Jump to content

Przenosiny na inny hosting


solidit

Recommended Posts

Witam, mam problem z przeniesieniem sklepu na inny hosting i zmianę domeny.

Zgrywam pliki z FTP'a, zmieniam adres w preferencje seo & url na nową domenę, tworzę kopie bazy w phpmyadmin i wgrywam wszystko na nowy serwer. Po wpisaniu w przeglądarce nowego adresu przekirowuje mnie na stary.

Kiedy chcę się zalogować do panelu admina sklepu mam tylko białą stronę i nie mogę nic zrobić.

Stary hosting home.pl - nowy hexcom.net

Czy mogę prosić o wskazówki co robię źle?

Link to comment
Share on other sites

Musisz zmienić domenę w tabeli PREFIX_shop_url na nową, zmienić dane bazy w pliku setting.inc.php i najlepiej wywal stary plik htaccess i wygeneruj nowy. Dodatkowo w home w kilku likach htaccess musiałeś zmienić wpisy, na nowym hostingu będziesz za pewne musiał przywrócić oryginalne.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko oprócz podmiany htaccess zrobiłęm wcześniej i nic...

Jak mogę wygenerować na nowo htaccess? Znam jedynie sposób z włączeniem i wyłączeniem w panelu friendly url.

Tylko jest taki problem, że ja nie mogę się dostać do panelu... Usunąłem i wgrałem pusty htaccess i nadal jest przekirowanie na starą domenę.

Edited by solidit (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Proszę o potwierdzenie czy robię wszystko ok w przypadku przeniesienia sklepu na inny hosting i domenę.

1. Wykonuję kopię bazy danych i plików

2. Wgrywam pliki na nowy serwer, w bazie danych zmieniam domenę ze starej na nową i importuję ją na nowym hostingu.

3. Zmieniam w pliku ustawienia odnośnie połączenia z bazą danych.

 

Robiłem tak 2 razy i sklep nie chce mi ruszyć, albo wyświetla się tylko część. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...