Jump to content
  • 0

Błąd wysyłania wiadomości e-mail do klienta.


zinctech

Question

Mam problem związany z wysyłaniem powiadomień, a raczej ich brakiem. Wiem, że temat był wałkowany wiele razy lecz żadna z tych metod mi nie pomogła (pewnie ze względu na wersję oprogramowania 1.6.1.7).
Presta nie wysyła maili do klienta oraz do mnie, kiedy np. zostanie założone nowe konto lub dla nowego zamówienia a także podczas zmiany statusu zamówienia, walczę z tym już 3 dzień, próbowałem przeróżnych metod. Kontaktowałem się z usługodawcą hostingu i po ich stronie jest wszystko ok (serwer nie blokuje wysyłania wiadomości oraz funkcja mail() PHP jest aktywna). Posiadam moduł Mail alerts v3.6.0 

Podczas zmiany statusu zamówienia wyświetla się błąd:

"Wystąpił błąd podczas zmiany statusu lub brak możliwości wysłania wiadomości e-mail do klienta"

Bardzo proszę o pomoc, może być odpłatnie.
 

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

 

Rozwiązaniem problemu jest przerzucenie plików mailowych z katalogu "EN" do "PL". Polska wersja językowa ma braki w plikach, dlatego Presta nie podejmie nawet próby wysłania. Jeśli włączysz tryb debugowania to wyskoczy Ci błąd o brakującym pliku dla języka PL.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/28/2021 at 9:27 PM, Michał_Testerski said:

Gdzie tego szukać? W katalogu mails mam tylko wersję PL

Tak dla "potomnych". Jeżeli nie masz plików en, to musisz pobrać paczkę lokalizacyjną en (Międzynarodowy/lokalizacja/Importuj paczkę lokalizacyjną).

Wtedy wgrają Ci się pliki na serwer. Zwróć tylko uwagę, czy nie podmieni Ci z automatu np. jednostek miary.

 

 

Odnośnie wgrywania plików en do pl. Podmieniamy, czy tylko uzupełniamy brakujące?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...