Jump to content
ej.farsta

Szczegóły zamówienia wyświetlane w Paypal

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, 

mam problem z modułem Paypal i potrzebuję waszej pomocy. 

Mianowicie cały proces zamówienia przechodzi, płatność jest widoczna i wszystko śmiga pięknie. Jednakże jeśli zaloguje się już na konta Paypal i wchodzę w szczegóły płatności to w tytule zamówienia zamiast numeru zamówienia lub jakiejkolwiek adnotacji mogącej pomóc w identyfikacji mam tylko napis: "koszyk" oraz co mnie już martwi bardzo - mam wyszczególnione dokładnie artykuły, za które klient płaci. 

Dotychczas mieliśmy zsynchronizowany Paypal z Clickshopem i tam nie było czegoś takiego. W tytule był zawsze numer zamówienia i tyle. Żadnych szczegółów koszyka. 

Czy jest możliwość wyłączenia tego? Czy jest to kwestia konfiguracji w BO czy w szablonach ? Bardzo proszę o pomoc... 

post-1317470-0-61115400-1477818357_thumb.jpg

Jednakże jeśli zaloguje się już na konta Paypal i wchodzę w szczegóły płatności to w tytule zamówienia zamiast numeru zamówienia lub jakiejkolwiek adnotacji mogącej pomóc w identyfikacji mam tylko napis: "koszyk" oraz co mnie już martwi bardzo - mam wyszczególnione dokładnie artykuły, za które klient płaci.

Może paypal też zaczął handlować danymi klientów tak jak to robi google i fejsik i dlatego zbiera tak szczegółowe dane, co, kto, za ile i kiedy kupił? ;)

Poprawka modułu paypal dla presty (ukrycie szczegółów produktów):

/modules/paypal/express_checkout/process.php

Modyfikujemy funkcję setProductsList

private function setProductsList(&$fields, &$index, &$total)
    {
        foreach ($this->product_list as $product) {
            $fields['L_PAYMENTREQUEST_0_NUMBER'.++$index] = (int) $product['id_product'];
            $fields['L_PAYMENTREQUEST_0_NAME'.$index] = $this->l('Product');
            $fields['L_PAYMENTREQUEST_0_DESC'.$index] = $this->l('Product from shop') .' '. Configuration::get('PS_SHOP_NAME');
            $fields['L_PAYMENTREQUEST_0_AMT'.$index] = Tools::ps_round($product['price_wt'], $this->decimals);
            $fields['L_PAYMENTREQUEST_0_QTY'.$index] = $product['quantity'];
            $total = $total + ($fields['L_PAYMENTREQUEST_0_AMT'.$index] * $product['quantity']);
        }
    }

Numeru zamówienia nie da się przesłać do paypala, bo w momencie płatności on jeszcze nie istnieje, powstaje dopiero po potwierdzeniu poprawności transakcji.

W tłumaczeniach modułów można sobie przetłumaczyć frazy Product i Product from shop.