesznek egy alap témát és megváltoztatják a hátteret, vagy a gomb színét, vagy raknak egy menüt. vagy jobb esetben felteszik valaki ingyenes témáját, hogy ki mit szól hozzá! igaz, hogy nem Ő csinálta a témát, de telepíteni azt jól tud. na, mindegy. ezekben nincs munka! egy jó témát megcsinálni napokba, de akár hetekbe is telhet és én mindig az alap témát dolgozom át, mert az működő képes

első benyomásomnak az jött le, hogy egy egyszemélyes webáruház, ami gyorsan össze lett dobva és nincs tesztelve

elnézést a kemény kritikáért

Edited by feri (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kedves feri,

 

Köszönöm szavaidat ilyesmire számítottam és ilyet is vártam mert ettől lehetek jobb. Én úgy érzem ,hogy sok munkám és más segítsége is benne van nem csak egy telepítés van ebben az oldalban.

 

Ez volt az első "komolyabb" átíratom ezért sok mindent én nem is vettem észre és nem is gondoltam rá.

 

Amiket leírtál mindenképpen javítom.

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...