Jump to content

Frissítés 1.2.0.1-ről


Zsolt55

Recommended Posts

Sziasztok,

 

van egy elég régi 1.2.0.1-es verziószámú shopom. A kérdésem az lenne, hogy nagyobb problémák nélkül fel lehet e frissíteni egy mostani verzióra? Vagy esetleg tud valaki egyszerűbb megoldás is? Kb. 4-5 ezer termék található jelenleg a webáruházban.

Link to comment
Share on other sites

Attila üzeni: "Problémák nélkül aligha, egy ilyen régi verziószám felfrissítése nem könnyű feladat. Az alapvető metódus szerint az 1.2-t fel kell frissíteni a régi "másolgatós" módszerrel 1.3 stabilra, majd ugyanezzel a módszerrel tovább 1.4-re. Innentől pedig tudod használni az 1 click upgrade modult az 1.6-ra való átálláshoz."

Biztonsági mentés mindenképpen készüljön előtte.

Edited by Viktor V. (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ!

 

Ki is próbáltam localhoston egy új shoppal a frissítést, nagyjából minden rendben is ment, de 1.6.1.7 alatt a termékképek eltűntek és sajnos az újragenerálásuk sem segített, ami később 4-5 ezer terméknél eléggé problémás lenne.

 

Ezt a hibaüzenetet dobja fel minden termékre:

"Original image is missing or empty (C:\xampp\htdocs\prestashop/img/p/1/5/15.jpg) for product ID 5"

 

Erre esetleg valaki tud megoldást?

Link to comment
Share on other sites

Attila üzeni: "Valószínűleg a régi képfájlrendszert használja a Presta. Ugyanott, ahol újrageneráltad a képeket van egy kapcsoló arra vonatkozólag, hogy használja az új fájlrendszert és ha ez megvan, át is tudod helyeztetni a képeidet az új képfájlrendszer alapján a PS-el. Ezek után tudod újragenerálni őket."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm, hogy segítesz!

Van is épp egy kis problémám az adatbázis importnál.

Ezt a hibaüzenetet dobja fel: #1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near '' at line 142

Link to comment
Share on other sites

A shopom adatbázisának backupját szeretném importálni localhoston. A 142. sorban egy felhasználó címe van, de ez a 22. cím, előtte is és utána is további felhasználók címei vannak ezért nem is értettem, hogy miért épp ennél akad meg az import. Eltérés nincs benne a többihez képest.

Edited by Zsolt55 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nos az adatbázis importálási probléma végül megoldódott Attila segítségével, amit köszönök!
Leírom a megoldást hátha másnak is hasznos lehet. A backup fájlok amiket a prestashop készített az adatbázisról nem voltak teljesek, ezért nem sikerült az importálása egy új adatbázisba. Mivel ez egy régóta működő webáruház a statisztikai táblák elég nagy méretűekre duzzadtak, ezért az adatbázis mentése közben a szerver kifutott a feldolgozási időből és a backup hiányos lett. Ahhoz, hogy teljes legyen a DB backup ürítettem néhány statisztikai táblát (ps_guest, ps_pagenotfound, ps_connections, ps_connection_source), és az ez után készített adatbázis mentés már jó is lett.

 

 

Viszont most jelentkezett egy probléma a frissítésnél. 1.2.1.0-ról nagyobb probléma nélkül frissül a shop 1.4.11.0-ra a másolós módszerrel, viszont mikor 1 click upgraddel akarom tovább frissíteni, akkor néhány probléma miatt teljesen elérhetetlen lesz a shop. A frissítés végig fut de a végén kiírja, hogy "Upgrade complete, but warnings has been found."
Itt a hibaüzenet egy része: 

[ERROR] PHP 1.5.0.2 /* PHP:migrate_orders(); */ 1 - 8 error(s) : 
[insert order detail 1] - MySQL server has gone away
[insert order 2] - MySQL server has gone away
[insert order 2] - MySQL server has gone away
[insert order 2] - MySQL server has gone away
[insert order 2] - MySQL server has gone away
[insert order 2] - MySQL server has gone away
[insert order 4] - MySQL server has gone away
unable to rename tables orders_2 and order_detail_2 to orders and order_detail
SQL 1.5.0.2 2006 in ALTER TABLE `ps_order_invoice` ADD `delivery_number` int(0) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `number`: MySQL server has gone away
SQL 1.5.0.2 2006 in ALTER TABLE `ps_order_invoice` ADD `delivery_date` datetime AFTER `delivery_number`: MySQL server has gone away
SQL 1.5.0.2 2006 in INSERT INTO `ps_order_invoice` (`id_order`, `number`, `total_discount_tax_excl`, `total_discount_tax_incl`, `total_paid_tax_excl`, `total_paid_tax_incl`, `total_products`, `total_products_wt`, `total_shipping_tax_excl`, `total_shipping_tax_incl`, `total_wrapping_tax_excl`, `total_wrapping_tax_incl`, `note`, `date_add`) ( SELECT `id_order`, `invoice_number`, `total_discounts_tax_excl`, `total_discounts_tax_incl`, `total_paid_tax_excl`, `total_paid_tax_incl`, `total_products`, `total_products_wt`, `total_shipping_tax_excl`, `total_shipping_tax_incl`, `total_wrapping_tax_excl`, `total_wrapping_tax_incl`, '', `invoice_date` FROM `ps_orders` WHERE `invoice_number` != 0 ): MySQL server has gone away
SQL 1.5.0.2 2006 in ALTER TABLE `ps_tab` ADD `active` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '1': MySQL server has gone away
SQL 1.5.0.2 2006 in UPDATE `ps_order_detail` od SET od.`id_order_invoice` = IFNULL(( SELECT oi.`id_order_invoice` FROM `ps_order_invoice` oi WHERE oi.`id_order` = od.`id_order` LIMIT 1 ), 0): MySQL server has gone away
.
.
.
.
.

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni.

Link to comment
Share on other sites

A hibaüzenet után a front end "500 Server Error"-t ír. Az admin felület teljesen szét van esve, formázatlan, mintha a css hiányozna. Bejelentkezésnél pedig feldobja, hogy a Localhost oldal nem működik - HTTP ERROR 500.

 

Developer módban pedig a következő hibaüzenetek vannak:

hiba.jpg

post-1036398-0-81182400-1477755574_thumb.jpg

Edited by Zsolt55 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm, arra gondoltam így oldom meg a dolgot, mert megoldást továbbra sem találtam a frissítés közben fellépő problémákra.

Viszont úgy látom ez modul csak 1.5.0.0-tól használható én pedig csak 1.4.11.1-ig tudom frissíteni a shopot.

Link to comment
Share on other sites

Ezt már olvastam és sajnos nem sokat segített. Most megpróbáltam úgy, hogy 1.4.1 után 1.5.1-re frissítem, így is vannak hibák, de az adminba betudok jelentkezni, csak sajnos teljesen szét van esve. Nem tudok így túl sokat kezdeni vele. Miért lehet így szétesve teljesen a frontend? Ja és a developer módot hiába kapcsolom be, a hibaüzenetek nem jelennek meg, mintha be se kapcsoltam volna.

Edited by Zsolt55 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...