Jump to content

Nelamurire dropship


Alecsandrul

Recommended Posts

Salutare baieti, 

 

Recent am deschis o firma in RO, neplatitoare de TVA si intentionez sa fac o afacere de tip Dropship, nu doar in Romania ci international. 

 

Ceea ce ma intereseaza pe mine, este ce informatii voi fi obligat sa trec pe site ( din cate am vazut unii din Romania au link catre ANPC, datele firmei, ceva declaratie in legatura cu prelucrarea datelor, etc )

 

In al doilea rand, as vrea sa stiu la ce aspecte sa fiu foarte atent, ce anume trebuie sa fac inainte de a incepe ( declaratii, etc ) pentru ca amenzile la noi sunt destul de mari. 

 

Va multumesc!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am inteles. Parerea mea este ca trebuie sa treci datele firmei (CUI, RC, adresa, etc) si faptul ca nu esti platitor de TVA (ca nu ai atribut fiscal RO). Cred ca altceva sincer nu este nevoie sa treci.

 

Link-ul catre ANPC nu tine de partea de facturare...

 

Este doar parera mea, nu spun ca este o parere autorizata...

Link to comment
Share on other sites

Am inteles. Parerea mea este ca trebuie sa treci datele firmei (CUI, RC, adresa, etc) si faptul ca nu esti platitor de TVA (ca nu ai atribut fiscal RO). Cred ca altceva sincer nu este nevoie sa treci.

 

Link-ul catre ANPC nu tine de partea de facturare...

 

Este doar parera mea, nu spun ca este o parere autorizata...

Da, pe facturi sunt trecute toate datele firmei. Faptul ca nu sunt platitor de TVA nu l-am trecut. Nu cred ca ii intereseaza pe cei care cumpara daca sunt platitor sau nu de TVA.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stie cineva cum sunt produsele de la idropship.ro si cum se plateste, ce termene de livrare au etc? Am completat formularul de inscriere de pe site dar n-am primit inca un raspuns fie el afirmativ sau negativ. In termeni si conditii scrie ca poate dura si 30 de zile pana cand sa fie verificata o cerere de inscriere…

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...