Jump to content

Multisklep dla kilku firm?


zespolafro

Recommended Posts

Witam

Czy istnieje możliwość takiej konfiguracji dla multisklepu, gdzie każdy z "podsklepów" miał innego sprzedającego.

Tzn. Po kupnie w sklepie A kupujący otrzymuje dane firmy A (nazwa firmy, dane do wpłaty, inna konfiguracja paypal itd

a kupujący w sklepie B otrzymuje dane firmy B

 

Prowadzę z kolegą dwie rózne firmy, ale mamy ściśle powiązane produkty i taki sposób współpracy wiele by nam ułatwił..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Założyłem multisklep i od tego momentu zauważyłem zwiększoną ilość porzuconych koszyków...

Mało tego, zdarzyło się, że klient zadzwonił z informacją, że dodał produkt do koszyka i w momencie potwierdzenia płatności dostał info "produkt został wyprzedany".

1 sklep oferuje produkty wirtualne, 2 produkty fizyczne, oba mają właczone stany magazynowe...

1 sklep działa na szablonie leo_gamegear, 2 na standardowym prestashop 1.6

Sklep 2 nie widnieje fizycznie na serwerze, działa wirtualnie...

 

Gdzie szukać przyczyny? Problemy pojawiają się losowo, raz działa wszystko ok, innym razem błąd.

Czy faktycznie ma to związek z multisklepem? czy to po prostu zbieg okoliczności?

Link to comment
Share on other sites

Założyłem multisklep i od tego momentu zauważyłem zwiększoną ilość porzuconych koszyków...

Mało tego, zdarzyło się, że klient zadzwonił z informacją, że dodał produkt do koszyka i w momencie potwierdzenia płatności dostał info "produkt został wyprzedany".

1 sklep oferuje produkty wirtualne, 2 produkty fizyczne, oba mają właczone stany magazynowe...

1 sklep działa na szablonie leo_gamegear, 2 na standardowym prestashop 1.6

Sklep 2 nie widnieje fizycznie na serwerze, działa wirtualnie...

 

Gdzie szukać przyczyny? Problemy pojawiają się losowo, raz działa wszystko ok, innym razem błąd.

Czy faktycznie ma to związek z multisklepem? czy to po prostu zbieg okoliczności?

 

Mi pomogło sprawdzenie porzuconych koszyków, z userami którzy z nich korzystali. Dzięki temu miałem IP z którego klient wchodził. A to z kolej pozwoliło mi przeanalizować logi serwera www i wyciągnąć kolejne interakcje użytkownika ze sklepem.

 

Jest to bardzo pracochłonne ale przy odrobinie szczęścia znajdziesz wspólny punkt dlaczego użytkownicy porzucali koszyki. Sprawdź też log błędów PHP, bo może najzwyczajniej w świecie coś się wywala na stronie koszyka (jakiś moduł płatności ma problemy, albo zajmuje za dużo pamięci).

 

Co do błędu to może multilsklep je bardziej uwypuklił. Ale zarządzanie Prestą wiąże się z takim perełkami raz na jakiś czas. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...