Jump to content
Michał_Testerski

Problem z zapisywaniem zniam kat. mails

Recommended Posts

Chcę zrobić zmiany tekstowe w statusach zamówień. Wchodzę do katalogu "mails" na FTPie, robię zmiany przykładowo z bankwire.html.

Ale Presta tych zmian nie wprowadza.

Włączyłem polecanie "wymuś kompilację" wyczyściłem pamięć podręczną. I nic dalej, wcale nie reaguje na zmiany tam wprowadzane.

najprawdopodobniej maile są w katalogu z szalbonem i to tam trzeba wprowadzić zmiany,

a najlepiej przez lokalizacja > tłumaczenia > tłumaczenia emaili wybierając szablon jako miejsce docelowe przechowywania tłumaczeń maili.

tłumaczenia w przypadku maili rozumiane są również jako modyfikacja ich struktury.

Ok, ale jaka dokładnie byłaby to ścieżka dostępu? Bo bezpośrednio w "localization" tego nie ma.

Zaś w /themes/default-bootstrap nie mam folderu - localization

maile są w katalogu z szalbonem

oznacza to, że maile najdują się w katalogu "mails", który najduje się w katalogu z Twoim szablonem

nie mam folderu - localization

tu chodzi i sekcję w panelu zarządzania sklepem, nie w systemie plików sklepu

w zapleczu jest dział: lokalizacja > tłumaczenia i to tam definiuje się tłumaczenia

ok, tylko najpierw wprowadziłem jedną zmianę na próbę, to jej nie uwzględniło (nie wiem może powinienem wymusić w tym momencie kompilację). A teraz już nic nie mogę edytować, tylko mam komunikat.

Jest problem z uzyskiwaniem plików Poczty.
Upewnij się, czy pliki języka angielskiego istnieją w folderze /home/eurosys1/ftp/eurosystem/themes/default-bootstrap/mails/en/

Teraz tak, mogę edytować te tłumaczenia (chodzi konkretnie o tłumaczenia maili, ale to nie wprowadza tych zmian. Spróbowałem przez folder - mails na FTPie i co jest śmieszne w bankwire.html w pakiecie angielskim zmieniając pierwsze słowo na górze maila, wprowadza mi te zmiany, o zgrozo do wersji polskiej.

Dalszych zmian nie pobiera....nie wiem może kwestia kompilacji, Ale nie wiem czy nie lepiej byłoby wgrać cały pakiet językowy od nowa. Tylko czy są one w wersjach uniwersalnych bez kwestii szablonu i ska to brać?

nie każdy szablon posiada tłumaczenie na język polski.

Jest problem z uzyskiwaniem plików Poczty.
Upewnij się, czy pliki języka angielskiego istnieją w folderze ...mails/en/

wybrałeś tłumaczenie w wszablonie default-bootstrap oraz język angielski. Jeżeli plików nie ma: /home/eurosys1/ftp/eurosystem/themes/default-bootstrap/mails/en/ to musisz je skopiować z oryginalnego katalogu z mailami.
sprawdź zatem czy masz:

- /themes/default-bootstrap/mails/en/

- /themes/default-bootstrap/mails/pl/

skoro możesz - to tłumaczenia wykonuj w zapleczu sklepu, unikniesz nieporozumień z lokalizacją plików do tłumaczeń.

Są pliki z tłumaczeniami w

- /themes/default-bootstrap/mails/en/

- /themes/default-bootstrap/mails/pl/

Natomiast nadal z poziomu CMS, wprowadzanie zmiany w tłumaczeniu na polski nie działają, mimo zielonego komunikatu, że "uaktualniono".
Mam taki komunikat:

Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/birthdaypresent/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/blocknewsletter/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/blockwishlist/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/ebay/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/ekomi/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/followup/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/mailalerts/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/mondialrelay/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/paypal/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/productquestion/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/referralprogram/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/sendtoafriend/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/skrill/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/tm4b/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/twenga/mails

Nie wiem, skąd i czym miałbym uzupełnić te foldery.

Mam podobny problem.

Po zapisaniu modyfikacji w tłumaczeniach emaili pojawia się następujący problem

• Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/blocknewsletter/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/ntnewsletter/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/paypal/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/sendtoafriend/mails

Dodam że modyfikowałem mail w języku polskim

Czy ktoś wie jak to naprawić?

I tak przy okazji może ktoś wie jak wstawić numer przesyłki czy link śledzenia do wiadomości email bo właśnie przy próbie wstawienia tego {followup} znacznika to się posypało.

Edited by Sebakloes123 (see edit history)

Skopiuj pliki z pl do en na ftp ;) {followup} działa chyba tylko przy przy wybranych mailach (ale nie testowałem).

PS: Czyżby się coś zmieniło i już bez problemów można edytować szablony maili przez panel? Bo kiedyś powodowało to problemy.

Edited by ListwySamochodowe.pl (see edit history)

Odkopię temat bo może komuś się przydać prawidłowa odpowiedź.

Przykład presta 1.5.6, jeśli mamy jakiś nowy moduł, wszelkie tłumaczenia są pod ścieżką: /public_html/modules/NAZWA_MODULU/mails/

Jeśli wyedytujemy przez panel administracyjny szablon maila, to presta automatycznie zapisze go pod ścieżką: /public_html/themes/NAZWA_SZABLONU/modules/NAZWA_MODULU/mails/

Jeśli mamy komunikat, że brakuje dostępu do tłumaczeń, wystarczy przekopiować folder /mails/NAZWA_JEZYKA z głównego folderu modułów do folderu w szablonie