Jump to content

Prestashop eski sürümü kullanmak doğru olur mu?

turko

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Prestashop'ın son sürümünü indirdim ve kurdum. Fakat bu sürümde admin paneli neredeyse tamamen ingilizce. Tam sürümü Türkçe olan bir sürüm kullansam modül vs herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Bir de admin paneli türkçe ama site ingilizce olsun istiyorum böyle bir şey yapabilir miyim? Herkese iyi çalışmalar

Merhaba,

Evet 1.6.0.6 ve 0.7 versiyonlarında türkçe sıkıntısı var. Bunu kendin türkçeleştirebilirsin ya da 1.7 versiyonunu bekleyebilir, o zamana kadar ingilizce haliyle devam edebilirsin. Eski versiyonlarını yüklemen herhangi bir sıkıntı oluşturmaz.

https://www.prestashop.com/en/translations bu adresten baktığım zaman 1.6.0.12 sürümünün %100 türkçe olduğu yazıyor. Bu sürümü indirip kursam sıkıntı olmaz değil mi? Bir de ben admin panel türkçe, site ingilizce kullanmak istiyorum. Mümkün mü bu?

prestashop 'un bütün sürümlerini

https://www.prestashop.com/en/developers-versions#previous-version

burdan indirebilirsiniz.

eğer sadece dil dosyası ise probleminiz.

ekteki dil dosyasını indirip kurabilirsiniz.

-

ve evet admin panel ingilizce , site ön yüz türkçe olarak kullanabilirsiniz.

iyi çalışmalar..

Teşekkür ederim hocam. 1.6.0.12 versiyonu yükledim. dil paketini de yükledim ve panel Türkçe oldu. Şimdiki sorunum site ön yüzünde kullanıcı dil seçimi yapıp ingilizceyi seçtiğinde kredi kartı modülü gibi modüllerin içeriklerinin de ingilizceye dönüşmesi. Bir de hakkımızda sayfası yazıyorum diyelim. İngilizce seçildiğinde benim yine ingilizce olarak girdiğim aboutus sayfasına yönlenmesi mümkün mü sizce?