Jump to content

Rychlost prestashopu


Martin Ovesný

Recommended Posts

import mi jeden člověk udělal na zakázku, nešlo to moc dobře-padalo to tak jsem nechal navýšit limity a stále nic, tak to upravil, tak že to jede jak má a jsem velice spokojený.Jenomže tu chybu to ted dělá placený modul , který slouží jako filtr když ho vypnu jede to jak má.

Link to comment
Share on other sites

A píšou tam i doporučení pro 3rd aplikace, například ten importovací script?

A vono, jestli máš ve finále platit na virtuálu o 1000,- ročně víc a mít to bez potíží... to je stejný jako když hraješ MMORPG hry na free serverech a oficiálních serverech. Ono to funguje skoro stejně, jen ten free je často zabugovanej, ale stěžovat si nemůžeš... chceš kvalitu, mazej na ofik :)

Link to comment
Share on other sites

tento zase nevyhovuje mrkni na www.pneu-svet.cz tam je na pravé straně. Potřebuji,aby to bylo takto krásně pod sebou v bloku.Jinak tady tento co jsi poslal odkaz mám i free,ale ani ten nejde jak má. Mám http://www.broucek-a-beruska.cz/moduly-prestashop/ za těch 490 kč a potřebuju to kvuli kategorii s pneu nic víc. Nešlo by toto nějak ošetřit ?

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem tedy napsal na podporu onebitu a zjistili na onebitu toto :

Dobrý den,

problém je v neoptimalizovaných SQL dotazech, stránka vždy končí na tomto dotazu:

SQL: SELECT *
FROM ps_feature_value fv
LEFT JOIN ps_feature_value_lang fvl ON (fv.id_feature_value = fvl.id_feature_value AND fvl.id_lang = 3)

LEFT JOIN ps_feature_product fp ON (fp.id_feature = fv.id_feature)
LEFT JOIN ps_product AS p ON (p.id_product = fp.id_product)
LEFT JOIN ps_category_product AS cp ON (cp.id_product = p.id_product)

WHERE fv.id_feature = 9
AND cp.id_category = 7
GROUP BY fvl.value
ORDER BY fvl.value ASC


Řešením je tedy optimalizace SQL dotazů. Uvedený SQL dotaz trvá více než 200 sekund, což je opravdu nepříspustné.

Dokázal by to někdo upravit?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Tak jsem tedy napsal na podporu onebitu a zjistili na onebitu toto :

Dobrý den,

problém je v neoptimalizovaných SQL dotazech, stránka vždy končí na tomto dotazu:

SQL: SELECT *
FROM ps_feature_value fv
LEFT JOIN ps_feature_value_lang fvl ON (fv.id_feature_value = fvl.id_feature_value AND fvl.id_lang = 3)

LEFT JOIN ps_feature_product fp ON (fp.id_feature = fv.id_feature)
LEFT JOIN ps_product AS p ON (p.id_product = fp.id_product)
LEFT JOIN ps_category_product AS cp ON (cp.id_product = p.id_product)

WHERE fv.id_feature = 9
AND cp.id_category = 7
GROUP BY fvl.value
ORDER BY fvl.value ASC


Řešením je tedy optimalizace SQL dotazů. Uvedený SQL dotaz trvá více než 200 sekund, což je opravdu nepříspustné.

Dokázal by to někdo upravit?


Lef Joint posílá i prázdné řádky.. Ale ty uz jsi to asi vyresil ze?
Link to comment
Share on other sites

superhero495:
To srovnání je pro JOIN v UPDATE dotazu. Pro tento případ je to nerelevantní.

První otázka je, kolik máš záznamů v tabulce ps_feature_product? Pak je možné, že schází index u některého ze záznamů

fv.id_feature_value, fvl.id_feature_value, fvl.id_lang, fp.id_feature, fv.id_feature, p.id_product, fp.id_product, cp.id_product, p.id_product



Ten dotaz není žádný zázrak. Při správných indexech a možná i s poladěním vlastního dotazu se dá zařídit provedení řádově do 1 s.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Náročné eshopy .... 10000 a více položek nelze prostě prezentovat na obyčejném hostingu, doporučuji zřídit si virtuální server, kde si můžete operovat s moduly dle uvážení a nejste ničím omezováni.

 

PROSÍM, MOHL BYCH TĚ POPROSIT O RADU? POVAŽUJI TĚ  DLOUHODOBĚ ZA NEJVĚTŠÍHO BORCE ZDE NA FORU, POKUD NEPOMŮŽEŠ TY, UŽ ASI NIKDO. :(

Prosím zde: https://www.prestashop.com/forums/topic/500859-vps-wedos-ssd-debian-pomalej%C5%A1%C3%AD-ne%C5%BE-sd%C3%ADlen%C3%BD-webhosting-wedos/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...