Jump to content

Prestashop 1.7 Veritabanı Oluşturulamadı [ÇÖZÜLDÜ]

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar prestashop 1.7 nin çıkması benim gibi sizleri sevindirdiğinin farkındayım yalnız çıkışı ile beraber yanında da bir sürü problemı yanında getirdi herhalde. 3 saa 45 dakikadır uğraş veriyorum fakat hala kurabilmiş değilim.

Phpmyadminden baktığımda tam olarak 229 adet tablo oluşturulmuş görünmekte fakat gel gelelim kurulum sırasındaki hataya.

Bu hatayı almaktayım.Hosting servisi ile görüşme yapıp durumu ilettim bir sürü ayar değiştirdiler optimizasyon yaptılar ama sonuc alamadım.Konu hakkına bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirm.

54119e75876e47f29d0818c0acb343ca.png

Edited by Can Memiş (see edit history)

selamlar,

pm yoluylada birçok kişi benimle iletişeme geçti bu konuda ama detaylı bakma zamanı bulmadım henüz. muhtemelen hosting te var olan bir kısıtlama dan dolayı kaynaklanıyor.

ingizlice forumdada bununla alakalı birçok konu var.

bazıları mysql sürümünü 5.6 olduğunda sorun olmuyor 5.7 de sorun çıkarıyor demiş.

bazılarıda kurulumu internet explorer ile yapın demiş o zaman sıkıntı çıkmıyor demiş.

bunları ben denemedim siz denerseniz detaylıca incelerim.

kolay gelsin..

• 2 weeks later...

sırf bu hata için hosting servis sağlayaıcımı değiştirdim ama iyi ki değiştirmisim şuanda ki kullandığım hosting planım diğerine göre çok daha hızlı.

Merhaba ,

Yukarıda yazdıgınız aynı konular bende de mevcut. Natro ile çalışıyorum ama değiştirmeyi düşünüyorum . Sİz nereye geçtiniz ?

tşkler