Jump to content

1.6.1.6 Podwójne naliczanie kosztów wysyłek - Jak wylączyć?


kamilrecambiosxenon

Recommended Posts

Witam,
Mam problem otóż próbuje wyłączyć w moim sklepie podwójne naliczanie opłat za produkt tj. Dodaję do koszyka produkt #1 z kosztem wysyłki 15zł i dodaje jeszcze raz ten sam przedmiot z tym samym kosztem jednak łączna wartość wysyłki wychodzi 30zł, a nie 15 tak jak bym tego chciał. To samo jest w przypadku dwoch różnych produktów (duży oraz mały) i teraz sprawa wygląda tak, że duzy produkt ma kwote wysyłki 15zł, a mały 10zł co daje 30zł a ja bym chciał np 15zł za dwa produkty ew. za mniejszy produkt doliczone jakieś 2-3zł do kwoty wysyłki dużego przedmiotu. Mam nadzieję, ze w miare jasno to wytłumaczyłem o co mi chodzi. Jeśli nie ma opcji takiego rozwiązania to pomyślałem jeszcze, że mogę dorobić do każdej ceny +koszt wysyłki i oznaczyć ją jako darmową jednak tu pojawia się problem bo po dodaniu tych kwot do porduktów (a mam ich ponad 4,000) przy żadnym produkcie nie pojawia się iż wysyłka jest darmowa tak jak oznaczyłem to w opcjach i teraz pytanie czy ktoś z obecnych tu jest w stanie mi pomóc i wyjaśnic jak to zrobić, interesowałby mnie bardziej opcja #2 gdyż przy tak dużej ilości produktów będzie łatwiejsza zmiana cen produktów w excelu w pliku CSV 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba usunąć z produktów koszty wysyłki, bo to są zawsze dodatkowe koszty wysyłki każdej sztuki. Zamiast tego trzeba zrobić przewoźnika o cenie wysyłki zależnej od wagi produktów w koszyku. Waga nie musi być rzeczywista, może być umowna aby tylko koszty wysyłki dobrze się liczyły.

Link to comment
Share on other sites

Czy jesteś w stanie pomóc mi to zrobić ? Bo kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Wygląda to tak, że nie mam okreslonych cen produktów, a też nie wiem co klient jest w stanie zamowić nie przewidze tego by ustalić wagę - kazdy produkt posiada inną wage gdyż są to lampy samochodowe i jeśli kupujący zamawia np. lampe przednią + kierunkowskaz wtedy cena wysyłki już jest różna (generalnie są one dwie 15zł za dużą paczke jak lampa przednia oraz 10zl za paczkę małą taka jak kierunkowskaz czy jakiś mniejszy dodatek) W CSV stworzyłem tabele odpowiedzialną za koszt wysyłki jednak nie będzie ona potrzebna z tego co mówisz w takim razie będe wdzięczny za nakierowanie na rozwiązanie mojego problemu i ew. pomoc :) 

Link to comment
Share on other sites

Do tego z reguły potrzebna jest właśnie znajomość całego spektrum oferty sklepu i tego jak są wysyłane produkty. Nieraz jest tak, że do większej paczki mieści się dodatkowo kilka małych produktów, za które nie ma potrzeby liczyć osobnych wysyłek. U Ciebie widzę z kolei, że wysyłanie nawet wielu lamp powinno zawsze kosztować 15zł, ale już lampy i kierunkowskazu 25zł... Trzeba by zacząć od rozpisania przeróżnych w miarę reprezentacyjnych kombinacji koszyków klienta i jaki dla nich powinien być koszt wysyłki.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie każdy sklep ma podobny dylemat jak ustawić koszty wysyłki tak żeby były zgodne z rzeczywistymi kosztami, odpowiedź jest bardzo prosta zazwyczaj nie da się. Tworząc przedziały wagowe czy cenowe zawsze sklep będzie narażony na to że do jednych zamówień będzie dopłacał do wysyłki, a przy innych kwota będzie większa niż rzeczywiście i na tych będzie dodatkowo zarabiał. Ewentualnie możesz tak ustawić przedziały że na wszystkich będziesz zarabiał, na jednych więcej na innych mniej, ale czy będziesz konkurencyjny?

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem i zdaje sobie z tego sprawę, jednak nie wiem jak dokonać takiej konfiguracji by nie liczyło m i za każdym razem kosztu wysyłki z każdego produktu i sumowało go bo to mija się z celem jeśli za paczke 90zł wychodzi mi 35zł wysyłki gdzie spokojnie spakuje ją i wyśle w kwocie 15zł jeśli będzie to różnica 2-3zł to myśle że nie będzie to jakiś wielki problem po prostu myslałem, ze jest taka opcja by wykonać to tak jak jest na znanym portali aukcyjnym czyli - kupując kilka przedmiotów płacisz raz za przesyłkę lub coś w tym stylu ew. ew jak pisalem wyzej może to być opcja iż do kazdego z produktów dolicze koszt wysyłki w cene i zrobię ją na stronie jako "darmową" z tym, że po takiej konfiguracji nie wyświetla mi się nigdzie taka informacja iz wysyłka jest darmowa. Ew. doliczanie jakiś drobnych kwot za każdy dodany dodatkowo produkt. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...