Jump to content

Brak menu poziomego 1.6.1.8


Fiflak

Recommended Posts

Cześć

Potrzebuje pomocy, ponieważ jestem totalnym laikiem.

Pomimo 4 krotnej instalacji nie mam podpiętego pod prestashopa modułu menu poziomego z którego mogę wybrać

woman, dresses itd. Nie mam również języka strony pod banerem.

Skórka oczywiście darmowa New Theme o ile to ma jakieś znaczenie.

Będę wdzięczny za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Wiesz dodawałem kategorie  chodzi mi tylko o pasek menu którego po zainstalowaniu ja po prostu nie mam,

a byłoby mi trochę łatwiej to ogarnąć na początek przygody nie próbowałem z wersją demo jedynie, a pobierałem z hosting future.

Może wiesz jak stworzyć kategorię nadrzędną ? do której mogę przypisać pod kategorię. Bo jak już spróbowałem coś wcześniej

ustawić to miałem tylko ,,home''

Link to comment
Share on other sites

Wiesz dodawałem kategorie  chodzi mi tylko o pasek menu którego po zainstalowaniu ja po prostu nie mam,

a byłoby mi trochę łatwiej to ogarnąć na początek przygody nie próbowałem z wersją demo jedynie, a pobierałem z hosting future.

Może wiesz jak stworzyć kategorię nadrzędną ? do której mogę przypisać pod kategorię. Bo jak już spróbowałem coś wcześniej

ustawić to miałem tylko ,,home''

 

zatem zmień tłumaczenia "home" i dodaj swoje kategorie  do tej kategorii bazowej

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna kwestia chciałem zmienić układ swojej strony przez zmianę  kodu w poszczególnych plikach znajdujących się na serwerze

w momencie kiedy usuwam albo zmieniam fragment kodu w danym pliku na stronie nie zachodzi żadna zmiana,

edycja w poszczególnych modułach w pulpicie działa, nie działa tylko edycja w plikach na serwerze. Może być jakaś przyczyna ?

Link to comment
Share on other sites

zmieniam fragment kodu w danym pliku na stronie nie zachodzi żadna zmiana

 

Bo należy zacząć od zapoznania się ze wszystkimi opcjami presty zawartymi w menu i poczytania tooltipsów, co ma w nich do powiedzenia "Wujek Dobra Rada":

 

h_1478771878_6388352_d58bd55f07.png

Link to comment
Share on other sites

Owszem poskutkowało w początkowej fazie zmiany plików html i css na serwerze natomiast po pewnym czasie

tak jakby funkcja edycji plików była z powrotem zablokowana wprowadzam zmiany w kodzie  lecz w podglądzie nie ma żadnego efektu.

Może ktoś jeszcze coś podpowie.

Link to comment
Share on other sites

Przy okazji orientuje się.

 

Wątek nie dotyczy się tego problemu i lepiej było by to opisać w nowym ale tak pokrótce to musisz edytować plik nav.tpl blockuserinfo i zamiast tekstu wstawić jedną z dostępnych ikon: http://fontawesome.io/icons/ kod typu: <i class="icon-user" aria-hidden="true"></i> oczywiście nie wszystkie dostępne ikony mogą Ci działać jeśli korzystasz z starszej wersji, standardowo jest chyba 4.3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...