Jump to content

Φαίνονται οι τιμές χωρίς το ΦΠΑ


madlef

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Όταν πας σε ένα προϊόν στο eshop γράφει δίπλα τιμή χωρίς φπα. Ότι και να έχω αλλάξει δεν παίζει με τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό. Μέχρι και με φίλο που έχει φτιάξει eshop κι αυτός έβαλα ακριβώς όλες τις ρυθμίσεις ίδιες με αυτόν και πάλι τίποτα.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να είναι...?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!

post-868203-0-02811700-1481288290_thumb.jpg

post-868203-0-58198000-1481288291_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου. Αμα δοκιμάσω αυτό που λες δεν θα επηρεάσει τις τιμές. Δηλαδή όταν ολας θα φτάσει στο ταμείο θα του βγάζει άλλη τιμή γιατί θα βάζει και το ΦΠΑ το οποίο στο καλάθι φαίνεται σωστά..

Link to comment
Share on other sites

... κάτσε γιατι μπορεί να έχω καταλάβει λάθος.

 

Αν η ΣΩΣΤΗ τιμή με το Φ.Π.Α του προιόντος που έχεις βγάλει φωτογραφία είναι 60,48 τότε δοκίμασε να αλλάξεις τη μετάφραση όπως σου έγραψα παραπάνω.

Αν η ΣΩΣΤΗ τιμή με το Φ.Π.Α του προιόντος που έχεις βγάλει φωτογραφία είναι 75, τότε δοκίμασε να πας στο localization --> taxes --> tax options και επέλεξε το enable tax και display tax in shopping cart

Link to comment
Share on other sites

Γκρρρ, ...μου τελειώνουν οι ιδέες...

 

Δες αν έχεις φτιάξει group πελάτων και δες τις ρυθμίσεις τους αν είναι επιλεγμένο να εμφανίζοται  οι τιμές ως tax included (δες και τα ήδη φτιαγμένα group ότι είναι οκ).

 

Καλημέρα

 

(Κάνε και clear τη cache)

Edited by DontWonnaTellYou (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου! Το έφτιαξα 2 λεπτά πειν το ποστάρεις! Έπεσες μέσα..! Δεν πήγαινε το μυαλό μου καθόλου..

Ευχαριστω πολύ γι τον χρόνο σου και την βοήθεια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...