Jump to content

Hromadne generovani faktur (v1.0final vyreseno)


XM4N

Recommended Posts

Ahoj
Nejprve bych rád poděkoval Všem, kteří se věnují aktivně úprávám presty pro CZ uživatele.
Většinu nedostatků jsem zatím odstranil zejména díky příspěvkům.

No a teď k mému problému.
Možná nejen mě ale i dalším po použití úpravy tools.php a pdf.php od svoona na verzi 1.0final kde je pevně nastaven font ArialMT přestaly fungovat hromadně generované faktury resp. to hodí pri generovaní " FPDF error: Undefined font: arialmt B " .
Zkoušel jsem mnoho věcí ať už nastavit natvrdo font přímo ve funkčním bloku " multipleInvoices "
pomocí set a add font(příkazy fpdf) v pdf.php, ale to se ukázalo málo učinné(lze takto předělat font v daném bloku ale eror to hlasí opět stejný jen se změněným fontem,který jsem zadal) posléze jsem zkusil přepsat v

private static $_pdfparams = array (
'CS' => array(
           'encoding' => 'cp1250',
           'font' => 'ArialMT',))
private static $_fpdf_core_fonts = array('courier', 'arialmt', 'arialmtb', 'helveticabi', 'helveticai', 'symbol', 'times', 'timesb', 'timesbi', 'timesi', 'zapfdingbats');



font na cokoliv jiného třeba arialmt v tu chvili to zacne fungovat s tím že použije špatný font a generují se špatné znaky a to i při generování jedné faktury ze seznamu objednávek.Vzhledem k tomu že jsem spíše uživatelsky zaměřen tak už nevím jestli dělám chybu já případně jestli je chyba ještě například v předělané konverzi "iconv" v tools.php od svoona.
Pozn:v backendu je nastaveno cp1250 a arialmt pro pdf ikdyz při pevném nastavení je to asi nepotřebné

Děkuji všem za rady,postup nebo případné hotové rešení tohoto problému.

Link to comment
Share on other sites

To byla rychlost, děkuji za jedno z možných řešení.
Prestu zkouším pouze česky.

No když už jsem věděl kde hledat.
Zkusil jsem jen změnit hodnotu "false" na konci za "ArialMT"

static private function embedfont()
   {
       return (((isset(self::$_pdfparams[self::$_iso]) AND is_array(self::$_pdfparams[self::$_iso]) AND self::$_pdfparams[self::$_iso]['font']) AND !in_array(self::$_pdfparams[self::$_iso]['font'], self::$_fpdf_core_fonts)) ? self::$_pdfparams[self::$_iso]['font'] : 'ArialMT');



pro CZ jazyk toto funguje.
může někdo potvrdit zda mu to pak funguje i při použití jiného jazyka např. FR,EN?

update:
melo by to fungovat i pro ostatni jazyky pokud jsou normalne funkcni

potom muzete dale zakomentovat:

private static $_pdfparams = array (
   /*    'CS' => array(
           'encoding' => 'cp1250',
           'font' => 'ArialMT',
       ) */
   );


V administraci pote mejte radeji nastaveno kodovani CP1250 a font arial MT jinak to nemusi byt funkcni! ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hello!

I try to resolve pdf.php issue on 1.0.0.8 with wrong invoice encoding. For my country CP1257 encoding is necessary.

It looks, that you find solution for your language.

I try to do similar thing for my encoding - generate ArialMT files in CP1257 encoding and make described changes in the PDF.php. However, I was not successful - I always get FPDF: Could not include font definition file message

Any additional hints how to resolve this issue ? This the only one remaining bug, that prevent me to move online, and can not wait another 3-6 month till v 1.1 release...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...