Jump to content

"turuncu-final" teması tamamlandı !!!! hatalar giderildi.

sase

Recommended Posts

Yeni düzenlemeye başladığım ve adını "turuncu final" koyduğum temayı yakında paylaşıma sunacağım

Tanıtım resmi aşağıya eklendi. Yorumlarınızı bekliyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anılan temayı paylaşıma sunmuş bulunuyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
Yapacağınız yorumlar; düzenleyeceğim ve ileride paylaşıma sunacağım temaların şekillenmesine etki edecektir.

Temadaki hatalar giderildi. Temanın düzgün çalışması için "homefeatured" modülünde bazı değerlerin değişmesi gerekiyor. Bu hususla ilgili sorunlar bildirilirse cevaplamaya hazırım.

Temanın yeni adresi: http://rapidshare.com/files/147231614/turuncu-final.rar.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temanın "Size Özeller" sayfasının düzgün görüntülenmesi için, ilişikteki "homefeatured.zip" dosyasının içerisindeki
homefeatured.tpl dosyası, modules/homefeatured/ homefeatured.tpl dosyası ile değiştirilmesi gerekir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekteki "homefeatured.zip" dosyasını indiremiyenler, aşağıda verdiğim linkten indirebilirler.

yeni link: http://rapidshare.com/files/149034803/homefeatured.rar.html

2004_xmKgR76cXX6xVaNCRVOx_t

homefeatured.zip

bende FF de baya bi kayma oldu. Üst menülerde özellikle baya bi hata mevcut. Bİlgine

Yukarıda eklediğim resimde de görüldüğü gibi Tema, "internet Explorer" tarayıcıda düzgün çalışıyor fakat "Firefox" tarayıcıda sorun çıkartıyor.

sorunu giderene kadar kadar temayı paylaşımdan kaldırdım. Sorun giderildikten sonra paylaşıma tekrar sunacağım.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Firefox tarayıcıda meydana gelen hatalar giderildi. Gerekli açıklama ve temanın yenı download adresini yukarıda belirttim.

çok sağol bide bu tema hangi sürüme uyarlı 1.0 finalde yapıyom ürün görüntüle deyince katogoriler kısmında yazılar görünmüyor

1.0 rc5 tede aynı sorun var bi yardım etsen

Temanın adından da anlaşılacağı gibi; temayı 1.0 final versiyonuna göre düzenledim. Yazıların, kategoriler kısmının neresinde görünmediğini anlayamadım. Görünmeyen sayfa ile ilgili capture resmini çekip gönderirsen yardımci olmaya hazırım. Selamlar....

adszwk1.th.jpgthpix.gif

buyur kardeş bi bakarsan sevinirim

Turuncu-final temasında bir sorun bulamadım. ilişikteki resimde de görüldüğü gibi Kategoriler kutusundaki kategori isimleri açıkça görülmektedir. Tema tamamen düzgün çalışıyor.

Prestashop 1.0 final sciprit'in herhangi bir yerinde veya modüllerinde oynama yapmış olabilirsin. Sana tavsiyem; Prestashop 1.0 Final scipriti localde yeniden kurup, turuncu-final temasını yeniden çalıştır. Sanırım aynı hatayı almazsın.
Salamlar.

2070_AivMLuEmVoKSTbpXrrvb_t

kardeş herşey çok güzelde bakarmısın bi resime internet explorer 6 da sorunlar çıkarıyor :S

Tema, İnternet Explorer 7, Firefox ve Avant Browser tarayıcılarında sorunsuz görüntülenmektedir.
İnterner Explorer 6 nın CSS ile olan bazı uyumsuzlukları nedeniyle güncelleştirilmiş ve İnternet Explorer 7 ye yükseltilmiştir. Dolayısıyla temanın İnternet Explorer 6 daki görüntü bozukluğu normaldir.

Bilgisayarımda İnternet Explorer 7 kurulu olduğundan, İnternet Explorer 6 ile Temayı test etme imkanım yok.

Temanın "global css" (önce bir yedeğini alın) dosyasını gelişmiş bir metin editörüyle açın ve

1-h1#logo {

float:left;

width: 100%;

margin-bottom:1px; (px değerini 2 veya 3 yapın.)

margin-top:2px;

background-color: black;

2-div.block h4 {

text-transform: uppercase;

font-family: Helvetica, Sans-Serif;
font-weight: bold;
font-size: 1.3em;
padding-left:3.7em;
border-bottom:1px solid #dcdcdc;
padding-top:2px;
line-height:3.3em;
color: #fa9900;
height: 42px; (yükseklik değerini küçült. 41, 40, 39 gibi)

3-/* block myaccount */

#left_column div.myaccount, #right_column div.myaccount { background: #f6dce8 url('../img/block_footer_myaccount.jpg') no-repeat bottom left; margin-bottom: 10px;}
div.myaccount h4 { background: #971d58 url('../img/block_header_myaccount.jpg') no-repeat top left; }
div.myaccount h4 a, div.myaccount h4 { color: white; height: 42px; } (42 px li küçült. 41, 40 39 gibi )

4-#center_column div.block h4 {
background: transparent url('../img/block_header_large.jpg') no-repeat top left;

height: 42px; (42px değerini küçült. 41, 40 gibi)

Yukarıda parentez içerisinde belirttiğim değerleri, açıkladığım gibi değiştirerek, İnternet Explorer 6 da test edin.

"Size özeller" bölümündeki "İpod Nano" ürününün fiyatını ve butonlarını gösterecek şekilde capture resmini çekersen
o kısmında durumunu tetkik edebilirim. (capture resmin üzerine yazı yazmayınız.)

Selamlar.

kardeş deiklerini noktasına kadar uyguladım ama olmadı gene aynı :S mümkünse msn verimisin acaba

Senin için bilgisayarımdaki İnternet Explorer 7 yi kaldırıp İE6 kurdum.

İnternet Explorer 6 da görülen görüntü sorunlarını gidererek aynı tarayıcıda test ettim.

İlişkte gönderdiğim global.zip dosyasının içindeki global.css dosyasını, temanın css klasöründeki
global.css dosyasıyla değiştir.

Yine zip dosyasının içindeki button-large GIF resmini, temanın img klasöründeki button-large GIF
resmi ile değiştir.

Bir zahmet sonucu bildirirsen memnun olurum. Selamlar.

global.zip

kardeşş bide homefeaturedcarousel dönen modul varya ürünleri dönerek gösteriyor o görünmüyor :S üstüne gelince ürün ismi görünüyor ama bembeyaz sayfa ekte resim bakarsan sevinirim

homefeaturedcarousel mödülü ile ilgili gerekli bilgileri aşağıdaki adresten öğrenebilirsin.

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/3159/P0/modules/home_featured_carousel_module_v0_dot_1

KARDEŞ EN ALTTA DURAN SİYAH KISIMI NASIL KALDIRCAZ ACABA

Temanın global.css dosyasını aç. Aşağıda belirttiğim renk kodlarını istediğin renk kodlarıyla değiştir.

-----------------------------------------------------------

/* Footer */

#footer {

border-top: 1px solid #d0d3d8;

padding: 1em 0 4em 19em;

clear: both;

background: black; (black yerine istediğin renk kodunu gir.)

color:white; (white yerine istediğin renk kodunu gir.)
}

#footer .block_various_links { list-style: none; }

#footer .block_various_links li a{ text-decoration:none; }

#footer .block_various_links li {

display: inline;

border-left: 1px solid #ffffff; (#ffffff yerine istediğin renk kodunu gir.)

padding: 0px 2px 0px 4px;

----------------------------------------------

Selamlar.

o da tmm kardeş bi de şuna baksan ekte resim üstünde yazıyor size özeller yazısı ortada gösteriyor ie6 da firefoxta düzgün gösteriyor bide menülerle logo arasını nasıl kısaltcaz

Size özeller yazısının kaymasının nedeni; temadaki oynamalarınızın sonucudur. Mevcut temada yazı sol taraftadır.
Temada oynama yaparken dikkatli olmalısınız. Yazının kaymasının nedeni sanırım "homefeaturedcoreusel" modülünden
kaynaklanmaktadır. Size özeller yazısının üzerinde kurulu olan mevcut modülü kaldırın.

Logo ile menüler arasındaki mesafe daraltıldığında, temanın arayüzü tamemen bozulur. Oynamanızı tavsiye etmem.

• 2 weeks later...
Slm. temayı indirdim ve modules/homeefetured dosyasının içine attım ama hiç bir değişiklik olmadı sadece ürünler kısmı biraz şekil olarak bozuldu.

İndirdiğin Zip dosyasının içindeki turuncu final klasörünü, Themes klasörüne;
homefeatured.tpl dosyasını da, modules/homefeatured klasörünün içine atacaksın.
Daha sonra admin bölümünden "back office" turuncu-final temasını aktif edeceksin.

selamlar...

Dediğin gibi dosyayı indiriyorum ama içinden sadece homefeatured.tpl dosyası çıkıyor bir klasor yok yani.
İkincisi bu klasoru bizmi oluşturacağız ismini istediğimiz bişey verebilirmiyiz ozaman ve son birşey daha admin den toooldan mı temayı aktif hale getiriyoruz bir türlü temayı aktif hale getirebilmiş değilim.
Yardımların için teşekkürler.

Dediğin gibi dosyayı indiriyorum ama içinden sadece homefeatured.tpl dosyası çıkıyor bir klasor yok yani.
İkincisi bu klasoru bizmi oluşturacağız ismini istediğimiz bişey verebilirmiyiz ozaman ve son birşey daha admin den toooldan mı temayı aktif hale getiriyoruz bir türlü temayı aktif hale getirebilmiş değilim.
Yardımların için teşekkürler.

Bu bölümde yaptığım açıklamaları tamamen okumamışsınız.
Yaptığım açıklamaları özet olarak veriyorum.

1- turuncu.zip dosyasını indirin.
2- global.zip dosyasını indirin.
3- Her iki zip dosyasını açın.
5- global.zip dosyasının içindeki global.css dosyasını, turuncu.zip dosyasında
bulunan turuncu-final/css/global.css dosyası ile değiştirin.
6- turuncu-final klasörünü, prestashop/themes klasörünün içine atın.
7- yönetim (admin) panelinden turuncu-final temasını aktif edin.
8- turuncu.zip dosyası içerisindeki homefeatured.tpl dosyasını,
prestashop/modules/homefearured/homefeatured.tpl dosyası ile değiştirin.

Temayı şu adresten tetkik edebilirsiniz.

http://incele.net23.net/index.php

Selamlar....

• 6 months later...

çok güzel bir çalışma ancak bir çok sorunla karşı karşıyayım bunlardan birincisi katagorilerin slaytlı bi şekilde açılmaması.diğerleri ise yine aynı soruna bağlaı yani slaytlı olarak hiç birşey çalışmıyor. Ana sayfada slaytlı ürün geçişi için kullandığım modül.Ürün içersinde ki küçük resimlerin sağa sola hareket edişi ürünlerin renk seçiminde büyük resmin değişmesi ve resimlere tıkayınca resimlerin büyümesi. Bu temayı çok beğendim bu sorunları nasıl düzeltebileceğimizide bizimle paylaşırsan çok sevineceğim.

şimiden teşekkür ederim. Emeğini bizlerle paylaştığın için.

• 8 months later...
  • Create New...