Jump to content
  • 0

PRESTASHOP 1.7 Problem z logowaniem do panelu adm.


JacekP

Question

Proszę o pomoc.
Sklep na wersji 1.7 - stało się że akurat ta wersja.

Zbudowany dla klienta.
Doświadczenia moje nie jest porażające :) jednak sklep powstał na razie jako forma katalogu bez płatności.
Wprowadzone zostały produkty wraz z tłumaczeniami na język norweski. Sporo wprowadziłem zmian ponieważ tłumaczenie Presty nie było kompletne, lub było gdzie nie gdzie złe. (norweskie) lub wyświetlało się "źle" - kodowanie znaków.

Nagle podczas tłumaczenia na zapleczu jednego z plików strona zrobiła się biała. Być może było to "nagle spowodowane zbyt późnym odświeżeniem się Presty.

 

Teraz nie można zalogować się do zaplecza sklepu - brak panelu logowania.

Jednak strona frontowa sklepu działa poprawnie.

Natknąłem się na:
https://www.prestashop.com/forums/topic/263589-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania
Spróbowałem tak jak w powyższym linku.

przez FTP edytowałem:
config/defines.inc.php
linię:
define('_PS_MODE_DEV_', false);
zaminiłem na:
define('_PS_MODE_DEV_', true);
Efekt tego trybu:
Zaowocowało to tym, że pokazał się panel logowania na zaplecze, po czym bez problemu zalogowałem się i wszystko działało dobrze. Jak zauważyłem i sprawdziłem, wszystko niby działa poprawnie (na zapleczu). Wszystkie wprowadzone dane są.
Po powrocie na false, panelu logowania już nie ma i nie ma jak zalogować się na zaplecze, a strona frontowa sklepu wyświetla się poprawnie..

Sklep dla klienta - front język norweski (bokmål), zaplecze PL.

Grzebałem w plikach i edytowałem braki tłumaczeń na norweski gdzie się da :) starałem się zmienić również UTF-8 na iso-8859-1 ponieważ myślałem że to rozwiąże sprawę z kilkoma błędnie wyświetlanymi norweskimi słowami/znakami. Inne wyświetlały się poprawnie.

Jednak nagle podczas edycji jakiegoś pliku strona zaplecza nagle zrobiła się biała już bez panela logowania. Z nerwów zapomniałem gdzie zmieniałem ale chyba ostatnio byłem w katalogu administracyjnym. Wiem, że przeglądałem jakieś pliki również  .htaccess.

Wspomnę tylko, że nie jest to problem cache przeglądarki Firefox.
Nie mam pojęcia jak to naprawić. Być może coś nie chcąco usunąłem ze zmęczenia podczas pracy.

Backup mam. Jednak z przed 5 dni - jeszcze przed wprowadzeniem danych do sklepu.

Najciekawsze jest to, że właśnie zamierzałem zmienić ostatni źle wyświetlany wyraz. Było na froncie Norwegia zamiast Norge w inf. o sklepie mimo, że strona frontowa była w bokmål a wyłączony był tryb języka przegladarki. Domyślnie miało być Norweski.

Generalnie powinienem zainstalować klientowi 1.6 i z tłumaczeniami nie miał bym zabawy. Z 1,7 to jakaś porażka we wszystkim nad czym ubolewam jednak teraz nie mam odwrotu..

Ręce mi opadły i nie wiem co robić.

Przepraszam za duży elaborat.
Bardzo proszę o pomoc jak naprawić by wyświetlał się panel logowania.

Podpowiem, że założyłem  hasło/zabezpieczenie na katalog admina i tutaj panel się wyświetla i loguje, jednak dalej bark jest pan. logowania do zaplecza.

Pozdrawiam

 

P.S. Raport:

 

1/1 ContextErrorException in ce908e3af500ef88d0be39d6badc82307b6995cd.module.ps_sharebuttons.tpl.php line 30: Notice: Undefined index: social_share_links

    in ce908e3af500ef88d0be39d6badc82307b6995cd.module.ps_sharebuttons.tpl.php line 30
    at ErrorHandler->handleError('8', 'Undefined index: social_share_links', '/home/nazwa/domains/my_domains/public_html/app/cache/dev/smarty/compile/ce/90/8e/ce908e3af500ef88d0be39d6badc82307b6995cd.module.ps_sharebuttons.tpl.php', '30', array('_smarty_tpl' => object(Smarty_Dev_Template))) in ce908e3af500ef88d0be39d6badc82307b6995cd.module.ps_sharebuttons.tpl.php line 30
    at content_584deb6fcd2350_42737861(object(Smarty_Dev_Template)) in smarty_internal_templatebase.php line 188
    at Smarty_Internal_TemplateBase->fetch(object(Smarty_Dev_Template), null, null, null, false, true, false) in SmartyDev.php line 60
    at Smarty_Dev_Template->fetch() in Module.php line 2271
    at ModuleCore->fetch('module:ps_sharebuttons/views/templates/hook/ps_sharebuttons.tpl') in ps_sharebuttons.php line 132
    at Ps_Sharebuttons->renderWidget('displayFooterBefore', array('smarty' => object(Smarty_Dev_Template), 'cookie' => object(Cookie), 'cart' => object(Cart))) in Hook.php line 763
    at HookCore::coreRenderWidget(object(Ps_Sharebuttons), 'displayFooterBefore', array('smarty' => object(Smarty_Dev_Template), 'cookie' => object(Cookie), 'cart' => object(Cart))) in Hook.php line 737
    at HookCore::exec('displayFooterBefore', array('smarty' => object(Smarty_Dev_Template), 'cookie' => object(Cookie), 'cart' => object(Cart)), null) in smarty.config.inc.php line 170
    at smartyHook(array('h' => 'displayFooterBefore'), object(Smarty_Dev_Template)) in SmartyLazyRegister.php line 83
    at SmartyLazyRegister->__call('smartyHook', array(array('h' => 'displayFooterBefore'), object(Smarty_Dev_Template))) in b2ca3d8474c48fcafe6bdf65e51c918c974955bb.file.index.tpl.php line 531
    at content_584deb6fc0ed94_62358838(object(Smarty_Dev_Template)) in b2ca3d8474c48fcafe6bdf65e51c918c974955bb.file.index.tpl.php line 201
    at content_584deb6fc188f2_11517074(object(Smarty_Dev_Template)) in smarty_internal_templatebase.php line 188
    at Smarty_Internal_TemplateBase->fetch('index.tpl', null, 'layouts/layout-full-width.tpl', object(SmartyDev), false, true, false) in SmartyDev.php line 41
    at SmartyDev->fetch('index.tpl', null, 'layouts/layout-full-width.tpl') in FrontController.php line 655
    at FrontControllerCore->smartyOutputContent('index.tpl') in FrontController.php line 639
    at FrontControllerCore->display() in Controller.php line 221
    at ControllerCore->run() in Dispatcher.php line 366
    at DispatcherCore->dispatch() in index.php line 28

Edited by JacekP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Kompilator smarty się wywala, bo na wprowadzałeś błędów do templatek.

1. Włącz tryb DEV.

2. Parametry zaawansowane -> Wydajność

- Pamięć podręczna - NIE

3. Cała presta, poczynając od bazy danych, jest w kodowaniu utf-8 i nie można robić takiego misz masz, że trochę zapiszę w utf, trochę w iso, a trochę w cp.

- czyli wgraj oryginalne pliki tpl w kodowaniu utf-8 z instalki presty (poczynając od modułu ps_sharebuttons)

4. Zainstaluj sobie jakiś porządny edytor html z kodowaniem utf-8, bo kodowanie to zawiera wszystkie norweskie robaki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

OK uff :) dzięki że ktoś odpisał.

Mam nadzieję, że sobie z tym poradzę.

Jednak:

1. Ok to wiem :) i zrobię

2. Zaraz zrobię

3. hmm jakie pliki? Czy wszystkie tpl w katalogach administratora? Przez ftp? Czy dobrze rozumiem?

4. Jaki edytor proponujesz?

 

Proszę o monitoring tutaj z Twojej strony i pomoc potrzebującemu :)

 

Jeszcze jedno - czy kopiując te tpl oryginalne nie znikną mi ustawienia sklepu i dane?

Edited by JacekP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pkt. 1,2 oraz 3 zrobiłem

Z instalki Prestashop 1.7.0.2 przekopiowałem wszystkie pliki tpl do :

/domains/domena.no/public_html/admin_cośtam/themes/new-theme/template

Zmieniłem również na zapleczu język kodowania i ustawiłem na UTF-8 czyli tak jak było od początku.

 

Niestety panelu logowania nadal nie ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podmieniłem całą zawartość katalogu admin z instalki Presty niestety panelu również nie ma.

Nie mam pojęcia jak podejść do tego i widzę, że z szanownego grona użytkowników tego forum chyba nikt nie wie co mi doradzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kompilacja wywala się na module frontu "ps_sharebuttons" a nie na templatkach admina.

Jak nie pamiętasz co modyfikowałeś, to skopiuj cały katalog /modules/

W plikach tpl, czy to php nic się nie zapisuje (konfiguracja i ustawienia). Wszystko idzie do bazy. Z jednym wyjątkiem, pliki w katalogu: /app/config/

Edytor na wszystkie systemy:

http://bluefish.openoffice.nl/download.html

 

Edit:

Pewnie modyfikowałeś pliki szablonu "classic" i tam trzeba zacząć naprawiać, czyli przywrócić tpl z poprawnym kodowaniem.

Edited by e_com (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wielkie dzięki.

Chyba masz rację z tym szablonem. Podziałam i odpiszę o efektach.

Bardzo dziękuję.

 

----------------

Zmieniłem wg zaleceń.

Przekopiowałem cały modules do /public_html

 

Nadal brak panelu logowania na zapleczu.

 

Czy jakieś kolejne sugestie?

Edited by JacekP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, nie ma panelu logowania. Jest czysta biała strona.

Cache i inne wszystko wyczyściłem.

 

Niestety ubolewam, że nie udało się tutaj na forum Prestashop rozwiązać tego tematu na co bardzo liczyłem.

Chciałem poznać drogę dotarcia do źródła problemu i jego rozwiązania.

 

Sytuacja zmusiła mnie (klient) do przywrócenia bazy i plików z backupu na serwerze. Niestety, ponieważ muszę ponownie wprowadzać trochę danych a zwłaszcza ponownie robić tłumaczenia do modułów które są źle tłumaczone w części lub w wielu przypadkach sama Prestashop ich nie ma.

Zamiast j. norweskiego wyświetlają się teksty w j. angielskim.

 

Przystępuję wkrótce ponownie do wprowadzania zmian. Chcę uniknąć błędów.

Stąd też zapytam o pliki w których należy wprowadzać zmiany tłumaczeń. Które pliki należy edytować wprowadzając nazwy norweskie?

W wielu miejscach są braki i występuje tam j. angielski.

Ponad to w treści informacji o sklepie (Store information) widnieje polska nazwa.

- Jest nazwa firmy adres, miasto ulica (tutaj wpisuję w j.norweskim i problemu nie ma).

- w opisie kraju jest polska nazwa - Norwegia - zamiast nazwy - Norge. (wybór kraju jest z listy, która jest wyłącznie w j. polskim) Oczywiście zaplecze jest w j.polskim.

- w inf o telefonie widnieje napis w j.ang - Call us:

- w adresie e-mailowym widnieje treść - Email us: - zamiast w j.norweskim

 

Pójdę dalej:

w stopce jest tak:

Your account - j.ang.
    Adresser - j.norweski
    Kreditnotaer - j.norweski
    Ordre - j.norweski
    Personinformasjon - j.norweski

 

All products - j.ang.

Call us - j.ang.

Sign in. - j.ang.

Popular product - j.ang.

 

W wyszukiwarce "podpowiedź" Search our catalog - j.ang.

 

I tak dalej i tak dalej.

Dodam, że strona frontowa sklepu ustawiona jest na język norweski.

Słowem "nawigacja" dziwnym sposobem jest w j.angielskim.

 

"Chętnie" wprowadzę tłumaczenie norweskie jednak proszę o podpowiedź w jakich plikach w jakich miejscach.

Chcę uniknąć błędu. Kodowania już wiem, że nie należy zmieniać ma być UTF-8 - ustawienie w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chcę napisać jeszcze kilka słów dotyczących tej sytuacji.

Została przywrócona baza danych oraz przywrócone pliki przez administratora serwera.

Prestashop 1.7 przywrócona została do działania. Mogę się zalogować.

 

Po zalogowaniu zrobiłem z zaplecza kopię bazy danych.

Następnie przystąpiłem do wpisywania brakujących tłumaczeń zwrotów w języku norweskim.

Wykonywałem to z zaplecza sklepu w dziale tłumaczenia.

Wybierałem - Szablon-język-bokmål(czyli norweski)

w wyszukiwarce wyszukiwaem interesujce mnie zwroty angielskie po czym w odnalezione frazy wstawiałem w ramce słowo lub słowa w j.norweskim.

Wprowadziłem w ten sposób kilka słów. kilka tłumaczeń soft nie chciał zapisać o czym poinformował, że zmiana nie została wprowadzona. W tych ramkach widniała ikonka wykrzyknika o niczym nie informująca.

To było w dniu wczorajszym.

 

Dzisiaj chcąc przystąpić do kolejnych zmian niestety nie mogłem już zalogować się na zaplecze ponieważ nie wyświetlał się panel logowania.

Strona była cała biała.

 

Wniosek mój jest taki.

Producenci Prestashop wypuścili na rynek oprogramowanie, które moim zdaniem nie nadaje się nawet by nazwać je wersją "alfa light" ani nawet testową 00001.

To co jest udostępnione do pobrania na oficjalnej stronie Prestashop jest żartem z użytkowników.

 

Sam się uczę na błędach. Nie jestem geniuszem, ale tak proste sprawy jak wpisanie dosłownie kilku słów w tłumaczeniu wywala oprogramowanie Prestashop.

Strona frontowa działa, no ale cóż z tego.

Zawiodłem się na Prestashop (mino iż posiadam inny sklep wer. 1,6 która po prostu działa)

 

Jak zaczynałem testować skrypty sklepowe to muszę powiedzieć, że sklep na OpenCart postawiło się w mgnieniu oka, był prosty w obsłudze i działał znacznie szybciej niż Presta.

Teraz ręce mi opadły. Odwrotu nie mam i wer 1,7 w tym przypadku musi być. Jeżeli była by możliwość przeniesienia z wer. 1.7 kategorii, produktów razem z ich opisami do wer. 1,6 to zrobił bym to bez zastanowienia. Szablon jest tutaj mało istotny ponieważ szybko w 1,6 mogę go dostosować.

Oczywiście problemem jest domena pod którą musiał bym instalować 1,6 po usunięciu 1,7

 

Czy mogę liczyć na jakąś pomoc w sensownym rozwiązaniu moich problemów?

Jedna osoba stara się pomóc, ale jak widzę to reszta użytkowników z doświadczeniem których jest tutaj nie mało, nawet nie odpisała słowem.

Wnioskuję, że jednak większość osób jest zawiedziona nową Prestashop 1.7

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pokuszę się jeszcze o kolejną uwagę.

 

Pomysł maiłem taki by włączyć ponownie tryb debugowania. Tak też uczyniłem. Po włączeniu wyskoczyły błędy na stronie frontowej. Na zapleczu pokazał się panel logowania i zalogowałem się.

Wyskakiwał błąd w module "Przyciski udostępniania w mediach społecznościowych"

Wyłączyłem ten moduł.

Nadal włączony pozostał "Tryb debugowania".

Efekt tego jest taki, że działa strona frontowa, gdzie nie ma żadnych błędów.

Na zapleczu działa panel logowania.

Jednak jak wyłączę "Tryb debugowania" to znika panel logowania na zapleczu.

 

Przecież to są jakieś żarty. Lub czegoś nie wiem i chylę czoła przed Waszym doświadczeniem. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Raczej nikogo to nie interesuje, bo presta 1.7 to jedna wielka kupa g....

Ja zainstalowałem z ciekawości na localhoście, żeby tylko stwierdzić po testach, że to szajs do którego zajrzę ponownie może za rok jak wyjdzie z kilkanaście wersji poprawkowych.

Polityka twórców prestashop niczym się nie różni od polityki innych wydawców oprogramowania.

Pierwsi użytkownicy są beta testerami. Np. taki mikrosoft dysponujący budżetem liczonym w miliardach dolarów robi tak samo. Do takiego windowsa xp było prawie milion poprawek.

Jest jedna zasadnicza różnica, prestashop jest za darmo, a za buble mikrosofta trzeba jeszcze zapłacić.

 

To co uruchomiłeś to nie jest nawet sklep tylko katalog produktów i w godzinkę, dwie można te dane przerzucić do 1.6, ale problemem jest to, jak sam napisałeś w pierwszym poście, że nie masz pojęcia o aplikacji, a bierzesz się za usługi dla klienta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za wpis :)

Zgoda na całej linii :)

 

Jak można przerzucić?

Zrobiłem próbny eksport produktów, oraz eksport kategorii to wyskakuje błąd w eksporcie (jeżeli dobrze pamiętam polskie znaki diakrytyczne)

 

Nie chcę wracać do przyczyn zainstalowania wer. 1.7 bo nie w tym celu szukam porad tylko rowiązania problemów.

Przed dec. o instalacji tej wersji w 2 miejscach przeczytałem o aktualizacjach wer. 1.6 przez jeszcze 7 czy 9 miesięcy i aż mnie zatkało. Ktoś widocznie coś poplątał, a ja nie zastanawiając się w takim przypadku zainstalowałem w. 1.7 . Dodatkowo przeczytałem o braku kompatybilności między wersjami i to zdecydowało.

Jeżeli poczekał bym z instalacja jeszcze ok 1,5 tygodnia to sprawa wyjaśniła by się. No ale cóż. Nie wiem jak to odkręcić.

 

Proszę podpowiedz jak przenieść kategorię i produkty z opisami do wer. 1.6. Cen nie ma - jest to wersja jak na razie sklep katalog.

Menu to nie problem przecież.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Trzeba podziałać na bazie danych.

1. porównanie struktury wszystkich tabel category i product pomiędzy 1.6 i 1.7

2. eksport tabel z 1.7

3. jeśli są różnice w strukturze to modyfikacja tabel

4. import tabel do 1.6

5. skopiowanie katalogów /img/c i /img/p

 

Edit:

Zapomniałem o 4 tabelach image, też trzeba przenieść.

Edited by e_com (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...