Jump to content

Rendelésnél nincs e-mail üzenet


lesbat

Recommended Posts

PrestaShop 1.6.1.3 verziónál egy ideje nem kapok e-mail üzenetet rendelés leadásakor. Ez elég kellemetlen, mert minden nap rá kell néznem az áruházra, különben nem veszem észre a rendelést. Levelek küldése működik php levélküldéssel, de rendeléskor valamiért ez elmarad. Nincs külön modul telepítve rendelések kezelésére, de amúgy minden modul a legfrissebb verzió. Merre keressem a hiba okát? Tudom, hogy ez így elég kevés információ, de sajnos fogalmam sincs miért nem működik. Néhány hete még működött, jött értesítés minden vásárláskor. Most nem jön.

Link to comment
Share on other sites

Ezért a részért a "mailalerts" nevezetű modul felel. Ezt keresd meg.

Ha inaktív akkor aktiváld. Ha nincs telepítve akkor telepítsd és konfiguráld.

Ha látszólag telepítve van és aktivált (plusz be is van állítva) akkor deaktiváld, uninstalláld, installáld, konfiguráld be majd tesztelés (ergo modul reset).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Most tudtam csak ránézni a fórumra. Megnéztem és valamiért tényleg ki volt kapcsolva a modul. Talán frissítésnél volt valami, mert én biztos nem kapcsoltam ki. Most már remélem működni fog. Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hello,

Ilyen jellegű problémával kűzdök 1.6.1.7. verziónál. hiába kapcsoltam ki, installáltam ujra a modult, nem akar menni. A fordítások elvileg a helyükön vannak. Minden más email kimegy. Én nem a php levelezőt használom, hanem egy gmail adatai vannak beállítva. Van valami ötlet esetleg, hogy merre induljak el?

Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Első webshopomat építem, 1.6.1.7 verzió számon vagyok. Két hete vásároltam egy kinézetet az oldalamhoz, tehát nem a default témát használom.

 

A problémám az volna, hogy már a legeleje óta egyáltalán nem működik az email rendszerem. Sehol semmilyen formában nem kapok sem én sem pedig avásárlóim emailt. Azt gondolom, hogy elég fontos része az egésznek hogy értesítést küldjön a rendszer. Póbálkoztam jó néhány helyen utána olvasni, meg is próbáltam pár dolgot. Mail alerts modult letöröltem, újra raktam, email sablonok tárgy mezőjét kitöltöttem. Az e-mail beálításoknál sem a php mail funkció nem megy, Az SMTP paraméterek még a legelején valahogyan betudtam állítani úgy hogy legalább a teszt e-mail eljöjjön, de mostmár az sem müködik. Minden modulomat lefrissítettem. 

 

Ez mellet tapasztalom még azt, hogy ha kapcsolat menüpont alatt írni szeretnének az oldalamon a rendszer azt írja küldés útán hogy, "Hiba történt az üzenet küldésekor". Erről email ugyan csak nem kapok, de a back officban megjelenik. 

 

Mi tévő legyek? Van valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnék? 

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...