Jump to content

Faktura prosto z PRESTA SHOP


Meka99

Recommended Posts

Cześć, znacie jakieś moduły albo sposoby na przerobienie faktury wystawianej przez PRESTA SHOP? Chciałbym klikać w zamówieniu i żeby odrazu drukowały mi się papiery bo kopiowanie do zewnętrznego programu danych trochę czasu zajmuje i nie jest zbyt komfortowe. 

Link to comment
Share on other sites

Ale co konkretnie miało by zostać przerobione na tej fakturze?

 

Z reguły mało kto korzysta z tych faktur w Preście, raczej jak już to z jakichś integracji z programami fakturującymi, gdzie właśnie na zasadzie kliknięcia dane są przekazywane do programu.

Link to comment
Share on other sites

ja bym nie presty jako programu księgującego, nie poprowadzi za Ciebie ksiazki, jak sklep padnie - to i dokumentacja firmy padnie, powodów jest mnóstwo.

eksport danych do csv, później import do programu ksiegujacego.

 

z czego korzystasz ? jaki program? być moze jest jakaś integracja (moduł)

Link to comment
Share on other sites

Ja używam ifirma.pl - udostępniają prosty moduł do Presty, który wystawia fakturę jednym kliknięciem. Niestety moduł jest trochę niedopracowany, bo potem w księgowości trzeba klepnąć fakturę jako opłaconą i ręcznie podać sposób płatności, bo domyślnie jest przelew. Jeżeli klient płaci przez PayU, Przelewy24 to musi być to uwzględnione na fakturze. Ifirma może faktury wysyłać mailem prosto do klienta. Natomiast import towarów jest ok. U mnie faktura potrafi się ciągnąć na kilka stron i jest to mega ułatwienie.

 

Natomiast standardowe faktury made by Prestashop najlepiej wyłączyć, aby uniknąć problemu podwójnego fakturowania. Trzeba też usunąć z tłumaczenia wszelkie komunikaty w mailach, że klient może sobie ściągnąć fakturę ze sklepu.

Edited by eXtronic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...