Jump to content

Ελληνικά στο backoffice


Recommended Posts

Έπειτα από νέα εγκατάσταση της prestashop δεν αλλάζει το backoffice στα ελληνικά. Οι λειτουργίες για προσθήκη κατηγοριών, προϊόντων κλπ είναι όλες στα ελληνικά αλλά όχι το μενού αριστερά του backoffice. Καμιά ιδέα; Έχω δοκιμάσει και σε καθαρή εγκατάσταση με με prestashop 1.6.1.6 αλλά και 1.6.1.7 και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τον irmaiden. Το πρόβλημα λύθηκε με τον εξής τρόπο: Έκανε exporto το language pack από δική του σελίδα με prestashop και το έκανε import στη δική μου. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! Problem sold!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τον irmaiden. Το πρόβλημα λύθηκε με τον εξής τρόπο: Έκανε exporto το language pack από δική του σελίδα με prestashop και το έκανε import στη δική μου. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! Problem sold!!!

Καλημέρα 

 

Οπότε φταίει το language pack του Prestashop; Γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα... Πως μπορώ να έχω και γω το σωστό language pack; Είμαι σε local server προς το παρόν. Δεν μπορεί να ανέβει εδώ στο forum σαν επισύναψη;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

 

Οπότε φταίει το language pack του Prestashop; Γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα... Πως μπορώ να έχω και γω το σωστό language pack; Είμαι σε local server προς το παρόν. Δεν μπορεί να ανέβει εδώ στο forum σαν επισύναψη;

 

Ευχαριστώ

Κατέβασα προηγούμενη μετάφραση v1.6.0.9 από 07/10/2014 με 94% ποσοστό μετάφρασης και είναι μεταφρασμένο και το side panel στο admin. Ορίστε και το link.

 

https://www.prestashop.com/en/translations

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εάν γίνει διαγραφή της Αγγλικής γλώσσας, αυτόματα το μενου στο bo μεταφράζεται στα Ελληνικά... Κρατήστε αρχείο σε ότι αλλάξετε σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά να μπορείτε να το επαναφέρετε... Εμένα πάντως που διέγραψα τα Αγγλικά (localization->languages) μου εμφάνισε το μενού στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...