Jump to content

Blok filtrów na stronie z wynikami wyszukiwania


sebster.bstok

Recommended Posts

Witam,

 

Nigdzie  na zagranicznych forach nie mogłem znaleźć podpowiedzi w jaki sposób można by było korzystać z filtrów na stronie z wynikami wyszukiwania. 

 

Widziałem że za generowanie strony odpowiada plik /controllers/front/SearchController.php

Czy można w jakiś prosty sposób przerobić ten kontroler? Ew. gdzie szukać osoby która by to przerobiła i jakie mogą być stawki za to?

 

 

Widzidziałem też gotowy moduł który w zasadzie rozwiązuje ten problem.

http://addons.prestashop.com/pl/22381-filters-in-search-page.html

 

Jednak przy wyniku wyszukiwania i wejściu na daną kategorię pokazują się wszystkie produkty w tej kategorii. Nie zawęża wyniku wyszukiwania do tej kategorii (szukana fraza ucieka)

Link to comment
Share on other sites

jezlei chodzi o standardowy blocklayered nie dasz rady go uruchomic na stornie wyszukarki czy np. nowosci, promocji itp. ten modul tylko dziala na stronach kateogrii. przerobienie wiaze sie z przebudowa calosci od podstaw. juz proboalem ale to nieoplacalna zabawa. w addons masz bardzo podobny modul, jak dobrze pamietam nazywal sie 'advanced search module'  i ten dzialajac na analogicznej zasadzie jak BL mozna bylo juz umiescic w innych stornach niz tylko kategorii. 

Link to comment
Share on other sites

@design4VIP Dziękuję za odpowiedź :)

 

Przyznam się szczerze że miałem już na oku ten moduł. Testowałeś go może? Usprawnia może ona w jakiś sposób sam sposób wyszukiwania? 

Na samej preście wpisując słowo do wyszukiwania "pilarki łańcuchowe" znajduje mi jedynie 3 produkty z ponad 10 dostępnych (nazwa normalna: pilarka łańcuchowa). 

W standardzie często też problemy z ignorowaniem spacji w przypadku wyszukiwania po indeksie np.
produkt o indeksie 4933 3756 50 nie zostanie wyszukany jeśli ktoś wpisze 
4933375650 lub

49 33 37 56 50

 

 

Jeśli chodzi o sam moduł 'advanced search module' to z tego co patrzyłem na wersji demo tego modułu to problem by został rozwiązany, jednak nie mogłem ograniczyć filtrowania wyłącznie do wyników wyszukiwania. Co najwyżej pokazywał się komunikat: "No choice available on this group". Filtr można było ustawić wyłącznie na wszystkie produkty bądź na którąś kategorię / subkategorię. Chyba że ja coś nie tak ustawiałem w opcjach i faktycznie można też ustawić filtry na produkty z wyniku wyszukiwania.

 

 

Przy okazji: temat 2
Presta z tego co zauważyłem ma też jeszcze jedną dziwny niuans. Paczki produktów czyli zestawy produktów. Stany magazynowe nie są przenoszone z poszczególnych produktów na paczkę produktów. Stan trzeba uaktualniać ręcznie. Testowałem już nawet z włączoną opcją zaawansowanego magazynu. Da się to jakoś obejść ? 

Chodzi o to by stan magazynowy paczki produktów był w przeniesieniu 1 do 1 stanem magazynowym produktu który ma najniższy stan spośród wszystkich produktów które na ową paczkę się składają. 

 

Jedyny sensowny pomysł który mi do tej pory przychodził do głowy to triger na bazie mysql.

Edited by sebster.bstok (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...