Jump to content

Problem przy instalacji


pikselkomp

Recommended Posts

Witam,

mam problem z instalacją presty. Korzystam z serwera bussiness w az.pl, dodałem bazę danych, wrzuciłem pliki na serwer lecz po wpisaniu adresu serwera ([email protected]), wyskakuje błąd, nic z instalacji presty się nie pokazuje.

Czy potrzebna jest domena do tego serwera? Korzystam z niego wrzucając różne pliki graficzne, linki działają.

Wiem, że problem jest dla niektórych banalny, lecz ja już nie wiem co może być przyczyną. Pod preste ustawia się DNS'y?

Link to comment
Share on other sites

zwykły hosting powinien wystarczyć na zbudowanie prostego sklepu, aczkolwiek nie wiem jaka jest specyfikacja tych kont hostingowych w AZ.pl, minimalne wymagania prestashop:

  • Web server: Apache 1.3, Apache 2.x, Nginx or Microsoft IIS
  • PHP 5.2+
  • MySQL 5.0+ installed with a database created
  • SSH or FTP access (ask your hosting service for your credentials)
  • at least 64mb memory

 

 

kiedy wchodzisz pod podany url, co widzisz?

Link to comment
Share on other sites

Na razie chciałem tylko zainstalować preste i przetestować, ponieważ zamierzam przejść z shopera. Dla samego testu oprogramowania nie wystarczy az.pl?

Znasz jakieś sprawdzone serwery VPS - tak na przyszłość?

Co może być przyczyną tego, że nawet nie mogę zainstalować presty na az.pl? wpisując samą domenę, przeglądarka wykrywa sama katalog "install", lecz nic się nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz tylko zobaczyć Panel i front to masz demo od tego, testowanie na kiepskim serwerze skutecznie może cię zniechęcić do korzystania z tego oprogramowania, jeśli będziesz zmuszony do wykonania X czynności aby móc sie pobawić to sugeruje wykupić sobie serwer np. na linuxpl masz 14 dniowy darmowy okres próbny i preinstalator presty, więc w kilka kliknięć możesz sobie potestować gotowy własny sklep.

Link to comment
Share on other sites

Raczej zmienię hosting na lepszy, w az.pl i tak kończy mi się rok abonamentu. Zaczynam zaprzyjaźniać się z nowym oprogramowaniem, moim zdaniem lepsze niż shoper, choć minus to dużo płatnych modułów. Na dzień dziejszy modyfikuję standardowy szablon. Mam też kilka pytać.

1. Mam wygodny dla mnie program do tworzenia danych w csv ale nie wiem jak wyeksportować z presty listę produktów (potrzebuję szablon tabeli, aby dostosować się do presty) oraz atrybuty? Jest taka opcja w php admin? Czy można sobie dostosować, które części produktów można sobie wyeksportować do csv (cena, ilość, zdjęcie, ean, kod producenta...) ?

Np. mam myszkę do komputera i potrzebuję wciągać do sklepu atrybuty do niej przez csv (waga, wymiary, interfejs, zawartość opakowania etc.), grupa atrybutów "myszki" i do tej grupy wrzucić wcześniej wymienione atrybuty pojedyncze. W jaki sposób można to zrobić?

2. Gdzie zmieniam kolory szaty graficznej? Belka główna, kolory czcionek...bo rozumiem, że ikonki przerabiam w photoshopie albo corelu.

3. Potrzebuję dobrą integrację z allegro, jaką wybrać?

4. Integracja z hurtownią...jest tutaj taka opcja?

5. Integracja z ceneo.pl (?)

 

Jak coś jeszcze mi się przypomni to zapytam, póki co z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Na te pytania jest już odpowiedź na forum możesz poszukać odpowiedzi, ale jeśli chcesz sam zadać te pytania to, przeczytaj regulamin forum

 

 

1 temat = 1 zagadnienie lub 1 pytanie
- Jeżeli masz więcej pytań, otwórz więcej nowych tematów!
- Nie zadawaj pytania w wątku, który zajmuje się innym tematem. Otwórz nowy wątek, nie ma w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

witam,

zalozylam sklep internetowy, ale po wpisaniu nazwy strony otwiera sie index of i folder w ktorym jest zainstalowany sklep. Jak to zmienic by otwieral sie od razu moj sklep? gdzie jest bląd? pracowniabe-art.pl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...