Jump to content

Problem z zapisywaniem zniam kat. mails


Michał_Testerski

Recommended Posts

najprawdopodobniej maile są w katalogu z szalbonem i to tam trzeba wprowadzić zmiany,

a najlepiej przez lokalizacja > tłumaczenia > tłumaczenia emaili wybierając szablon jako miejsce docelowe przechowywania tłumaczeń maili.

 

tłumaczenia w przypadku maili rozumiane są również jako modyfikacja ich struktury.

Link to comment
Share on other sites

 

 

maile są w katalogu z szalbonem

oznacza to, że maile najdują się w katalogu "mails", który najduje się w katalogu z Twoim szablonem

 

 

 

nie mam folderu - localization

 

 

tu chodzi i sekcję w panelu zarządzania sklepem, nie w systemie plików sklepu

w zapleczu jest dział: lokalizacja > tłumaczenia i to tam definiuje się tłumaczenia

Link to comment
Share on other sites

ok, tylko najpierw wprowadziłem jedną zmianę na próbę, to jej nie uwzględniło (nie wiem może powinienem wymusić w tym momencie kompilację). A teraz już nic nie mogę edytować, tylko mam komunikat.

Jest problem z uzyskiwaniem plików Poczty.
Upewnij się, czy pliki języka angielskiego istnieją w folderze /home/eurosys1/ftp/eurosystem/themes/default-bootstrap/mails/en/

Link to comment
Share on other sites

Teraz tak, mogę edytować te tłumaczenia (chodzi konkretnie o tłumaczenia maili, ale to nie wprowadza tych zmian. Spróbowałem przez folder - mails na FTPie i co jest śmieszne w bankwire.html w pakiecie angielskim zmieniając pierwsze słowo na górze maila, wprowadza mi te zmiany, o zgrozo do wersji polskiej.

Dalszych zmian nie pobiera....nie wiem może kwestia kompilacji, Ale nie wiem czy nie lepiej byłoby wgrać cały pakiet językowy od nowa. Tylko czy są one w wersjach uniwersalnych bez kwestii szablonu i ska to brać?

Link to comment
Share on other sites

nie każdy szablon posiada tłumaczenie na język polski.

 

 

Jest problem z uzyskiwaniem plików Poczty.
Upewnij się, czy pliki języka angielskiego istnieją w folderze ...mails/en/

wybrałeś tłumaczenie w wszablonie default-bootstrap oraz język angielski. Jeżeli plików nie ma: /home/eurosys1/ftp/eurosystem/themes/default-bootstrap/mails/en/ to musisz je skopiować z oryginalnego katalogu z mailami.
sprawdź zatem czy masz:

- /themes/default-bootstrap/mails/en/

- /themes/default-bootstrap/mails/pl/

skoro możesz - to tłumaczenia wykonuj w zapleczu sklepu, unikniesz nieporozumień z lokalizacją plików do tłumaczeń.
 

Link to comment
Share on other sites

Są pliki z tłumaczeniami w
 

- /themes/default-bootstrap/mails/en/

- /themes/default-bootstrap/mails/pl/

Natomiast nadal z poziomu CMS, wprowadzanie zmiany w tłumaczeniu na polski nie działają, mimo zielonego komunikatu, że "uaktualniono".
Mam taki komunikat:

    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/birthdaypresent/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/blocknewsletter/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/blockwishlist/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/ebay/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/ekomi/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/followup/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/mailalerts/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/mondialrelay/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/paypal/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/productquestion/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/referralprogram/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/sendtoafriend/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/skrill/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/tm4b/mails
    Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/prestashop/modules/twenga/mails

Nie wiem, skąd i czym miałbym uzupełnić te foldery.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam podobny problem.

 

Po zapisaniu modyfikacji w tłumaczeniach emaili pojawia się następujący problem

 

  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/blocknewsletter/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/ntnewsletter/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/paypal/mails
  • Katalog poczty istnieje w języku "pl", ale nie istnieje w domyślnym języku (en) w /themes/nt-beauty/modules/sendtoafriend/mails

Dodam że modyfikowałem mail w języku polskim

 

Czy ktoś wie jak to naprawić?

 

I tak przy okazji może ktoś wie jak wstawić numer przesyłki czy link śledzenia do wiadomości email bo właśnie przy próbie wstawienia tego {followup} znacznika to się posypało.

Edited by Sebakloes123 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Odkopię temat bo może komuś się przydać prawidłowa odpowiedź.

 

Przykład presta 1.5.6, jeśli mamy jakiś nowy moduł, wszelkie tłumaczenia są pod ścieżką: /public_html/modules/NAZWA_MODULU/mails/

Jeśli wyedytujemy przez panel administracyjny szablon maila, to presta automatycznie zapisze go pod ścieżką: /public_html/themes/NAZWA_SZABLONU/modules/NAZWA_MODULU/mails/

 

Jeśli mamy komunikat, że brakuje dostępu do tłumaczeń, wystarczy przekopiować folder /mails/NAZWA_JEZYKA z głównego folderu modułów do folderu w szablonie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...