Jump to content

Frissítés és egyéb segítség


Shoeye

Recommended Posts

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm megkért, segítsek rendbe tenni a webshopját. Kb. 3 éve foglalkoztam már PrestaShoppal, de nyilván sok minden változott.
Amit láttam, hogy nem sokat volt foglalkozva vele. Az első dolog, hogy frissíteni kell, most 1.6.0.9 van fent, ez mellett 33 modul frissítésre szorul, azaz mindegyik, ami aktív, tehát mindent frissíteni kell.

A gondom a következő:

- Mivel elég nagy látogatottságú és forgalmú a webshop, napközben semmiképpen nem lehet frissíteni. Én arra gondoltam, hogy éjszaka, hétvégén tenném meg.

- Mire kell figyeljek a frissítésnél? 1.6.0.9-ről 1.6.1.7-re. Mielőtt elkezdeném, mindenképpen egy mentést kell végezzek, ez evidens, ha bármi galiba lenne, vissza lehessen állítani.

- Volt 1 hiba is az utóbbi időben, gondolom, hogy ezért kért meg, hogy segítsek. A hiba az volt, hogy egy megrendelés megtörtént, bankkártyával fizetett amit le is vont, és a visszaigazoló e-mailben pedig azt kapta a megrendelő, hogy a megrendelés törölve lett. Ez 1x történt csak meg. Ilyet miért csinál? A frissítéssel ez kiküszöbölhető?

Mellékelek egy képet, a modulokkal, amit használ és frissíteni is kell

Köszönöm a segítséget előre is.

post-1324960-0-08912400-1476874031_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Nehéz megmondani így látatlanban, hogy pontosan mit is kell tenni az adott webshopnál hiszen a frissítés metódusa általában személyre szabott az adott projektet illetően.

 

Ahogy mondtad, a backup elsődleges fontosságú. Magát a frissítést természetesen ezek után az 1 click upgrade modullal el tudod végezni.

 

Nagyon oda kell figyelni a témára: nem írtad, hogy alap sablont használsz-e vagy prémiumot (vásároltat). Ha utóbbi, akkor először meg kell nézni, hogy van-e frissítése a sablonnak amit telepíteni tudsz motorfrissítés után.

 

Ha az alap default-bootstrap van használatban akkor oda kell figyelni arra, hogy az abban eszközölt beállításokat, egyedi megoldásokat (css, tpl) át kell majd vinni a frissített default-bootstrap-be is.

 

Ezen túl: ha van (és ha jól olvasom akkor van) bankkártyás fizetési lehetőség akkor először információt kell szerezned arról, hogy a modul mely ezt megvalósítja kompatibilis-e a legújabb PS verzióval. Szintén ugyanezt kell tenni más egyéb fizetett/egyedi modulok esetében is.

 

Ajánlom, hogy csatlakozz a Magyar Prestashop Facebook Csoporthoz, ha ennél gyorsabb segítségre van szükséged. Már elég "sokan" vagyunk, biztosan kapsz minden kérdésedre választ, ha esetleg belefognál a procedúrába.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...