Jump to content

Szablony z TempleteMonster oraz PrestaShop Market place


sony556

Recommended Posts

Cześć

 

Szukam jakiegoś gotowego szablonu dla sklepu. Rodzaj sklepu to sklep meblowy.

 

Mam kilka ciekawych propozycji ale jestem ciekaw czy nie będzie problemów z potem z instalacja tego modułu z tym to bym sobie pewnie poradził gorszę by było tłumaczenie szablonu tam gdzie nie ma języka Polskiego. Po wgraniu jakiegoś zagranicznego szablonu cały admin zmienił język na Angielski. Niestety za jakiś czas klient będzie obsługiwał sklep lub jakiś pracownik i nie jestem w stanie określić czy sobie poradzi z administracją w języku angielskim.

 

Z tego co domyślam się można podmienić plik w folderze LANG na polski plik z tłumaczeniem. Ponieważ 3/4 strony ma taką samą strukturę jak inne i być może to by zadziałało ale nie jestem pewny.

 

Może ktoś inny ma jakieś rozwiązanie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

Dominik

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie jest opcja EXPORT języka więc powinno zadziałać. Jeżeli nie to będę dalej kontynuował jakieś kombinacje :)

 

Dzięki wielkie ;)

 

A znacie jakieś polskie strony z szablonami do prestashop bo nie uśmiecha mi się kupowanie z zagranicznej strony zawsze są z tym problemy a po za tym szablon może mieć full błędów z którymi sobie mogę nie poradzić...

Edited by sony556 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Sam postawiłem klientce sklep na szablonie z TemplateMonster ( przypominam, że trzeba zapłacić podatek od zakupów z USA! gdyż Oni na fakturze napiszą, że VAT nie został pobrany co skutkuje tym, że musisz iść do Polskiego US i zgłosić, że chciałeś zapłacić podatek od zakupów spoza UE ) inaczej łamiesz prawo.

 

I u mnie wszystko wywaliło się na angielski lang, aktualizacja i wgranie polskiego tłumaczenia nie pomogła ;/

Musiałem:

 odinstalować wersję 1.6, zainstalować wersję 1.5.2, wgrałem amerykański szablon na wersję 1.5.2 i dopiero zrobiłem aktualizację przy pomocy modułu "1-click update" do 1.6 

 

Ot taka ciekawostka :)

Pozdrawiam.

 Michał Marcak

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie, podepnę się pod topic, ponieważ kupiłem dziś templatkę na templatemonster. templatka waży sporo, bo 1.8 GB. Nie mogłem więc zainstalować normalnie przez zaplecze prestashop, bo wywalało błąd, że plik jest za duży. wrzuciłem więc zipa do folderu templates i z zaplecza prestashop w tematach jest on widoczny pod tematy> importuj szablon > importuj z ftp. Niestety pojawia się bład "500 Internal error The server encountered an internal error and could not complete your request.

 

Dodam, że serwer mam na home.pl , plik zip wrzuciłem na ftp przez filezilla.

 

Co może być nie tak?  :blink:

 
Link to comment
Share on other sites

1.8 GB to bardzo dużo w zipie pewnie jest kilka wersji + pliki źródłowe, zapewne musisz z zipa wyciągnąć tylko kolejnego zipa z samym szablonem. Home ma krótki czas wykonywania skryptów i poza tym mnóstwo innych błędów więc nie nadaje się pod prestę w żadnym wypadku.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi przedmówca sama home.pl nie nadaje się do presty. Pomyśl nad hekko ovh albo linuks. Co do skórki to rozpakuj ją sobie i zobacz który plik odpowiada za pełną skórkę z templete monster i wgraj dokładnie tylko samą skórkę bez zbędnych plików.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi przedmówca sama home.pl nie nadaje się do presty. Pomyśl nad hekko ovh albo linuks. Co do skórki to rozpakuj ją sobie i zobacz który plik odpowiada za pełną skórkę z templete monster i wgraj dokładnie tylko samą skórkę bez zbędnych plików.

 

Ja przeniosłem moje sklepy na linuxpl.com

 

Oba sklepy stoją na serwerze wirtualnym 1GB, można zobaczyć działanie sklepów, dla mnie zadowalająco.

 

Istnieje też opcja użycia szybkich serwerów SSD, na jeden sklep wystarczy a szybkość fenomenalna.

Planuję przesiąść się na ten SSD. Ceny też przystępne

Link to comment
Share on other sites

Ja planuje klientowi założyć sklep na  hekko serwer dedykowany z dostępem DIRECT ADMIN.

 

Z tego względu że chce mieć pełny support z ich strony jak również to że klient jeżeli będzie się tym sklepem sam opiekował chce mu ułatwić zadanie druga sprawa jest taka że serwer ma obsłużyć mi 10tyś produktów (sklep meblowy) jak i dużo atrybutów cech kombinacji itp także potrzeba czegoś lepszego :)

 

Dla małych sklepów to wystarczy i zwykły hosting www ;)

 

 

A co do tłumaczenia szablonu oraz sekcji admin poradziłem sobie z tym w bardzo prosty sposób po wgraniu szablonu jest opcja żeby panel admin był po polsku i wszystko gra nawet tłumaczy szablon mi :)

 

Pozdrawiam.

Edited by sony556 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzięki panowie za odpowiedź. Właśnie rozpakowałem i były tam pojedyncze tematy, ale myślałem, że uda się wszystko zainstalować razem z dodatkowymi modułami, które tam są i będę mógł wszystko ustawiać z panelu admin. Najwyraźniej tak się nie da... Gdy zaisntalowałem pojedynczy to był jakiś hmm "goły" pomimo włączenia wszystkich opcji.

 

Tak czy siak zleciłem ekipie Template Monster instalację i zobaczymy, co z tego wyniknie tyle, że na owy serwerze home.pl

 

Czy są jakieś problemy z home.pl? Ten rozjeżdżający się standardowy motyw można łatwo poprawić edytując htcaccess, jak znalazłem gdzieś instrukcję i wszystko hula. Czy są jakieś inne powody do zmiany serwera? Ten Hekko.pl będzie ok? 

Edited by tap53 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

To już kwestia indywidualna z tego względu że wybór serwera/hostingu trzeba wiedzieć co się chce od sklepu. Ilość produktów,ilośc klientów odwiedzien zakupów jak strona ma się otwierać wolno szybko dużo potrzeba dnych żeby wybrać taki serwer.

Link to comment
Share on other sites

Ja też przeniosłem sklep z home.pl na linuxpl.com, ponieważ na home.pl chodziło to ślamazarnie wolno, a sklep nie jest duży, raptem kilkadziesiąt produktów.
Przełączanie podstron trwało czasami po 5-8 sekund, a realizacja zamówienia od kliknięcia "zamawiam z obowiązkiem zapłaty" do wyświetlenia podsumowania..... 63 sekundy!!!!!
Jak chcesz uruchomić 10tys. produktów na home.pl to życzę powodzenia ;) Lata świetności tej firmy już dawno wygasły. Wg mnie tracisz czas na konfigurację tego na home.pl bo i tak to pewno przeniesiesz gdzieś indziej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...