Jump to content

Tema yapımı

Murderr

Recommended Posts

Merhabalar şuan localhostta prestashop kurdum ve sitenin tasarımını değiştirmek istiyorum. Dreamweaver'a siteyi çağırdım ama şöyle bir sorunum var hangi css hangisinin hiç bir bilgim yok. Şimdi birşeyler yapıp alt üst etmek istemiyorum. İstediğim zaten siyah bir tema "metal sitesi" gibi düşünelim. Bunun için nerde hangi değişiklieri yapmam gerekiyor? 

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Merhabalar şuan localhostta prestashop kurdum ve sitenin tasarımını değiştirmek istiyorum. Dreamweaver'a siteyi çağırdım ama şöyle bir sorunum var hangi css hangisinin hiç bir bilgim yok. Şimdi birşeyler yapıp alt üst etmek istemiyorum. İstediğim zaten siyah bir tema "metal sitesi" gibi düşünelim. Bunun için nerde hangi değişiklieri yapmam gerekiyor? 

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Kaan Bey Merhaba,

Aslında bu şekilde başarılı olmanız zor (yani varsayılan temayı DW 'a site olarak ekleyip güncellemeniz.) Eğer DW üzerinden devam etmek istiyorsanız, size tavsiyem; önce DW'da dilediğiniz tasarımı üretin (anasayfa tasarımı, ürün sayfası, kategori sayfası vb. gibi) daha sonra PS 'a bu tasarımı giydirin.

İyi çalışmalar.

Bu arada aşağıdaki sayfayı bir inceleyin derim;

http://presta-theme-maker.com/

Şahin bey merhaba

Dw ile zor olacaksa kolay yolu varsa nedir acaba? Dw üzerinden devam ettiğimi düşünürsek tasarımı yaptım diyelim onu nasıl prestaya giydireceğim en önemli nokta o sanki

Merhaba,

Şöyle yapın, siz nasıl rahat ediyorsanız ortaya bir tasarım çıkartın ve PS için;

1. Tasarımınızı tamamlayın
  2. Tasarımı dinamik sayfalara ayırın (header.html, footer.html, content.html, left.html, product.html, category.html gibi)
  3. anadizin/themes/default/ klasörünü incelediğinizde bu dinamik yapıyı göreceksiniz. Örneğin, bu klasör içerisinde header.tpl dosyası var sizinkisi header.html 'di PS 'a ait dinamik yapı zaten dikkatinizi çekecek bunları silmeden sizin header ile güncelleyin.

Başarılar.

• 4 weeks later...

Merhaba,

Şöyle yapın, siz nasıl rahat ediyorsanız ortaya bir tasarım çıkartın ve PS için;

1. Tasarımınızı tamamlayın
  2. Tasarımı dinamik sayfalara ayırın (header.html, footer.html, content.html, left.html, product.html, category.html gibi)
  3. anadizin/themes/default/ klasörünü incelediğinizde bu dinamik yapıyı göreceksiniz. Örneğin, bu klasör içerisinde header.tpl dosyası var sizinkisi header.html 'di PS 'a ait dinamik yapı zaten dikkatinizi çekecek bunları silmeden sizin header ile güncelleyin.

Başarılar.

Hocam kolay gelsin dediğiniz gibi suan 1.6 default temayı indirdim önce header.tpl den başlayarak kendi tasarladığım temayı giydirmeyi düşünüyorum fakat mesela kendi stil.css mi /css klasörüne kopyaladım ama header.tpl de css dosyalarını cok degısık cekmıs ısım vermemıs tam çözemedim ben sımdı css js dosyalarını nasıl çekerim prestanın kendi değişkenleri ile ? ona göre giydireyim