Jump to content

Darmowa wysyłka reguły koszyka


marcinstef

Recommended Posts

Uprzejmie proszę o pomoc, ponieważ utknąłem w ustawieniach darmowej wysyłki. Nadmienię, że przejrzałem forum, sieć i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

 

Chciałbym do mojego sklepu (Presta 1.6.1.8) wprowadzić darmową wysyłkę, lecz tylko dla wybranych rodzajów przesyłki i gdy wartość koszyka przekracza 300 zł. Gdy klient wpłaci pieniądze na konto będzie mógł skorzystać z darmowej przesyłki, ale nie wówczas, gdy wybierze opcję za pobraniem

 

Gdy w menu Wysyłka/Preferencje ustawiam "Wysyłka darmowa obowiązuje od 300 zł", wysyłka jest gratis niezależnie od tego, czy klient wpłaca na konto, czy wybierze opcję "zapłata przy odbiorze". Takiego wariantu nie chciałbym stosować

 

Natomiast, gdy w Regułach ustalania cen/Ustawienia koszyka Wprowadzam następujące dane:

WARUNKI:

Ważny od: np. 2016-11-01 do 2023-01-01

Minimalna wartość: 300 zł brutto (koszyk nie wliczany)

Razem dostępnych: 1000

Razem dostępne dla każdego użytkownika

I wybór przewoźnika: usuwam te z opcją zapłaty za pobraniem

AKCJE:

Darmowa dostawa: tak

 

Wszystko działa do momentu, gdy nie usunę chociażby jednego wybranego przewoźnika. Gdy usuwam "Poczta polska za pobraniem", czy Kurier GLS za pobraniem" nagle wszystko przestaje działać i w koszyku pojawiają się ceny przesyłki

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, gdyby ktoś podpowiedział jak to ustawić poprawnie

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Edited by marcinstef (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

może tak:
1. usuń darmową wysyłkę - ustaw na 0, wyłącz regułe koszyka
2. dla każdego przewoźnika wybierz sposób rozliczania w/g kwoty
3. ustaw zakresy od 0 do 300 np na 10zl, i od 300 do np 100000zl na 0 - będzie darmowa wysyłka
4. dla przewoźnika który nie obsługuje darmowej wysyłki ustaw zakres np od 0 do 100000 - ustaw koszty np na 10zł
5. skorzystaj z modułu typu "ship to pay" - zrobisz powiązania pomiędzy wysyłką a płatnością

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź. Wprawdzie nie do końca rozwiązało to mój problem, ale zawsze do przodu. Dziękuję.

 

Ustawienia, które zaproponowałeś wprowadziłem dla przewoźnika kurier, gdzie wysyłka będzie płatna, gdy koszyk będzie mniejszy niż 300 zł, a koszt 0 zł, gdy koszyk większy niż 300 zł. Z Pocztą Polską nie da się tego wykonać, ponieważ muszą być ustawienia według wagi paczki, gdyż to uzależnia koszt wysyłki.

 

Mimo wszystko dziękuję i pozdrawiam

 

Marcin

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...