Jump to content

Skupiny zákazníků


fromel

Recommended Posts

Ahoj. Poradí někdo?
Mám vytvořeny 3 skupiny zákazníků,respektive default a 2 skupiny. Jenže potřebuji pro jednu z těch skupin vypnout některé zboží,aby jej prostě nemohli nakupovat. Tato možnost v 1.2.5 je,ale nějak se jí nechce fungovat. Ať dělám co dělám,prostě všechno zboží vidí všechny 3 skupiny. Poradí zase králíček nebo někdo jiný?

Link to comment
Share on other sites

Tak něco děláš blbě. Respektive, jak koukám na tvojí strukturu, měl bys to nastavit i pro subkategorie.


Ted jsem na to koukal a tam to mam taky nastavene stejne. Je odfajknuta jen vychozi kategorie,takze teoreticky by ani hlavni kategorii Tabaky ani podkategorie dalsi 2 skupiny nemeli videt,nebo se pletu? Ja mam prave pocit,ze v predchozi veri presty to vpohode fungovalo a ted je neco blbe... ale co
Link to comment
Share on other sites

V 1.2.5 to funguje bez problémů, nevim co máš na mysli předchozí verzí, ale v 1.1 skupiny zákazníků nebyly. Takže si ještě zkontroluj zákaznickej účet, jestli tam máš opravdu přiřazenou jednu z těch skupin co by to neměla vidět a pod tím účtem se přihlaš do eshopu. Jestli to nefunguje, tak nemám tušení proč. Maximálně pak zkus ještě promazat compile složku na FTP a svoje cookies.

Link to comment
Share on other sites

V 1.2.5 to funguje bez problémů, nevim co máš na mysli předchozí verzí, ale v 1.1 skupiny zákazníků nebyly. Takže si ještě zkontroluj zákaznickej účet, jestli tam máš opravdu přiřazenou jednu z těch skupin co by to neměla vidět a pod tím účtem se přihlaš do eshopu. Jestli to nefunguje, tak nemám tušení proč. Maximálně pak zkus ještě promazat compile složku na FTP a svoje cookies.


Ne,myslel jsem verzi pred stabilni 1.2.5. Ted jsem neco nasel,ale nevim jestli to tak ma byt. Oprav me,pokud se pletu. Zakaznik se po registraci automaticky zaradi do skupiny 1 (výchozí) a pokud ho dám do jiné skupiny,tak by nemel zůstávat v té výchozí. Nicméně ono mi to nejde,protoze jak je na náhledu vidno,ze skupiny 1 nemuzu nikoho vyndat,jelikoz je uzavrena...
http://vodni-dymka.eu/skupina2.JPG
Link to comment
Share on other sites

Jo tak ty potřebuješ, aby to fungovalo obráceně... no, to se bez zásahu do kodu neobejde.


Jak obracene?
Ja chci aby komkretne kategorii Tabak a jeji podkategorie videl jen obycejny zakaznik (vychozi) a nevidel ji ani dealer ani obchodnik,protoze pro ne to zbozi neni urceno.
Vychazim z toho,ze to co je oznaceno fajfkou je viditelne a co oznaceno neni,nemelo by byt videt... jenze takhle to nechce a proste nechce fungovat
Link to comment
Share on other sites

Ještě mě napadlo, smazat v DB defaultní skupinu. U kategorií nastavit pro tebe default jako skupinu s ID2 například a pak nastavit, že nový zákazníci budou defaultně ve skupině s ID2. Nevim jak to bude fungovat v praxi, ale mělo by.

Link to comment
Share on other sites

Jo tak ty potřebuješ, aby to fungovalo obráceně... no, to se bez zásahu do kodu neobejde.


Jak obracene?
Ja chci aby komkretne kategorii Tabak a jeji podkategorie videl jen obycejny zakaznik (vychozi) a nevidel ji ani dealer ani obchodnik,protoze pro ne to zbozi neni urceno.
Vychazim z toho,ze to co je oznaceno fajfkou je viditelne a co oznaceno neni,nemelo by byt videt... jenze takhle to nechce a proste nechce fungovat


Jenže ono to funguje na principu, že dovoluješ co může vidět NAVÍC, ne co nesmí vidět vůbec.
Link to comment
Share on other sites

Jo tak ty potřebuješ, aby to fungovalo obráceně... no, to se bez zásahu do kodu neobejde.


Jak obracene?
Ja chci aby komkretne kategorii Tabak a jeji podkategorie videl jen obycejny zakaznik (vychozi) a nevidel ji ani dealer ani obchodnik,protoze pro ne to zbozi neni urceno.
Vychazim z toho,ze to co je oznaceno fajfkou je viditelne a co oznaceno neni,nemelo by byt videt... jenze takhle to nechce a proste nechce fungovat


Jenže ono to funguje na principu, že dovoluješ co může vidět NAVÍC, ne co nesmí vidět vůbec.


Kašlu na to... já mám za to,že jsem to měl předtím opravdu tak,že to šlo aby prostě dealer neviděl to co vidět nemá... zatím to řeším tak,že jim napíšu,že ta kategorie je pro ně tabu. :-)
Jdu dělat hají,díky za snahu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...