Jump to content

[REZOLVAT] 1.6.1.8 Eroare dupa modificarea limbii default


Recommended Posts

Prestashop 1.6.1.8 instalat prrin Cpanel / Softaculous

 

Localizare -> import Romania = OK

 

Setare limba romana ca limba default, zice OK.

Logout, apoi Login - nu mai permite accesul la Back Office. In fereastra de autentificare dispare chiar si textul butonului "Log in"

 

 

Daca modific in tabela configuration pe limba 1 revine totul ok.

 

Am incercat cu Argentina si nu apare aceasta problema, deci probabil ar fi o problema in pachetul de import pentru Romania.

 

Vreo sugestie?

 

Thx.

Link to comment
Share on other sites

problema este ca nu ai tradus in limba romana pagina de login ea fiind in engleza. Cand elimini limba engleza o sa vezi ca tot ce nu este tradus in romana dispare. Trebuie sa te uiti in fisiere  sa ai alaturi de limba romana si limba engleza .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare.

Am zis sa nu mai deschid un topic nou cu aceeasi problema

 

Pana la urma solutia cea mai rapida este inlocuirea fiserului sau traducerea campurilor?

 

Mi s-a intamplat si mie acceesi problema la 1.6.1.9 si nestiind ce sa fac am reinstalat :) iar acum stau in dubii cu eliminarea limbii engleze.

 

 

 

Se poate lasa limba engleza in backoffice si limba romana pentru magazin? (pentru  mine limba romana in administrarea oricarui soft/script etc mai mult ma incurca)

Link to comment
Share on other sites

Salutare.

Am zis sa nu mai deschid un topic nou cu aceeasi problema

 

Pana la urma solutia cea mai rapida este inlocuirea fiserului sau traducerea campurilor?

 

Mi s-a intamplat si mie acceesi problema la 1.6.1.9 si nestiind ce sa fac am reinstalat :) iar acum stau in dubii cu eliminarea limbii engleze.

 

 

 

Se poate lasa limba engleza in backoffice si limba romana pentru magazin? (pentru  mine limba romana in administrarea oricarui soft/script etc mai mult ma incurca)

 

Nu stiu cat de actualizate sunt traducerile ro de pe net si fiind facute de mai multi traducatori, fiecare cu priceperea sa, sunt cam anapoda. Poti sa incereci cu ele, dar trebuie sa treci prin toate ca sa vezi daca esti multumit.

Eu am incarcat unele mai vechi ale mele si le-am ajustat punctual in functie de ce am avut nevoie.

 

Pentru problema cu login-ul: Cred ca mai simplu e sa traduci campurile din backoffice - ADMINLOGIN. Sunt vreo 15-20 ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...