Jump to content

Podmiana zdjęć


Meka99

Recommended Posts

Witam, mam wrzucone na sklep kilka tysięcy produktów i niestety wszystko było na szybko i bez znaku wodnego, teraz gdy sobie zrobiłem na nich znak to chciałbym jakoś je pozamieniać, nazwy są te same, wszystko jest to samo, gdzie znajdują się zdjęcia produktów (ftp) lub jakbym mógł to jakoś szybko podmienić (nie uśmiecha mi się za bardzo edytowanie każdego produktu z osobna).

 

Link to comment
Share on other sites

Jasne, to chyba najlepszy sposób to umieścić te zdjęcia gdzieś online, przygotować sobie plik CSV z danymi: ID produktu, link do zdjęcia i kolumna o wartości 1 na "usuń poprzednie zdjęcia" i taki plik zaimportować na sklep przez Zaawansowane -> Import CSV. Tylko na początek z jednym produktem spróbować żeby upewnić się, że wszystko gra.

Link to comment
Share on other sites

Podłączam się do pytania, @Daresh mógłbyś krok po kroku opisać jak można by zrobić taką podmianę (w sensie przygotowanie pliku CSV i jak by miała wyglądać tabela na te zdjęcia - zaznaczam że pracuję z PrestaShop od kilku dni) bo faktycznie w folderze "p" jest tego mnustwo :/

Link to comment
Share on other sites

Jak ma wyglądać plik CSV można sobie zobaczyć eksportując produkty (małe przyciski nad tabelką na liście produktów). Zostawić trzeba w nim trzy kolumny - ID produktu, URL do zdjęcia, i Usuń zdjęcia, gdzie będą same "1". Zdjęcia wrzucamy gdzieś online żeby móc podać do nich linki.

 

Czyli:

- wrzucić zdjęcia gdzieś online

- wyeksportować listę produktów

- przygotować plik CSV z trzema kolumnami: ID, URL zdjęcia, usuń

- zaimportować plik na sklep

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...