Jump to content

Fisiere aditionale


forhobby

Recommended Posts

Am facut si eu un site cu Presta mai demult dar ce ma impiedicat sa dau drumul la site e ca nu poti sa atasezi si fisiere la un produs, am multe produse la care sunt nevoit sa pun specificatii in format PDF

Stiti careva cum se poate face asta fara ca sa le pui separat si sa faci link spre ele ? Adica sa le incarci la fel cum incarci imaginile la produs.

Uitati si situl http://for-hobby.com/ cum ziceam nu i-am dat drumul tocmai din cauza asta :(

Multumiri

Link to comment
Share on other sites

Am citit pe tot locul dar nu am gasit. Aveam mai demult un site facut cu Fastilo, in ala incarcai orice fisiere si daca erau poze apareau ca poze si daca erau fisiere downloadabile aparea iconul tipului de fisirer +link. Asa as vrea sa pot face si cu Presta dar nu am reusit :(
Faza proasta este ca eu nici nu prea ma pricep la mofidficari prea de anvergura

Link to comment
Share on other sites

in principiu, daca ai toate sau majoritatea produselor, pui in fisierul product.tpl o linie de genul id}.pdf" target="_blank">download specifications. apoi fisierele pdf le bagi intr-ul folder si le dai numele ca id-u produsului. Produsului cu id 10 ii va corespunde fisierul 10.pdf. Poti deasemenea product->title, asta te va ajuta la seo. asta e chiar mai usor decat sa stai sa faci upload la 100 de df`uri editand fiecare produs. si in principiu, daca fisierul pdf lipseste te va duce la pagina de 404 error pe care o customizezi sa zica ceva de genul "Ne pare rau, specificatia tehnica pentru acest produs nu a fost adaugata inca. sau si mai fain, creezi un fisier pdf in care scrii acest text si il pui cu id-ul fiecarui produs care lipseste.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...