Jump to content

Zmiana nazwy sklepu (nadawcy) w emailach


grz3chu

Recommended Posts

Witam,

 

Staram się zmienić nazwę nadawcy emaila ale tylko w nagłówku email. Nie chcę zmieniać nazwy sklepu w Preferencje / Adresy sklepów bo jest ważna do pozycjonowania. W Lokalizacja /tłumaczenia/ tłumaczenia wiadomości email można tylko wpływać na treść maila. Nie ma natomiast opcji edytowania jak ma wyglądać nadawca maila. 

 

Przeczytałem na innym forum, że trzeba zmienić wpis w classes/email.php ale nie do końca wiem jak odszukać właściwą linijkę. 

 

Ktoś ma jakieś doświadczenie?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

to zalezy co dokladnie chcesz pozmeiniac, przy ktorych mailach i w ktorym miejscu.

 

w kazdym razie klase odnalazles poprawna, musisz sobie odnalesc teraz miejsca, w ktorych masz 'PS_SHOP_NAME' czy 'shop_name' i odpowienio zmienic zawartosci zmiennych na wymagane.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś się zarejestruje czy dokona zakupu to dostanie potwierdzającego maila ze sklepu. Wszystko co jest w środku maila możemy wyedytować w tłumaczeniach. Tam zmieniłem {shop_name} na nazwę jaką chciałem i jest ok. Ale nadawcą tego maila jest {shop_name} czyli np. Hurtownia artykułów elektrycznych i profesjonalnych urządzeń pomiarowych "Iskra" zamiast np. Hurtownia Iskra

 

PS: Dzięki za szybką odpowiedź

Edited by grz3chu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

tak jak pisalem wyzej. musisz w kontrolerze zmienic nazwe ze standardowo dopieranej PS_SHOP_NAME na swoja. tutaj szukaj miejca gdzie jest ta nazwa uzywana dla 'From:' - czyli nadawcy maila.

 

Zmieniłem w/w nazwę w classes/mail.php ale podczas testowego zamówienia gdy wciska się przycisk "potwierdzam zamówienie" wyskakuje błąd:

 

Parse error: syntax error, unexpected 'OUTLET' (T_STRING) in /home/virtualki/129932/classes/Mail.php on line 132

 

Wgrałem już kopię zapasową mail.php ale bład pozostał :/

Link to comment
Share on other sites

Zamiast FASHION OUTLET daj 'FASHION OUTLET' później usuń plik class_index.php

Po tej operacji pojawia się komunikat niezależnie od wybranego produktu:

 

Wybrany produkt nie może być dostarczony przez dostępnych przewoźników. Proszę zmienić zawartość koszyka

 

Mam pytanie, czy nie zechciałbyś odpłatnie ogarnąć parę rzeczy w moim sklepie? Potrzebuję:

 

1) Zmienić nadawcę tego maila żeby nie powodowało dodatkowych problemów 

2) Ogarnąć produkty sprzedane na głównej stronie tak jak rozmawialiśmy już w innym wątku na forum

3) Zrobić coś żeby zaakceptowanie warunków świadczenia usługi podczas zakupów było bardziej widoczne/oczywiste

4) Zmienić znaczek facebooka na głównej stronie na wersję facebook-sqaure z fontawesome lub coś podobnego albo całkowicie usunąć napis "bądź na bieżąco F" tak żeby nie powodowało to przesunięcia dolnej stopki na ten pasek (tak się dzieje gdy wyłączam ten moduł)

5) Podczas składania zamówienia w podsumowaniu pojawia się napis: Twoje zamówienie na {TUTAJ ZNÓW CZYTA GDZIEŚ Z PLIKU SHOP_NAME A CHCIAŁBYM ŻEBY BYŁO KRÓCEJ TAK JAK NP. W NADAWCY EMAIL}

 

To chyba tyle, co sądzisz?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...