Jump to content
  • 0

Płatności dodatkowe (PayU, Paypal) przestały się wyświetlać - reinstalacja nie pomaga


hakeryk2

Question

EDIT: W trzecim poście ustalono, że to baza danych nie ma jednak rozwiązania.

 

Witam,

 

Od dwóch dni zauważyłem, że większość Klientów płaci poprzez przelew bankowy więc chciałem wykonać zamówienie i okazało się, że przy wyborze przesyłki kurierskiej do wyboru mam tylko przelew bankowy. Pierwsze co udałem się do modułu ship_to_pay v2.0 i ponownie zapisałem konfigurację co nie dało żadnego efektu. Postanowiłem przeinstalować moduł, ustawić go od nowa - nadal nic. Na stronie zakupów dalej jakby nie widziało płatności dodatkowych. Przeinstalowałem moduły  Payu i PayPal i ponownie ustawiłem ship to pay - dalej bez efektu. Dla wybranego kuriera widzę tylko przelew tradycjny bez Pu i PP.

 

W bazie danych i tabeli ship_to_pay wszystko wygląda ok:

 

post-1146962-0-36653000-1478595225_thumb.jpg

 

W hookach też raczej wszystko na miejscu

post-1146962-0-24853000-1478596347_thumb.jpg

 

Nie do końca wiem gdzie sprawdzić jakie ID mają płatności ale działająca kopia na localhoście ma te same wartości ID płatności więc raczej są ok. 

 

Korzystam również z wtyczki x13 zakupy na jednej stronie ale to raczej nie ma nic wpływu, ponieważ jej nie aktualizowałem.

 

Jakie działania wykonałem przez ten czas zanim zorientowałem się że płatności nie działają? Zaktualizowałem moduł Oczyszczanie PrestaShop v1.9.1 - przez PrestaShop i wykonałem w niej "Funkcjonalne ograniczenia integralności" oraz "Czyszczenie bazy danych". Czy to mogło mieć wpływ na to?

 

Bardzo proszę o jakiekolwiek nakierowanie na rozwiązanie ponieważ męczy mnie to juz cały dzień.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja bym spróbował na kopii bazy przed czyszczeniem sprawdzić, czy usterka występowała. Wtedy wykluczysz lub potwierdzisz podejrzenia dotyczące modułu czyszczącego.

 

Ewentualnie próbowałbym jeszcze ręcznego usunięcia folderów z modułami i wgrania ich na nowo. Może coś właśnie w nich zostaje i bruździ przy ponownej reinstalacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Właśnie problem jest taki, że miałem sporo zamówień od tamtej pory i nie bardzo chciałbym ryzykować mieszania bazy danych, ponieważ nie wiem jakie tabele odpowiadają w pełni za zamówienia a pewnie jest ich sporo (stany magazynowe, klienci, jakieś id itp). Spróbuję jeszcze zrobić dzisiejszą kopię i wgrać jakąś bazę z przed dwóch dni.

 

Próbowałem ręcznie usuwać foldery modułów płatności, sprawdzałem czy nie zostawiały syfów z override, to samo z ship to pay - sprawdzałem feralny hook.php który podobno coś bruździ i wszystko było w porządku. Możnaby w sumie tutaj zawołać vekie bo on wie najlepiej co oczyszczanie presty robi i może by mógł pomóc.

 

EDYCJA PO WGRANIU KOPII BAZY DANYCH SPRZED DWÓCH DNI

 

Po wgraniu kopii bazy danych sprzed dwóch dni czyli sprzed czyszczenia śmieci i optymalizacji wtyczką oczyszanie prestashop wszystko działało dobrze i płatności PayU oraz Paypal się wyświetlały.

 

Niestety tak jak wspomniałem muszę działać na obecnej kopii. Ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać? 

Vekia może powie jakie tabele ze starej bazy mógłbym przekopiować do obecnej bazy z której korzystam i co mogło zostać w niej usunięte?

 

EDIT 2

 

Wgrałem sobie działająca kopię na localhosta i wykonałem czyszczenie i optymalizację bazy danych we wtyczce. Dokładnie wybrałem opcję "Funkcjonalne ograniczenia integralności" i ta wypluła że coś tam naprawiła i zaraz po tym na localhoście przestały działać płatności PayU oraz PayPal.

 

Tutaj mam dane które wyrzuciła wtyczka - ktoś wie które z tych tabel powinienem zgrać i sprawdzić? Może będzie to odpowiedzialne za cały bałagan? Pytam ponieważ dotyka to niby 996 wpisów a ja produktów mam około 5000.
DELETE FROM `ps_product_carrier` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)

(996) linii
To wykluczyłem ponieważ wgrałem całą tabelę ps_product_carrier oraz ps_order_carrier sprzed zabawy na localhoście optymalizacją bazy do tej po i płatności nie wróciły.
 
Tutaj cały zrzut
 
DELETE FROM `ps_accessory` WHERE `id_product_1` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(1) linii
DELETE FROM `ps_cart_product` WHERE `id_cart` NOT IN (SELECT `id_cart` FROM `ps_cart`)
(71) linii
DELETE FROM `ps_category_product` WHERE `id_category` NOT IN (SELECT `id_category` FROM `ps_category`)
(2) linii
DELETE FROM `ps_category_product` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(3) linii
DELETE FROM `ps_compare_product` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(2) linii
DELETE FROM `ps_compare` WHERE `id_customer` NOT IN (SELECT `id_customer` FROM `ps_customer`)
(79) linii
DELETE FROM `ps_compare_product` WHERE `id_compare` NOT IN (SELECT `id_compare` FROM `ps_compare`)
(110) linii
DELETE FROM `ps_feature_product` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(47) linii
DELETE FROM `ps_message` WHERE `id_cart` NOT IN (SELECT `id_cart` FROM `ps_cart`)
(8) linii
DELETE FROM `ps_module_currency` WHERE `id_currency` NOT IN (SELECT `id_currency` FROM `ps_currency`)
(2) linii
DELETE FROM `ps_order_carrier` WHERE `id_order` NOT IN (SELECT `id_order` FROM `ps_orders`)
(45) linii
DELETE FROM `ps_order_cart_rule` WHERE `id_order` NOT IN (SELECT `id_order` FROM `ps_orders`)
(4) linii
DELETE FROM `ps_order_detail_tax` WHERE `id_order_detail` NOT IN (SELECT `id_order_detail` FROM `ps_order_detail`)
(49) linii
DELETE FROM `ps_order_invoice` WHERE `id_order` NOT IN (SELECT `id_order` FROM `ps_orders`)
(2) linii
DELETE FROM `ps_order_invoice_payment` WHERE `id_order` NOT IN (SELECT `id_order` FROM `ps_orders`)
(2) linii
DELETE FROM `ps_order_invoice_tax` WHERE `id_order_invoice` NOT IN (SELECT `id_order_invoice` FROM `ps_order_invoice`)
(1) linii
DELETE FROM `ps_product_attribute` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(100) linii
DELETE FROM `ps_product_attribute_combination` WHERE `id_product_attribute` NOT IN (SELECT `id_product_attribute` FROM `ps_product_attribute`)
(500) linii
DELETE FROM `ps_product_attribute_image` WHERE `id_image` NOT IN (SELECT `id_image` FROM `ps_image`)
(2) linii
DELETE FROM `ps_product_carrier` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(996) linii
DELETE FROM `ps_product_tag` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(4) linii
DELETE FROM `ps_search_index` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(18077) linii
DELETE FROM `ps_specific_price_priority` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(71) linii
DELETE FROM `ps_stock_available` WHERE `id_product` NOT IN (SELECT `id_product` FROM `ps_product`)
(40) linii

 
Jakieś podpowiedzi? Tutaj nie ma nic sensu ...
Edited by hakeryk2 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mam teraz dostępu do bazy sklepu, więc piszę z głowy (więc poprawcie mnie jeśli coś pokręcę).

 

Tablice do przekopiowania (zamówienia, klienci, wiadomości, adresy) :

ps_orders
ps_customer.......
ps_order.....
ps_message
ps_cart.............
ps_address............

Wszystkie z kropkami oznaczają tablice, które mają jakieś dodatkowe dopiski... kopiujesz wszystko co ma taki początek.

 

Nie pamiętam gdzie były stany magazynowe :/ bodajże w ps_product... ale musiałbym to sprawdzić.

Edited by () Maciej () (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, pozaznaczałem wszystko (trochę tego jest) + dorzuciłem ps_guest dla spokoju, wyeksportowałem, zaimportowałem i działa wszystko, razem z płatnościami. Cieszę się tylko z przezorności i tego, że przed wykonaniem optymalizacji bazy zrobiłem sobie backup bazy. Dzięki bardzo za porady, może jednak gdybyś jeszcze tam sobie coś przypomniał co trzeba wyeksportować to daj znać :)

 

Tak czy siak jakby jednak ktoś znalazł rozwiązanie to byłoby spoko.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...