Jump to content
daria korzeniewska

blocktopmenu.tpl zmienna $MENU

Recommended Posts

Witam,

Po zmodyfikowaniu blocktopmenu otrzymałam już coś takiego:

post-1306232-0-61788800-1472409120_thumb.png

w czerwonym prostokącie zaznaczone zostały kategorie, które w pliku blocktopmenu.tpl są przedstawione tylko za pomocą zmiennej $MENU.

Jak można edytować zawartość html tej zmiennej? 

I czy można tą zmienną wykorzystać w innym miejscu, podobnie jak na poniższym obrazku chciałabym dodać drop-down listę wszystkich kategorii (zaznaczono w czerwonym prostokącie):

post-1306232-0-37170800-1472409453_thumb.png

no i nie umiem zgrabnie pobrać zawartość tej zmiennej i przenieść (w tym miejscu czuję się bardzo niepewnie i byłabym bardzo wdzięczna za jak najbardziej szczegółowe tłumaczenie)

Druga rzecz: przy nachodzeniu kursorem na jedną z kategorii menu, w momencie gdy wyświetlają się drop down podkategorie to nie mają położenie relative pod paskiem kategorii, tylko na niego nachodzą:

post-1306232-0-43816300-1472409749_thumb.png

próbowałam zmienić w pliku css kawałek

.sf-menu > li > ul { ....} i dodać position:relative -> aczkolwiek to nie pomogło. Próby znalezienia odpowiedzi skończyły się tym http://www.w3schools.com/howto/howto_css_dropdown.asp ale kod pod komentarzem "/* The container <div> - needed to position the dropdown content */" 

nie umiem zaimplementować, bo w blocktopmenu.tpl jest $MENU

Dzięki ogromne za jakąkolwiek pomoc.

Zmienna MENU jest generowana w pliku blocktopmenu.php chyba około linii 590, pisze z pamięci więc mogę się mylić.