Jump to content

Brak powiadomień e-mail o nowym zamówieniu - 1.6.1.9


Grafii76

Recommended Posts

Witam,

Mam problem bo przestały mi przychodzi powiadomienia e-mail o nowym zamówieniu w sklepie. Konto email jest skonfigurowane, wiadomość testowa dochodzi. Maile do klientów o statusach zamówienia dochodzą. Nie ma tylko powiadomienia dla sprzedawcy że ktoś coś kupił.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną? Stało się to po podniesieniu wersji do 1.6.1.9 (tak mi się bynajmniej wydaje) :)

Link to comment
Share on other sites

Podniosłem wersję do 1.6.1.10 i nadal nie otrzymuję powiadomień o nowym zamówieniu. Ktoś ma pomysł co może być nie tak?

Gdzie trzeba ustawić na jakiego maila ma wysyłać powiadomienia o nowych zamówienia ze strony?

 

Maile do klientów o nowym zamówieniu są wysyłane bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... nawet nie wiem..... Teraz sprawdzam i w katalogu jest tylko jeden plik mailalerts-account.tpl
Niby coś tam w nim jest, ale nie rozumiem w jaki sposób miałby on rozróżniać zdarzenia, np. nowe zamówienie lub inne które można ustawić w konfiguracji modułu.

 

Dodatkowe jest katalog z tłumaczeniami, na polski nie tłumaczyłem ale to chyba nie ma znaczenia? :)

Link to comment
Share on other sites

Nie było PL więc założyłem.

Przekopiowałem z EN do PL zawartość. 6x szablon HTML, 6x szablon TXT i jeden plik index.php

Jest tam szablon o nazwie new_order ale i tak nadal nie działa :(

 

Ma ktoś może działający ten lub inny moduł który mogę zainstalować? Nauczyłem się że PS jest sporo modułów które nie działają bo to za stara wersja itp. Ma ktoś działający który możne udostępnić?

 

P.S. Zmieniałem też jakiś czas temu nazwę domeny pod którą stoi sklep, może to jest przyczyną? Wszystko inne działa, poza powiadamianiem sprzedawcy o nowym zamówieniu.

Link to comment
Share on other sites

adres do powiadomień jest w domenie sklepu, wysyłam przez smtp, sklep jest na linupl.com. Wcześniej był na home.pl

To czy po zmianie wersji czy domeny to nie wiem, czy po przeniesieniu na home.pl nie wiem,  bo sklep jest świeży i testowałem go tylko, nie sprawdzałem maili z powiadomieniami. Teraz sprawdzam do tylu i widzę że nigdy nie przychodziły, nawet jak był na home.pl. Jakoś pominąłem ten element w testach :)

Co może być nie tak? Może czegoś nie skonfigurowałem od początku?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim sprawdź konfigurację modułu mailalerts, włącz tryb dev i zobacz czy nie ma błędów, bardziej chodzi o zgodność maila z którego są wysyłane maile (oraz np. ustawienia DKIM, SPF i zweryfikowanie czy maile są wysyłane ale odrzucane czy w ogóle nie wychodzą ze sklepu). Inne maile działają poprawnie?

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie maile działają poza powiadomieniami dla sprzedawcy. Klient dostaje info że kupił, zmienił się status zamówienia, itd. Wysyłanie maili i odbieranie przez program pocztowy Thunderbird też działa ok, nic nie trafia do spamu. Poniżej ustawienia modułu, wersja 3.6.0

W zakreślonym miejscu jest adres e-mail który jest ustawiony do wysyłania maili przez SMTP

Co to znaczy sprawdzić ustawienia DKIM, SPF?

 

mail.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak pozostałe maile dochodzą to raczej nie ma związku z dkim ani spf.

Włącz tryb dev https://www.prestashop.com/forums/topic/272660-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/ wygeneruj zamówienie i zobacz czy są jakieś błędy (szablony maili pisałeś że uzupełniłeś).

W Zaawansowane -> Logi nie ma żadnych błędów?

 

Ewentualnie jeszcze możesz zresetować moduł, czasami pomaga.

 

Dodaj tam dodatkowo jeszcze jakiś inny adres aby sprawdzić czy tam dojdzie.

Edited by Piotr K. (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Albo coś źle zrobiłem, albo nie ma żadnych błędów. Nic mi się nie wyświetliło poza typowym potwierdzeniem dokonania zakupu.

Ustawiłem inny email w innej domenie ale też nie przyszło powiadomienie o zakupie przez stronę

 

Może ten moduł co mam jest wadliwy, instalowałem i odinstalowywałem go ale to nic nie daje. Już się nauczyłem że PS jest sporo modułów które nie działają, bo są potrzebne niby takie same ale w innej wersji :) Ma ktoś moduł powiadomień który może udostępnić?

Link to comment
Share on other sites

Serwer SMTP: s34.linuxpl.com

Taki sam mam wpisany w konfiguracji np. w Thunderbird i działa bezbłędnie

 

Nie wiem czy każdy ma taki sam moduł, skoro w moim nie było w katalogach podkatalogu PL. Sam go założyłem i skopiowałem do niego zawartość z EN, bo tam m tu zasugerowano. Oczywiście nic to nie dało :(

Edited by Grafii76 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Serwer masz poprawnie, ludzie wstawiają czasami nazwę swojej domeny zamiast serwera SMTP.

Może faktycznie coś dolega temu Twojemu modułowi :)

Odinstaluj go całkowicie, pobierz ze źródła:

https://github.com/PrestaShop/mailalerts

Rozpakuj, zmień nazwę katalogu mailalerts-dev na mailalerts, skopiuj maile en jako pl, spakuj, zainstaluj.

Nie edytuj żadnych plików windowsowym notatnikiem, który koduje pliki jako cp-1250.

Jeśli już to notepad++ z ustawionym kodowaniem utf-8.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Podpinam się do tematu ..

Nie otrzymuje na skrzynkę administratora powiadomień o nowych zamówieniach.

Posiadam Prestashop w wersji 1.7.3.0, zainstalowałem moduł Mail Alerts, skonfigurowałem pocztę SMTP, skrzynka jest na serwerowa.

Do klienta docierają ładnie wszystkie informacje o zamówieniach czy zmianie statusów zamówienia natomiast do administratora już nie.

Próbowałem już wszystkiego i zero rezultatów.

Bardzo proszę o pomoc i jakieś rozwiązanie, ponieważ dla mnie te powiadomienia są dość istotne.

Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...