Jump to content

Problem Język + Waluta


biuro@lewi-polska.pl

Recommended Posts

Witam,

Mam oto takie pytanie:

 

Czy istnieje taka możliwość konfiguracji w systemie że np. Klient z Anglii wchodząc na mój sklep i włączając flagę Angielską z Polskiej w celu zmiany języka to czy system mógłby z automatu również przełączyć walutę z PLN na Brytyjskiego

Funta ?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję Tomasz.

Link to comment
Share on other sites

Masz tutaj kilka opcji, pierwsza to modyfikacja sklepu w której przypiszesz na stałe walutę do danego języka, druga opcja to multistore gdzie wybór języka czy waluty będzie przenosił do sklepu z danymi ustawieniami, lub moduł chyba tego typu: http://addons.prestashop.com/pl/miedzynarodowosc-lokalizacja/7363-auto-change-language-and-currency-geolocation.html

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo, ale mam jeszcze taką prośbę ponieważ jestem laikiem w tych kwestiach mógłbym prosić o jakąś dokładniejszą informację która z opcji będzie najlepsza to jest pierwsza sprawa a druga czy jeśli faktycznie Uważasz że będzie to moduł, który podesłałeś to czy mogę prosić o jakąś bardziej rozszerzoną instrukcję jego zainstalowania itp.

 

Dziękuje

Link to comment
Share on other sites

W standardzie jest wykrywanie języka przeglądarki i możliwość wskazania odpowiedniej wersji językowej na tej podstawie. Można też walutę przypisać do kraju. Natomiast faktycznie są moduły do automatycznego rozpoznawania (geo)lokalizacji i ustawiania waluty (choć z walutami to już może być różnie, osobiście walutę dobieram zależnie od tego jaką kartą płacę i jakie są kursy).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...