Jump to content

Prestashop 1.7.0.1 disponibil


Rhobur

Recommended Posts

din fericire au inceput sa apara module compatibile cu 1.7

din nefericire inca nu exista varianta pt 1.7 la temele serioase.

inca...

Îmi poți da te rog exemplu de câteva teme "serioase"? Trebuie să fac pasul de la default bootstrap și adun păreri avizate privind tema sau creatorul de încredere precum și magazinul de unde e mai ok să o achiziționez. Pusesem ochii pe Warehouse, dar ultima vulnerabilitate descoperită văd că i-a atras multe critici.

Scuze de offtopic.

Link to comment
Share on other sites

- Prestashop ca platforma de ecommerce. Asta e clar. Nu o sa detaliez aici avantajele presta vav de restul de open-source sau platforme indigene facute pe genunchi, mi-ar lua prea mult timp...

- themeforest pentru teme. templatemonster a ajuns sa fie destul de prafuit in ultimii 5 ani desi acum 10 ani scria istorie. o istorie de succes.

Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc pentru răspunsurile rapide! Se pare că am rămas un nostalgic cu Templatemonster :) .

Vizavi de Prestashop, mă refeream la magazinul lor de teme, căci platforma nu o mai abandonez acum, după atâta muncă și învățare (deși cei de la hosting se străduiesc să-mi arate că am luat o decizie greșită).

Link to comment
Share on other sites

vav de temele de pe addons eu unul nu sunt prea fericit.

am cumparat cateva si niciuna dintre ele nu a mai fost actualizata, a ramas in versiunea 1.0 si chiar si azi, la ani de zile distanta tot asa sunt iar la compatibilitate scrie 1.6.1.9 desi sunt sigur ca nimeni nu a verificat asta din partea dezvoltatorului.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...