Jump to content

Πρόβλημα εγκατάστασης module πληρωμής


Recommended Posts

καλησπέρα, είμαι νέο μέλος στη prestashop και προσπαθώ να εξελίξω το online μαγαζί μου. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εγκατάσταση ενός νέου module πληρωμής το οποίο δεν προέρχεται από το prestashop addons.
Θα το εκτιμούσα αν μπορούσατε να μου δώσετε κάποια συμβουλή καθώς είναι η πρώτη φορά που χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο και τα έχω βρει σκούρα
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μαρία,

τι πρόβλημα έχεις ακριβώς; Πώς ονομάζεται το module; Ποια εταιρία το δημιουργεί; Από ποια ιστοσελίδα το αγόρασες; Τι έκδοση το έχεις; Τι έκδοση έχεις το κατάστημα που φτιάχνεις;

Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κωνσταντίνε,

Μιλάμε για ένα module της Ολλανδικής τράπεζας Rabobank από όπου και το κατέβασα διότι η εταιρεία στην οποία ανήκει το κατάστημα μου έχει έδρα την Ολλανδία. Το module ονομάζεται ideal checkout for prestashop και έχει να κάνει με τη πληρωμή με πιστωτικές κάρτες Visa, Master και τα λοιπά. Το prestashop του μαγαζιού είναι 1.6.1.4 και είναι συμβατό με το module της τράπεζας.
Το πρόβλημα μου είναι πως έχω κάνει download το module sto prestashop και μέσω filezilla με ftp αλλά και με τον συμβατικό τρόπο από το ίδιο το administration pannel, όμως για κάποιο λόγο το module δεν εμφανίζεται στη λίστα με τα modules. Εκεί έχω κολλήσει.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Το αποσυμπιέζεις ή απλά zip όπως είναι το ανεβάζεις;

 

νορμαλ το module έχει κατ ελάχιστο ένα κεντρικό αρχείο php ίδιο όνομα με το φάκελο και από κει και ύστερα κάποια tpls css classes και controllers.

Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασα όπως ακριβώς είναι σε zip file, δεν ξέρω αν είναι χρήσιμο, αλλά μέσα από το filezilla βλέπω το module κανονικά στη λίστα μαζί με τα υπόλοιπα, απλώς δεν υπάρχει στο administration pannel

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορές στους συμπιεσμένους φακέλους που έχουν τα module εχουν και καποιο παραπάνω φάκελο με αποτελεσμα να μην βλέπει σωστά το prestashop το module.

αν θες κάνε με add στο skype να σε βοηθήσω αν μπορώ.

Το skype name στο έστειλα με μήνυμα εδώ στο forum.

Edited by irmaiden (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...