Jump to content

Polskie znaki szablon SP SOLO ThemeForest


sony556

Recommended Posts

Siema

 

Zakupiłem szablon SP SOLO z theme forest ale jak myślałem tak jest. Brak polskich znaków myslałem że jak zmienie w pliku header.tpl zmienie na latin oraz wybiorę czcionke która uwzględnia polskie ogonki np ROBOTO SLAB będzie wporządku ale nie jest.

 

Problem polega na tym że jak tłumacze szablon w plikach TPL i dodam tylko coś z polskim ogonkiem to znika mi cały wyraz/zdanie no i nie wiem gdzie teraz leży błąd.

 

Mógłbym ktoś coś poradzić czy np w plikach tpl trzeba by było coś dopisać żeby się polskie znaki pokazywały.

 

 

http://www.waldipresta.hekko24.pl/index.php

{*
*  @author Magentech <[email protected]>
*  @copyright  2015 Magentech
*}
<!DOCTYPE HTML>

<html lang="{$lang_iso}">
	<head>
		<meta charset="utf-8" />
		<title>{$meta_title|escape:'html':'UTF-8'}</title>
		
		{if isset($meta_description) AND $meta_description}
			<meta name="description" content="{$meta_description|escape:'html':'UTF-8'}" />
		{/if}
		
		{if isset($meta_keywords) AND $meta_keywords}
			<meta name="keywords" content="{$meta_keywords|escape:'html':'UTF-8'}" />
		{/if}
		
		{* General meta tags *}
		<!--<meta charset="utf-8" />-->
        <meta name="generator" content="PrestaShop" />
		<meta name="format-detection" content="telephone=no">
		<meta name="robots" content="{if isset($nobots)}no{/if}index,{if isset($nofollow) && $nofollow}no{/if}follow" />
		<link rel="icon" type="image/vnd.microsoft.icon" href="{$favicon_url}?{$img_update_time}" />
		<link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="{$favicon_url}?{$img_update_time}" />
		<link href='href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300,600&subset=latin,latin-ext" rel='stylesheet' type='text/css'>
		{* End - General meta tags *}
		
		{* Enable responsive layout *}
		{if ($SP_layoutRes)}
		 <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0, user-scalable=no" />
		{/if}
		{* End - Enable responsive layout *}
		
		{* Apple mobile specific meta tags *}
		
		<meta name="apple-mobile-web-app-capable" content="YES" />
        <meta name="apple-mobile-web-app-status-bar-style" content="black-translucent" />
        {* End -  Apple mobile specific meta tags *}
		
		{if isset($css_files)}
			<link href="{$css_dir}fonts/font-awesome.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" />
			
			{foreach from=$css_files key=css_uri item=media}
				<link rel="stylesheet" href="{$css_uri|escape:'html':'UTF-8'}" type="text/css" media="{$media|escape:'html':'UTF-8'}" />
			{/foreach}
		
		{/if}

		{if isset($js_defer) && !$js_defer && isset($js_files) && isset($js_def)}
			{$js_def}
			{foreach from=$js_files item=js_uri}
				<script type="text/javascript" src="{$js_uri|escape:'html':'UTF-8'}"></script>
			{/foreach}
	
		{/if}
		
		{$HOOK_HEADER}
		
		{* IE9 specific styles - lovely, isn't it? *}
        <!--[if IE 9]> <link rel="stylesheet" href="{$css_dir}ie9.css" type="text/css" media="all" /><![endif]-->
        {* End - IE specific styles *}
		
		
		<!-- ADD RTL CLASSS -->
		{$is_rtl = false}
		{foreach from=$languages key=k item=language name="languages"}
			{if $language.iso_code == $lang_iso}
				{if $language.is_rtl == 1}
					{$is_rtl = true}
				{/if}
			{/if}
		{/foreach}
		
	</head>
	
	{if $SP_body_bg_pattern }  {assign var='classBody_pattern' value="pattern`$SP_body_bg_pattern`"} {/if} 
	{if $SP_layoutStyle }  {assign var='classBody_layoutStyle' value="`$SP_layoutStyle`"} {/if} 
	
	<body{if isset($page_name)} id="{$page_name|escape:'html':'UTF-8'}"{/if}   itemscope itemtype="http://schema.org/WebPage" class=" {$SP_contentStyle} {if ($is_rtl)} rtl{/if} {if isset($page_name)}{$page_name|escape:'html':'UTF-8'}{/if}  {if isset($content_only) && $content_only} content_only{/if} lang_{$lang_iso} {$classBody_pattern} {$classBody_layoutStyle} {$SP_headerStyle}">
	
	{if !isset($content_only) || !$content_only}
	
		{if isset($restricted_country_mode) && $restricted_country_mode}
			<div id="restricted-country">
				<p>{l s='You cannot place a new order from your country.'} <span class="bold">{$geolocation_country|escape:'html':'UTF-8'}</span></p>
			</div>
		{/if}
		
		<div id="wrapper" >
			 <!-- Header -->
			 <div class="header-container">
				{if isset($SP_headerStyle)}
					{include file="$tpl_dir./$SP_headerStyle.tpl"}
				{else}
					{include file="$tpl_dir./header-v1.tpl"}
				{/if}
			 </div>
			 <!-- End of Header -->

			<!-- Breadcrumb Column -->
			{if $page_name !='index' && $page_name !='pagenotfound'}
				 <div class="breadcrumb-container">
					<div class="container">
						{include file="$tpl_dir./breadcrumb.tpl"}
					</div>
				</div>
			{/if}
			<!-- End Breadcrumb Column -->
			
			<!-- Columns -->
			<div class="columns-container">
				<div id="columns" class="container">
					<div class="row">
						
						{if ($SP_sidebarPosition !== "none") && !in_array($page_name,array(index,product,pagenotfound)) && $page_name !='products-comparison' && !$hide_left_column}
							 {if (isset($HOOK_LEFT_COLUMN) && $HOOK_LEFT_COLUMN|trim)}
								{if ($SP_sidebarPosition == "left")}
									{$sidebarClasses='sidebar-left'}
									{$centerColumnClasses='col-sm-8 col-md-9 col-lg-9'}
								{elseif ($SP_sidebarPosition == "right")}
									{$sidebarClasses='col-sm-push-8 col-md-push-9 col-lg-push-9 sidebar-right'}
									{$centerColumnClasses='col-sm-8 col-md-8 col-lg-9 col-sm-pull-4 col-md-pull-3 col-lg-pull-3'}
								{/if}
								
								<!-- Sidebar -->
								<div id="sidebar" class="column  col-lg-3 col-md-3 col-sm-4 {$sidebarClasses}">
									{$HOOK_LEFT_COLUMN}
								</div>
								 <!-- End of Sidebar -->
							 {/if}
							 {else}
								<!-- Sidebar -->
								<div id="sidebar" class="column hidden">
									{$HOOK_LEFT_COLUMN}
								</div>
								{$centerColumnClasses='col-sm-12'}
						{/if}
					
						<!-- Center Column -->
						<div id="center_column" class="column {$centerColumnClasses}">
							
							
	{/if}
Edited by sony556 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A od kiedy to tłumaczenia robi się w templatkach tpl?

Nie po to programiści presty ciężko pracowali tworząc cały panel tłumaczeń, żeby grzebać w tpl albo w przez ftp po setkach plików z tłumaczeniami.

A po drugie poczytaj u wujka googla co to jest kodowanie UTF-8 i zainstaluj sobie jakiś edytor html obsługujący to kodowanie.

Link to comment
Share on other sites

Już tłumacze :)

 

Cały sklep został przetłumaczony ale niestety ale szablon składa się z modułów które niestety są po angielski i nie posiadają polskiego języka. Całe tłumaczenie przekopiowałem sobie z defultowego szablonu i 3/4 działa bardzo dobrze ale są rzeczy które nie są przetłumaczone i trzeba zrobić to ręcznie w plikach TPL.

 

Po za tym mam program do kodowania  używam Notepad++ ale dlaczego jak wpisuje ą ę ć to nie na stronie znika całe zdanie to wina kodowania jest ?

Link to comment
Share on other sites

To ty chyba nie rozumiesz do czego jest panel tłumaczeń.

Odnajdujesz moduł nie od presty, w czerwone pola wpisujesz polskie frazy, zapisujesz i to wszystko. Już masz po polsku.

A wprowadzając polskie frazy do TPL zniszczyłeś szablon, bo teraz jest ani po polsku, ani po angielsku, bo jest groch z kapustą.

Trochę tak, a trochę siak.

Jak zechcesz aktywować język angielski dla sklepu, to na stronie będzie wymieszany bełkot.

Link to comment
Share on other sites

E-com zwracam honor :)

 

Masz rację już wiem dlaczego nie działało jak chciałem.

 

Powiedz mi teraz jak mam bład 403 acces denid to co mam zrobić ? I nie mogę zapisać zmian

 

Zmienić coś w pliku htacces ?

 

 

 

Poradziłem sobie wyłaczajac MOD SECURITY tyle że po wpisaniu tłumaczenia tekst w module się niestety nie tłumaczy :/

 

Wrzuciłem oryginalny plik TPL oraz zmieniłem z poziomu presty tłumaczenie i niestety nie działa. :/ Cache czyściłem

Edited by sony556 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jak się pracuje nad sklepem to wszelakie wynalazki od optymalizacji (cache, CCC) należy wyłączyć, a nie pstrykać co sekundę "Wyczyść cache".

Pewnie do tłumaczeń szablonu zapisały się już pliki tłumaczeń.

Zamiast opcji "Główne" w tłumaczeniu modułów wybierz swój szablon.

Wszystko co jest w /themes/ (tłumaczenia, maile, szablony pdf, templatki tpl, css) ma ważniejszą ważność :) od tych głównych. Jeśli czegoś nie ma w szablonie, dopiero jest brane główne.

Link to comment
Share on other sites

E-com dzięki wielki :)

 

Poradziłem sobie kiedyś zrobiłem kilka sklepów na prescie ale to były no stare wersje między tamtymi a tymi jest przepaść :) Poradziłem sobie z tłumaczeniem niestety tak namieszałem ze sam musiałem przeinstalować całą Preste. No cóź testy :) Możesz mi podpowiedzieć gdzie dokładnie wyłączyć całkiem cache żeby nie pstrykać sobie co chwile bo mnie to denerwuje trochę. A i jeszcze dopóki nie zmieniłem mod_security na off to nie mogłem wprowadzić żadnej zmiany nawet jak pliki TPL miał nadane prawa CHMOD 777. Ale dobra poradziłem sobie odtworzenie tego co zrobiłem zajmie mi pare godzin ale człowiek uczy się na błędach najważniejsze że jak teraz coś mi się zepsuje na sklepie to będę wiedział jak naprawić albo jak klienta pokierować żeby mógł sam wykonać naprawę

 

Możesz mi powiedzieć jak konkretnie wyłączyć CACHE na całym sklepie bo denerwuje mnie takie pstrykanie tego :)

Link to comment
Share on other sites

Zaawansowane -> Wydajność

Pamięć podręczna - NIE

Funkcjonalność CCC - wszystko wyłączone

Oczywiście, jak skończysz budować sklep, wszystko trzeba włączyć i ustawić "Nigdy nie kompiluj ponownie plików szablonu".

Zdecydowanie poprawią te ustawienia czas ładowania strony.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...