Jump to content

Vyssi cena dopravy pri platbe na dobirku


svoon

Recommended Posts

zdravim,
neresil jste nekdo nasledujici problem?:
cena za dopravu postou mam nastavou napr. 100,- Kc.
pokud klient zaplati prevodem na ucet, tak je vse v poradku.
pokud si ale vybere platbu pri prevzeti (dobirkou) potreboval bych cenu dopravy zvysit treba na 40kc.

da se to nejak nastavit, nebo tam tahle moznost fakt neni? ja ji nenasel tak pisu :)
os

Link to comment
Share on other sites

Ta moznost tam bohuzel zatim neni.
Ale uz se to tu nekde resilo v anglickem foru a jeden z adminu psal, ze to prida do todo listu, pokud si dobre pamatuju.
Takze nezbyva nez udelat nejaky kompromis mezi cenou za dobirku a prevodem a pro obe moznosti nastavit stejnou cenu. Dobirku pak zadotujes a na prevodu vydelas :)

Link to comment
Share on other sites

zabralo mi to sice nekolik hodin prace, ale nakonec se mi to podarilo vyresit :D
pokud by mel nekdo zajem, tak popisu jak jsem to udelal:
mam nadefinovaneho dopravce napr. posta1, ktery stoji 100 a je pouzity v pripade dopravy postou a platbou pres ucet.
pak jsem nadefinoval posta2, ktery stoji 140 a pouziva se pri platbe na dobirku.
zakaznik pokud si vybere posta1 a pak si vybere platbu pri prevzeti, automaticky se zmeni dopravce na posta2 a tim padem se pouzije vyssi cena.

treba to nekomu pomuze.

ondrej

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

U jednotlivých převpravců se to dá řešit nastavením rozsahu.Zadám Čes.poš váhovej 0-2kg pak to stupňuju až k např 36-50kg V dminu klikem na Dopraci se rozbalí u Čes pošty třeba 10 rozsahů a k nim pod tím udám ceny.při udané váze jednotlivých produktů se to automaticky určí do váhového rozsahu a tím pádem naskočí i cena poštovného.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zabralo mi to sice nekolik hodin prace, ale nakonec se mi to podarilo
zakaznik pokud si vybere posta1 a pak si vybere platbu pri prevzeti, automaticky se zmeni dopravce na posta2 a tim
ondrej


Jak jste udělal tu automatickou změnu dopravce?
Nadefinoval jsem si dvě pošty, pošta-dobírka a pošta-bezdobírky a stejně zákazník může vybrat poštu bez dobírky a potom platbu dobírkou a tím pádem se mu zobrazí nižší cena. Jak to vyřešit?

Díky za info.
Link to comment
Share on other sites

Kdesi v anglickém fóru jsem narazil na zdarma stažitelný modul "Cash on delivery with fee (COD) v0.4".
Pak stačí mít jednu poštu a na další stránce si zákazník vybírá způsob platby - dobírkou / převodem s tím, že zvolí-li "dobírkou", přičte se mu jednorázově stanovená přirážka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

V BO jde přeložit jen administrace, ne to co se zobrazuje zákazníkovi.

Jsem zkoušel přepsat payment.tpl ,nahradil jsem Cash on delivery (COD) : you pay for the merchandise upon delivery, additional cost: např. Na dobírku s příplatkem : ,tak to češtinu nevzalo nevypsalo nic, když jsem přepsal bez diakritiky, např. Na dobirku s priplatkem : tak to vypsalo, jenže objednávka v dalším kroku je zase v angličtině, dokonce anglicky byly i tlačítka další a předchozí a taky ten text v BO nejde přeložit

:bug: HELP me !

Link to comment
Share on other sites

Já jsem to nakonec přeložil ručně v BO a šlo to v pohodě a mám vše přeloženo. BO je v překladu modulu "prestashop - cashondeliverywithfee". FO je hned pod tím v payment a ještě v validation.
Mě hlavně zajímalo, jestli jsem postupoval s instalací modulu správně,abych příště věděl jak na to????

Link to comment
Share on other sites

Fakt když už jsem dlouho u PC tak si říkám jestli nemám radši jít k lopatě a krumpáči ! :cheese:

Napsal jsi pod tím, a já se díval nad tím, :red: což patří k původnímu dobírkovému modulu. Děkuji za radu, mně už asi nestačí nasměrovat, musí se mně i nakopnout.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Prosim, panove, jaky je presne rozdil mezi zde zminovanym modulem "Cash on delivery with fee (COD) v0.4" a modulem "Dobírka v0.1", ktery je ve verzi 1.1 implicitne nabizen k moznemu nainstalovani? Hledal jsem v celem foru, ale popis toho standardniho modulu Dobirka nikde neni...

(Asi je stejne nejlepsim resenim COD, ale trochu mi strasi nutnost resit tu cestinu - v tom rucnim vkladani v BO jsem se uplne jednoznacne nezorientoval :-), tak se radeji ptam, jaky modul nejjednoduseji nainstalovat. Nebo dokonce v pripade pouzivani COD musi byt nainstalovana i ta Dobirka? Diky!)

Link to comment
Share on other sites

COD fee má v nastavení přidání určité částky.Třeba podle hmotnosti nastavíš cenu u dopravce,která při převodu na účet zůstane stejná a při platbě na dobírku v hotovosti si ji připočteš v tom modulu-doběrečné.

Link to comment
Share on other sites

Dosel nakonec nekdo na to proc ten preklad nefunguje i kdyz tam soubor s prekladem je?


..v jazykovem souboru je potreba prepsat retezec "cashondelivery" na "cashondeliverywithfee" a cestina pojede jedna basen :)
Link to comment
Share on other sites

No, rozdil v tom cs.php od Kaspi88 skutecne je (retezce opravdu vsude "cashondeliverywithfee"), ale cestina jako basen nejede :) . V BO/preklady je to prazdne a FO je anglicky. Tak nevite, jestli neco uf uf delam blbe?

Link to comment
Share on other sites

není tam přeložené asi všechno ale pro mě potřebné ano. Pokud někdo bude mít jinou češtinu tak jí může taky dát sdílet ;-)

jinak devo u tebe to vypadá jako na nějakou chybu s jazyky v shopu.. koukni na nastavení a v jazykách jestli je v pořádku. Pokud ano, tak bych hledal problém v modulu. To dělá jenom u tohoto jednoho?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...