Jump to content

Kde jsou uloženy email šablony?


vlskrbek

Recommended Posts

Ahoj,

jsem relativně nový s prestashopem.

 

už pár hodin hledám kde najdu mailovou šablonu co prestashop verze 1.5 posílá zákazníkům při vyřízení objednávky pomocí osobního odběru.

Prestashop přebírám, takže absolutně nevím kde co je.

Našel jsem, že šablony se editují v záložce Lokalizace -> překlady, ale zde je problém, protože zde danou šablonu nemohu najít.

 

Zjistil jsem, že ji vidím v záložce Moduly -> Emal extra attachments, viz. příloha.

 

Kde je šablona nazvána "osobni_odber".

 

Kde ji ale najdu? Kde je uložená? Jak ji mohu editovat? Jde to přes admin prostředí nebo musím na server?

 

Kde můžou být šablony uloženy nebo jak je mohu vytvořit?

 

Díky moc za odpověď

post-1315332-0-22496800-1474225056_thumb.png

Edited by vlskrbek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dík, nakonec jsem je našel.

 

Je někde popsán způsob jak prestashop s těmito šablonami pracuje?

 

Tj.:

- šablonu vytvářím vytvořením souboru na FTP nebo to jde i přes admin správu?

- šablonu, která je v adresáři nevidím v admin správě, můžu ji tam editovat jako ostatní? Nebo jak ji tam dostanu, abych ji tam mohl editovat? Tomuhle zatím moc nerozumím, je to prostě divně použitelné :-)

- kde propojím šablonu mailu a skutečné odeslání emailu? Mám vytvořenou šablonu, ale jak zajistím, aby se odeslal email na danou akci? Kde to najdu?

- když mám šablonu v CS části a v anglické není a někdo si nastaví anglickou verzi odešle se mail nebo ne? A pokud ano odešle se s nějakou default šablonou nebo se vezme ta z CS adresáře? Nevím kde toto najdu nebo nastavím.

- na ftp je více adresářů s CS mail šablonami, jak poznám, kterou šablonu prestashop použije (adresáře v themes/mail CS nebo EN, v mail/cs nebo en atd...)

 

Díky za odpovědi nebo odkaz na popis.

Link to comment
Share on other sites

Nevím přesně ale já to dělám takto:

  • novou šablonu vytvořím v FTP tak, že zkopíruji některou z existujících a následně ji upravím podle potřeb
  • daný email propojíš v administraci (Objednávky - Stavy objednávek). Zvolíš editovat příslušný stav objednávky a pak zaškrtneš pole "Poslat e-mail zákazníkovi, když se změní stav objednávky", následně zvolíš šablonu, kterou potřebuješ.
  • Pro každý jazyk musíš mít samozřejmě nastavenou konkrétní šablonu, pro anglickou se odesílají anglické a pro české zase české. Nastavuje se to také v administraci (viz. předchozí bod)
  • Poslední bod přesně nevím ale asi bych to vyzkoušel. (Přidáš v FTP šablonu a pak ji zkontroluješ v administraci)

Ber tyto informace jen orientačně, já používám verzi 1.6, nevím přesně jak je to ve verzi 1.5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

já tam tuto volbu nemám.

Pokud zvolím Lokalizace->Překlady a z pole vyberu "Překlad e-mailových šablon" tak tam nikde volbu E-maily pro jádro nemám.

 

Ahoj, poměrně jednoduchá úprava nebo překlad je možná přes Lokalizace-Překlady-E-maily pro jádro. Máš tam vše včetně náhledu. Hodně štěstí.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...