Jump to content

Απορίες σχετικά με τον "Τρόπο πληρωμής"


leon257

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα μια βοήθεια όσον αφορά τα modules που υπάρχουν για τον τρόπο πληρωμής στο καλάθι.

 

Εχω ενεργοποιήσει αυτή τη στιγμή το "Πληρωμή μέσω τραπέζης" και το "Πληρωμή με αντικαταβολή".

 

Το δεύτερο μου το βγάζει στα αγγλικά και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί; post-1317427-0-71090700-1475599326_thumb.jpg

 

Επίσης, θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να επεξεργαστώ το κείμενο που εμφανίζεται στην συνέχεια, εκεί που γράφει "περίληψη παραγγελίας". post-1317427-0-89643100-1475599324_thumb.jpg

 

Για παράδειγμα, θέλω να αφαιρέσω την γραμμή που λέει: 

- Για κατάθεση στην τράπεζα, δεχόμαστε τα ακόλουθα νομίσματα: Euro

 
Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Λογικά και τα 2 πρέπει να βρίσκονται σαν μεταφράσεις στην κατηγορία modules.

Δηλαδή

 

Localization -> Translations -> Στο πεδίο  Type of translation επιλέγεις "installed modules translation" - > Στο πεδίο Select your theme επιλέγεις το theme σου αν δεν ειναι το default -> και στο Select Language επιλέγεις Ελληνικά (Greek)

Στα πεδία που θα σου ανοίξει κάνεις search την πρόταση που θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Το πρώτο σκέλος της ερώτησης το έχω λύσει. 

 

Το δεύτερο δεν λύνεται μέσω της μετάφρασης. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να επεξεργαστώ το κείμενο που εμφανίζεται στην "περίληψη παραγγελίας", δηλαδή να σβήσω ενα μέρος από το κείμενο που αναγράφεται εκει.

 

Για παράδειγμα, να αφαιρέσω την γραμμή που λέει:  - Για κατάθεση στην τράπεζα, δεχόμαστε τα ακόλουθα νομίσματα: Euro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θες να αφαιρέσεις ειναι στο αρχείο "payment_execution.tpl" που βρίσκεται  "modules/bankwire/views/templates/front/"


Στα αγγλικά θα το βρεις ως "We allow the following currency to be sent via bank wire:" αυτό που ψάχνεις να αφαιρέσεις.


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Έσβησα το παραπάνω κειμενο αλλα πάλι εμφανιζόταν στην περίληψη της παραγγελίας.

Τελικά έκανα μια άλλη "πατέντα" και έλυσα προσωρινά το πρόβλημα.

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Να το σβήσεις και να εμφανίζεται πάλι κατι δεν εγινε σωστά ή δεν έκανες clear cache στον explorer σου.

Οπως και να έχει αφου έλυσες το πρόβλημα σου όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...